Гряде 22 червня, і цього разу Олег вирішив радити винятково військову літературу. Говорить, ці книжки допоможуть глибше розібратися у тематиці війни та у певному сенсі протистояти колорадським силам.
– Ця книга «повстала» після 2014 року, коли Україна відчула на собі тиск з боку колорадської Росії. Вона буде цікавою абсолютно всім, перш за все через те, що на її сторінках руйнуються безліч міфів про Велику Вітчизняну війну.
Зокрема, автори пишуть, що Сталін також агресор і що він мав план нападу на Європу. Що Сталін хотів розв'язати масштабні військові дії, але просто не встиг. І що радянські війська у 1939-му стягували до західних кордонів.
Книга відкриває очі і на інші важливі історичні події: роль українських націоналістів у тій війні, таємні домовленості радянського керівництва з нацистами тощо.
(Вахтанг Кіпіані)
– Ця книга також про Велику Вітчизняну, але вже з позиції спогадів конкретних людей. У книжці 35 справжніх та відвертих історій тих, у кого через війну розділилася родина, загинули близькі, назавжди змінилося життя...
Її написано, щоб через багато років ми могли точніше розуміти, що доводилося переживати таким же простим українцям, як і ми з вами.
Деякі спогади не тільки про Другу світову, але й про Голодомор, сталінські репресії та навіть Жовтневу революцію. Герої цієї книжки розповідають, що у війні немає нічого хорошого, що війна – це одні лише вбивства та смерть. Книжка допоможе вправити мізки тим фантазерам, які бачать у війні щось красиве.
(Томас Кініллі)
– Думаю, що ім'я головного героя Оскара Шиндлера знайоме вам давно. Це німецький підприємець, який під час Другої світової війни допомагав євреям.
Коли в'язнів концентраційного табору, які працювали на його фабриці, мали знищити, йому вдалося вивезти їх та врятувати від страти у стінах Аушвіцу. Загалом це майже 1300 ні в чому неповинних людей.
Додам, якщо вам не хочеться читати цю книгу, подивіться однойменний фільм. Він дуже якісно знятий і добре відображає ті події. Або, якщо ви вже дивилися фільм і сумніваєтеся, чи варто читати книгу, скажу – варто. Її сторінки будь-кого змусять замислитися.
(Павло Дерев'янко)
– Концептуально ця книга трішки виривається від загальної картини. Але вона все одно про війну. Щоправда, війну у паралельній реальності. У цих подіях описується держава Богдана Хмельницького, яка вистояла.
За жанром це, скоріш, фентезі, тому що у книзі є відьми та інші потойбічні сили, які стоять на варті кордонів і допомагають протистояти російському цареві та польському королю.
Автор відтворює образ Гетьманщини, якби вона збереглася до 1845 року. У ній існує свій парламент, з Чорною та Червоною радами, мирно співіснують різні релігії, а у небі плавають цепеліни.
(Насім Талеб)
– Це психологічна книжка про неймовірне у реальному житті. Наприклад, ніхто не міг передбачити Другу світову або теракт 11 вересня, але вони все одно сталися.
Автор називає такі події «чорними лебедями». Він пише, що ніхто не вірив, що ці птахи бувають такого забарвлення, аж допоки їх не знайшли. Талеб фактично вибудовує концепцію, що чорний лебідь – це подія, яку можна вважати нереальною, але рано чи пізно вона все одно станеться. Про такі події говорять лише постфактум.
Загалом книга ґрунтовна, і не має пустословства з незрозумілих авторських передбачень.
Читайте також:
Ґоулстон and Дейвіс: ТОП-5 книг, які варто прочитати у травні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер