(Том Ніколс)
– Через відкритість інтернету всі враз почали вважати себе експертами чи не в усіх питаннях. А насправді, більшість є не кваліфікованими бовтуняками, які не вміють, або не хочуть вміти, фільтрувати обширний потік інформації.
Від диванних експертів сьогодні реально страждає суспільство. Такі, як правило, сидять вдома, але сперечаються, ніби довгий час знаходилися у самому епіцентрі подій. Цікаво, що часто джерелом їхньої інформації, яку вони так активно захищають і нав'язують іншим, є звичайна сторінка на Вікіпедії.
(Хорхе Чем і Деніел Вайтсон)
– Одного разу я вже рекомендував схожу книгу. Тоді авторами були Парновські. Їхня книга хороша, але ця цікавіша. Перш за все тим, що написана вона простішою мовою. А ще вона кумедна. Можна відкрити будь-яку сторінку і ви побачите дотепні написи.
Книга не дасть вам однозначної відповіді на питання на кшталт «Чи існують інші виміри?» Але точно розширить ваші знання в області фізики, космології та астрономії. Мені, як людині, яка має гуманітарну освіту, ця книга прийшлася до смаку.
(Майкл Шермер)
– Варто відкрити бодай одну сторінку і стає зрозуміло, що автор розуміється на викладеній темі. Він науковець, який досліджує потойбіччя та вірування людей, що формувалися протягом тисячоліть. Тут можна знайти його дослідження про те, коли з'явився Рай, коли з'явився лімб, перші боги і який відбиток це мало для цивілізації.
Книга про смерть і смертність. Автор у ній також наводить різноманітні приклади про прагнення людей уникнути свого логічного завершення, і про винекнення на цьому тлі міфів та релігій.
(Стівен Кінг)
– Зовсім скоро роман буде екранізовано, тому я вирішив додати цю книгу у добірку. Це фактично продовження «Сяйва». Вона розповідає про того самого хлопчика Денні, який сяє і який вижив. Думаю, любителі цього автора пам'ятають момент, коли батько Денні з сокирою ломився до ванної, що в ній вони з мамою ховалися.
У цій книзі Денні вже дорослий. Але зв'язок з привидами продовжує його переслідувати. На таких як він полюють чудовиська і він має врятувати себе. Коротше, хороша книжка, яка стане цікавою всім, хто полюбляє творчість Кінга.
(Ілларіон Павлюк)
– А це вже українська фантастика. Написана вона у дусі космічних пригод. Головний герой космічний біолог, за плечима якого чимало військових операцій. Через безробіття, безгрошів'я та сімейні негаразди, він вимушений погодитися на, здавалося б, цілком безпечну експедицію на далеку загадкову планету. Думаю, ви розумієте, що у подорожі на нього чекають сюрпризи.
Мені б ця книга не потрапила на очі, якби я не побачив на неї короткої рецензії від Майкла Щура. Він сказав, що роман справді крутий, написаний вітчизняним автором, і я подумав, а чому ні?
Якщо раптом пропустили:
Гримич and Фернгольц: ТОП-5 книг, які варто прочитати у вересні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер