Взимку, як відомо, можна ловити як з льоду, так і з берега, якщо водойма не замерзла. Вінницькі рибалки Сергій Попко та Георгій Суханенко розповідають про особливості риболовлі в зимовий період.
Ловля коропа взимку не відрізняється особливою активністю, як в природних водоймах, так і в місцях його штучного розведення. Він вибирає водойми зі стоячою водою і мулистим дном, в яких може відчувати себе в безпеці. Для того, щоб улов взимку був хорошим, його потрібно підгодовувати ще з осені. Важливою особливістю коропа є те, що на прикормлених місцях він може годуватися незалежно від часу доби і пори року.
Рибні місця: водойма села Микулинці та інші.
Особливістю карася вважається те, що він може жити у воді зі зниженим вмістом кисню. У більшості випадків, щоб пережити холод, він просто заривається в мул і впадає в анабіоз. У тих місцях, де кисню достатньо і присутня велика кількість інших видів риб, особливо хижих, карась проявляє активність і годується протягом усієї зими. Карась — досить теплолюбна риба і досить часто його можна зустріти в місцях виходу джерел з більш теплою водою або поблизу електростанцій. Його можна ловити в тих же місцях, де зустрічаються окунь і плотва, які дуже чутливі до вмісту кисню. Взимку карась клює обережно і повільно, його клювання можна не відразу помітити. Тому снасті для зимової риболовлі на карася повинні бути особливо чутливі. Однією з таких є ловля на мормишку, в якості насадки використовують мотиль. Він довго смакує наживку і далеко не завжди клює на неї. Найсприятливіший час для лову карася — ясна сонячна зимова погода або відлига.
Рибні місця: водойма села Микулинці та інші.
Краща риболовля на окуня взимку — це перші кілька тижнів після встановлення льоду. Найкращий клювання тримається до кінця грудня. Пізніше окуня доводиться шукати по всій водоймі, але на великі відстані він не переміщається і зимує невеликими зграйками недалеко від берегів, затоплених ярів, в старих руслах річок. Найчастіше воліє ділянки з твердим дном. Дуже холодна вода змушує цю рибу опускатися на глибину. Найкраще він ловиться на блешню або прямовисну блешню, а також силіконові приманки та воблери невеликого розміру. Для наживки варто використовувати дрібний мотиль, шматочки свіжої риби або хробака, личинки бабки.
Рибні місця: водойма с. Микулинці, озеро «Цукерня» та інші.
Взимку щуку непросто виявити під льодом, а ще складніше — витягнути на поверхню. Вона мешкає в глибоких ямах, біля корчів, каменів тощо. Найбільш активний кльов припадає на період першого льодоставу і відлиги. За рибальськими прикметами щука краще клює в похмурі дні з низькою хмарністю, ніж в ясну і морозну погоду. Взимку вона проявляє певну пасивність, тому зловити її важко. Клює вона різко, тому від рибалки потрібна хороша реакція і вміння правильно і вчасно її підсікати. Добре ловиться на балансир, який за формою нагадує рибку, але особливо-на жерлицю з насадкою з дрібного карася, плотви і окуня. Також на воблери, блешні (вертушки, колібалки, кастмастери), силіконові приманки.
Рибні місця: озера «Цукерня», «Затишне», «Аквамарин» (с. Некрасово), водойма с. Микулинці.
Вирушаючи за хижаком, потрібно розібратися, на що ловити форель. Важливо також розуміти, що даний вид хребетних не любить зайвих рухів і шуму. Процес повинен проходити спокійно і без різких дій.
Форель — одна з найпривабливіших і смачних видів риб. Щоб зловити красуню, рибалки вигадують найрізноманітніші способи і застосовують безліч технік. Давайте розберемося, на яку наживку ловити форель? Серед варіантів лову хижака виділяють наступні: воблери, силіконові приманки, а також на пасту. Найбільш універсальним і ефективним вважається ловити форель на блешню. Маючи елементарні навички, рибалка безумовно зловить велику кількість риби. Крім висококласних штучних приманок, рибалка може скористатися наживками тваринного походження, також фррель клює на кукурудзу. Знаючи середовище проживання здобичі і інші особливості, рибна ловля обов'язково дасть свої результати. .
Рибні місця: водойма «Аквамарин» (село Некрасово).
Читайте також:
Там, де гори й полонини. Скільки коштуватиме зимовий відпочинок в Україні?
Якою має бути ялинка в рік Металевого Бика? Вінницькі флористи діляться ідеями декорування
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер