«Тисяча і одна ніч» під відкритим небом Палацу Потоцьких

«Тисяча і одна ніч» під відкритим небом Палацу Потоцьких
  • Казковий балет, який варто хоча б раз у житті побачити!
  • Рівно за тиждень на ІІІ міжнародному оперному open air фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2019 пануватиме східний колорит і запекла боротьба за життя і кохання!

У рік 40-річчя світової прем’єри легендарний балет азербайджанського композитора Фікрета Амірова «Тисяча і одна ніч», який незмінно прикрашає кращі сцени світу, оживе на фестивалі у Тульчині.

9 червня о 18.00 на OPERAFEST балет представить Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка. Завдяки своїй безмежній красі саме цей балет у репертуарі СХІД OPERA – справжній довгожитель: йде з 1984 року! За ці 35 років неодноразово оновлювалися костюми й декорації, змінювалися покоління виконавців – а вистава як і раніше живе, збираючи аншлаги.

Запальна східна музика і яскраві танці роблять неповторним балетний варіант прадавньої казки.  

Відео дня

Казковий Схід, світ реальний і фантастичний, переплетення драматичних зіткнень, піднесених почуттів, тонкого гумору й бешкетництва – усе це складається у єдине неповторне святкове видовище, емоційне, відзначене бездоганним смаком і пластичною виразністю.

- Фікрет Аміров створив музичний шедевр, у якому немає жодного випадкового такту, і про його музику не можна сказати, що вона може комусь подобатися, а комусь – ні, вона здатна скорити всіх, хто її почує, - відзначають організатори OPERAFEST TULCHYN. - Зачаровують складна східна ритміка, надзвичайна наспівність мелодій, класична стрункість усього твору. Така музика дає хореографові великі можливості для її інтерпретації.

Натхнення з Іраку

Балет «Тисяча і одна ніч» називають вершиною творчості Фікрета Амірова. Барвиста хореографічна феєрія немов випромінює чарівництво східних країн.

- Я завжди мріяв і мрію про те, щоб азербайджанська музика звучала у всіх куточках Земної кулі. Адже по музиці народу судять про нього самого! І якщо хоча б частково зумів здійснити свою мрію, мрію всього мого життя, то я щасливий, – так виражав своє творче кредо Фікрет Аміров.

Написанню балету «Тисяча і одна ніч» передувало відвідування Іраку, де Аміров і балетмейстер Наіля Назірова побували за запрошенням Міністерства культури цієї країни.

Перебування у Багдаді сприяло глибокому проникненню в арабську культуру. Композитор і балетмейстер оглядали архітектурні пам'ятники, вивчали перську мову, музичний фольклор, а також фольклорні танці. Спілкуючись у Багдаді з вуличними танцівниками, Назірова вивчила їхні танцювальні рухи.

- Я прагнув глибоко проникнути в музичну культуру арабського народу, його пластику, красу музичних обрядів, вивчав історичні й архітектурні пам'ятники. Переді мною стояло завдання синтезувати національне й загальнолюдське, – за життя говорив Аміров.

Про любов, здатну здолати ревнощі й ненависть

Балет, створений Аміровим і Назіровою, був покликаний повною мірою відобразити дух «Тисячі й однієї ночі» - оповідання про любов, здатну здолати ревнощі й ненависть.

У балеті присутні і сюжетне обрамлення збірника казок, і самі казки – і у всіх цих сюжетах по-різному розкривається ідея всепереможного кохання. Воно може приректи на смерть, але може й урятувати від смерті. Може бути джерелом страждань, але може розм'якшити запекле серце і навіть вдихнути життя у мертвий камінь…

Попри те, що у сюжет балету входять казки про пригоди Синдбада-Мореплавця, Птаха Рухх, Аладдіна і принцесу Будур, Алі-Бабу і сорок розбійників, основа – це все-таки історія перського царя Шахріяра і його дружини Шехерезади.

Ця історія відбулася у дуже далекі часи, коли світом правили царі, невірність у кохання каралася смертю, а вдачі людей, як відомо, сильно відрізнялися від нинішніх.

Якось молодий і могутній Шахріяр, попрощавшись із коханою дружиною й відправився на полювання. Зненацька повернувшись у палац, він застав її в обіймах раба.

Принижений правитель, на очах заціпенілих від жаху свідків його ганьби розправляється із дружиною й приходить до страшного рішення – стратити всіх молодих жінок країни…

Але от у світ зла й насильства входять краса і мудрість – Шехерезада. І відбувається диво. У запеклому серці Шахріяра пробуджується любов. Але він непохитний, навіть полюбивши, – і Шехерезаду чекає смерть.

Починається боротьба розуму зі злом, любові з ненавистю. Не відразу здається Шахріяр. Тисячу й одну ніч проведе він у невідомій йому досі прекрасній країні казок Шехерезади, перш ніж знову знайде віру у любов і добро.

Фото Олександра Шахматова

На фестивалі OPERAFEST TULCHYN-2019 у балеті «Тисяча і одна ніч» головні ролі виконають провідні артисти балету СХІД OPERA: Світлана Калашникова (Шехерезада), Андрій Козарезов (Шахріяр), Олена Мацакова (Нуріда), Микола Джура (Раб),  Олексій Абраменко (Сіндбад), Ольга Шарикова (Птиця Рухх), Лариса Грицай (Будур), Ігор Хомещак (Аладдін), Тетяна Остроушко (Марджана), лауреат міжнародного конкурсу Владислав Босенко (Алі-Баба).

Диригувати симфонічним оркестром СХІД OPERA буде  головний диригент театру, лауреат міжнародних конкурсів Дмитро Морозов.

Нагадаємо: вхід на OPERAFEST TULCHYN-2019 – безкоштовний для усіх.

До 6 червня можна записатися на «чартери», які у дні фестивалю ходитимуть з Вінниці до Тульчина і по завершенні вистав – назад у Вінницю.

Всю детальну інформацію про фестиваль можна дізнатися на сайті operafest-tulchyn.blogspot.com, за тел.: (0432)690-025, (096)040-66-86 і в інформаційних центрах у Вінниці по вул. Театральна, 15 (1 поверх) і  вул. Соборна, 7 (тур-клубі «Бідняжка»).

Читайте також:

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
08:10 Вакансії в Green cool, Грош та 85 актуальних пропозицій роботи у Вінниці 23:36 За церковними канонами чи народними традиціями, як правильно вшановувати померлих 21:23 На Вінниччині проводи відзначають аж до Трійці. Історія та традиції поминальних днів photo_camera 21:01 Вісім фільмів про історію України та війну, які варто подивитися play_circle_filled Від читача 18:55 Споруджувати укріплення в “мінус три поверхи” просто на кордоні неможливо 20:16 Гвардієць з бригади «Червона Калина» ремонтує зброю для побратимів на передовій play_circle_filled photo_camera 19:10 Конференц-зали та коворкінги у Вінниці: де орендувати та за скільки? (партнерський проєкт) 19:04 Без паніки: вінничан попереджають про роботи з підриву кар'єру play_circle_filled 18:36 «Приємно відчувати, що ти щось зробив». В Агрономічному плетуть сітки для захисників play_circle_filled photo_camera 18:06 Понад десяток пожеж на Вінниччині за добу: є потерпілий та загибла photo_camera 17:17 «Новобудова зруйнує наш дім». Жителі центру Вінниці хочуть скасувати результат громадських слухань photo_camera 17:10 Охорона та безпека під час війни: вінницькі охоронні фірми, сигналізація та відеонагляд (партнерський проєкт) 17:08 У Вінниці рятувальники вилучили з річки Південний Буг тіло чоловіка 16:18 Він був нареченим «Пташки» з Азовсталі: Третій орден «За мужність» вручили мамі морпіха 15:26 Засудили водія, який вчинив ДТП в якому загинула 20-річна вагітна жінка 14:11 Зіткнення на зустрічній: слідчі встановлюють обставини ДТП, яка забрала життя двох людей 13:57 Вінницький «ЯСКО» розгромив Urban у першому чвертьфіналі Другої ліги чемпіонату України 13:10 Розваги, атракціони, смачні страви, коктейлі, інтерактиви з благодійним проєктом "Колесо Підтримки" (Новини компаній) 13:01 Вінничанка пропонує перейменувати вулицю на честь загиблого Героя Назарія Гринцевича photo_camera 12:15 Мінус $16 мільйонів для рф: 47 бригада знищила ворожий вертоліт Ка-52
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up