Грабежі і самосуди: вінницькі історики розказали, чим жила Вінниця, коли тривав бій під Крутами

- Перше «пришестя» більшовиків вінничани запам’ятали надовго: терор, суцільні грабежі і оголошення «ворогом» кожного другого без жодних судів і слідства.
- Яким було місто у непростий 1918 рік? Чи є імена героїв Крут, пов’язані із Вінницею?
- І чим може відгукнутися нинішня тенденція скорочення уроків історії у вузах, «20 хвилин» розказали відомі вінницькі історики.
Із кандидатами історичних наук — професором Павлом Кравченком і доцентом Анатолієм Войнаровським з Вінницького педагогічного університету ми зустрічаємося на показі фільму «Крути 1918» у молодіжному центрі «Квадрат».
Після прем’єри у 2019 році саме цей сучасний український фільм, знятий режисером Олексієм Шапарєвим, найчастіше показують до роковин бою під Крутами.
— Соромно зізнатися, але про бій під Крутами я дізналася, тільки коли дочка була у п’ятому класі і вчителька у батьківському чаті написала, що 29 січня — День пам’яті героїв Крут. Почала розпитувати, хто це такі, і лише тоді довідалася про подвиг студентів, які загинули, захищаючи незалежність України, — після перегляду стрічки ділиться одна із глядачок. — Дуже шкода, що такі фільми так мало показують по телебаченню. Вони перевертають уявлення про історію України.
Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "20хвилин". Це екслюзивна
стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми
витратили багато часу та зусиль для її написання.
Ми віримо в те, що
незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу
оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі
найкращі статті. А три статті щомісяця ви зможете прочитати
безкоштовно після авторизації.

Головний редактор 20minut.ua