В програмі свята пізнавальні майстер класи. Митці з Вінниці та області представлять свої роботи з плетіння соломкою, батику, бісероплетіння, кераміки, ляльки - мотанки, писанки. І не тільки представлять, але й поділяться майстерністю. Дивовижне „Слов’янське містечко” запрошує до майстерні ювеліра, а ще ви зможете власними руками виготовити кольчугу та поплести стрічок.
І все це під запальні виступи фольклорних колективів. До речі таких славнозвісних як «Макоша», колективу музичного училища денс-студії «Бревіс», білоруського колективу.
Також гості свята зможуть оцінити акторські здібності учасників театральної студії "Мельпомена".
Зірками свята буде не тільки молодь, але й вінничани поважного віку. Наприклад, гурт ветеранів «Берегиня», заспівають як ліричні та і гумористичні пісні.
Така насичена програма потребує смачної перерви. Тож традиційна «музейна» каша буде дуже доречна.
- Музейна вона не тому, що вкрита пилом історії, - говорить науковий співробітник музею Олена Рудишина, - а тому, що готувати її будуть працівники музею, точніше його жіноча половина. Тож запашна гречана каша з хрумкими шкварочками стане приємним сюрпризом для всіх гостей свята. А ще буде виставка „Витребеньки з сала”, це фантастичні композиції з різних видів сала, також створені працівниками музею, фантазії в них досить, тож буде цікаво.
- Взагалі програма буде насичена етносом, традиціями, танками, співом, - додає Олена Рудишина.
На завершення свята розпочнеться "Ніч музеїв". Перед очима глядачів розгорнуться захопливі рицарські змагання між двома вінницькими клубами „Білий вовк” та „Аркона”. А на додачу середньовічні танці, концерти фол-року, та файєр - шоу.
Та це ще не всі сюрпризи. До міжнародного дня музеїв у великій виставковій залі Краєзнавчого музею відкрилася виставка „Коштовні сторінки історії Поділля”. Уперше для широкого кола відвідувачів представлено дорогоцінні ювелірні прикраси, предмети торевтики та скарби з фондової збірки музею. Матеріали що експонуються, належать до різних періодів історії нашого краю від трипілля до сьогодення. Це й найдавніші на Вінниччині прикраси – обереги з глини та міді, перші на Україні золоті ювелірні вироби. Надзвичайно яскрава колекція сарматського золота, яка демонструє всю велич естетики звіриного стилю. Та особливу увагу заслуговує комплекс прикрас, знайдених у похованнях сарматського можновладця, який на думку вчених, є відомим в історії сарматським „царем” Інесмеєм.
Свято розпочнеться 14 травня о 15.00, на музейній площі, біля Краєзнавчого музею.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер