«Агроном — це нове IT»: Олександр Педан з донькою зняли сюжет про вінницький аграрний університет

- Відомий телеведучий Олександр Педан разом зі своєю донькою Лерою опублікували чергову серію свого проєкту «УніверCheck».
- Це проєкт про освітні заклади України. У кожному з випусків ведучі розповідають про плюси та мінуси навчання в тому чи іншому виші, показують умови проживання в гуртожитках, говорять про перспективність тих або інших професій.
У випуску про Вінницю (знятий 2-3 грудня 2021 року) проєкт «УніверCheck» побував у національному аграрному університеті. Цьому вишу 40 років. За цей час з нього випустилося 55 тисяч випускників.
При університеті діє п’ять коледжів, ботанічний сад на понад 70 гектарів та власне науково-дослідне господарство, що в ньому студенти можуть відпрацьовувати набуті під час навчання навички. До прикладу, глядачам показали, як у зимовому саду студенти вирощують банани, мандарини, авокадо, перець чилі тощо.
В аграрному є 24 спеціальності. Найбільш популярними та оплачуваними вважаються: факультет агрономії та лісництва, факультет технології виробництва і перероблювання продукції тваринництва та ветеринарії, інженерно-технологічний факультет.
Олександр з Лерою побувати у Центрі розвитку інноваційних технологій вишу. Саме там студенти презентують та захищають свої стартапи. Глядачам також показали їдальню, тренажерну залу та один із гуртожитків.
«Агроном — це спеціальність майбутнього. Як говорять — нове IT», — розповідала студентка 4 курсу ВНАУ Світлана Підлісна. За словами дівчини, на місяць хороший агроном заробляє від трьох тисяч доларів.
Ведучі проєкту також побувати в гостях в однієї з аграрних компаній Вінниці. Засновник компанії запевнив, що насправді агроному не обов’язково працювати в полі на тракторі. На підтвердження своїх слів, він показав сучасний офіс з молодим колективом.
Серед плюсів ВНАУ ведучі назвали:
- Студмістечко: корпуси, гуртожитки, автобусна зупинка;
- Багато прикладних спеціальностей: харчові технології, агрономія, екологія;
- Багато місця для практики: власні поля, зимовий сад, лабораторії;
- Агросектор — перспективний напрямок для розвитку та професійної реалізації;
- На останніх курсах студентів запрошують працювати в агрокомпанії;
- Потужна міжнародна співпраця;
- Смачна та дешева їжа в їдальні;
- Має п’ять коледжів в районних центрах;
- Гуртожиток чистий, охайний, відповідає своїй вартості.
Серед мінусів ВНАУ ведучі назвали:
- Студмістечко на околиці міста;
- Університет є вузькоспеціалізованим;
- Університет не займається своїми соцмережами;
- Стереотипне сприйняття професії агронома;
- Недостатня кількість душів у гуртожитках.
Також до випуску додали інформацію про те, що після початку повномасштабного вторгнення, при ВНАУ створили волонтерський центр. У ньому знайшли прихисток понад чотири тисячі переселенців. Волонтери центру змогли зібрати понад два мільйони гривень для ЗСУ. Фахівці аграрного допомогли засіяти сільськогосподарськими культурами понад 140 гектарів.
Читайте також:
«Повернемося після перемоги»: як вінничанка з сімома безпритульними тваринами переїхала до Фінляндії
«Робили по 250 безплатних обідів на день». Учасник МайстерШеф від початку війни годує переселенців
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Я не знаю на кого це розраховано, адже сучасна молодь телевізор не дивиться, щоб побачити цю комік-програму заїжджих комендантів. Не цікаво і сухо.