«Лабіринтами печери та музей майбутнього»: вінничан запрошують на екскурсію на західне Поділля

-
Із новинками липня від знайомить Офіс туризму Вінниці. Перша прем’єра уже цієї суботи, 8 липня. Це тур із Олегом Матюховим «Лабіринтами печери та музей майбутнього» на західне Поділля.
В маршруті туру Офісу туризму Вінниці «Лабіринтами печери та музей майбутнього» лише два пункти призначення, але ж які. Перша зупинка буде на Хмельниччині в містечку Городок, де два роки тому відкрився оновлений краєзнавчий музей «G-Museum». Споруда та обладнання виконані за найновішими світовими музейними технологіями: інтерактивні екрани, монітори, аудіо й відеосистеми.
Сама історія перетворення посереднього краєзнавчого музейного закладу на інноваційну установу із багатофункціональною картинною галереєю заслуговує на окрему увагу. І це вже не кажучи про фонди музею, які нараховують понад 7 тисяч одиниць зберігання та розповідають про минуле цього краю, починаючи із Палеозойської ери.
Одна із основних експозицій музею — абсолютно достовірне відтворення лабораторії професора Сергія Виноградського в інституті Пастера XX століття. Знаменитий мікробіолог Виноградський разом з Пастером, Кохом та Мєчніковим є одним з чотирьох «стовпів», на яких постала сучасна мікробіологія. Понад 10 років свого життя він жив і працював в Городку.
Друга зупинка маршруту уже на Тернопільщині, поблизу с. Королівка, де знаходиться найдовша гіпсова печера у світі, що має назву «Оптимістична». Її протяжність понад 250 км, і вона занесена до Книги рекордів Гінесса. А ще вона друга за довжиною серед вапнякових печер (поступається лише Мамонтовій печері у США). У ній дуже складний будовою горизонтальний площинний лабіринт гротів, ходів і галерей різної форми.
Спелеологи з’ясували, що тут також є декілька озер, причому одне з них вважається одним з найбільших підземних в Україні.
При всій своїй масштабності і розмірах, до печери існує всього один вхід, а така незвична назва через те, що велика кількість скептиків вважала дослідників печери великими оптимістами.
Тож якщо готові рушати за пригодами — виїзд 8 липня о 6.30, місце зустрічі: Центральний автовокзал. Всі умови та деталі поїздки — у реєстраційній формі за посиланням ТУТ.
Читайте також:
Замість городу — лавандові поля. Як вінничани на присадибних ділянках організували запашні фотозони
У селі Стіна на Вінниччині відроджують ткацькі традиції. Тут відкрили центр Vereta
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
Завжди свіжа та перевірена інформація на нашому Телеграм-каналі 👉 https://t.me/+i-ok5yoWHO0xNTQ6