У зв’язку із тим, що у Львові тільки-но пройшов «Book Forum 2018», вибирати з-поміж нових книжок було вкрай складно. Через їх величезну кількість, звичайно. Але нам все-таки вдалося зупинитися на п’ятірці і зібрати жовтневу добірку.
Тут є багато розповідей про дитинство відомих авторів сучасності. Утім, не всі з них такі райдужні і веселі, як того хотілося б. Є роман про дружні стосунки двох подруг, яким постійно доводиться конкурувати між собою. Відкриваються нові факти і новий погляд на життя Ернеста Гемінґвея. Описується шлях до мрії десяти «крафтових» українських компаній, послугами яких багато хто з нас вже користується. І розповідається комікс-історія про дівчинку, яка кидає виклик страшному монстру.
(оповідання про дитинство)
Одного разу українські письменниці і письменники вирішили об’єднатися і видати збірку про дитинство. Кожен з авторів, а їх аж 11, зачіпає читача своєю автобіографічною, напіватобіографічною або повністю вигаданою історією, яка так чи інакше, пов’язана з дитинством і предметами з нього. На сторінках цього видання ви знайдете приємні і теплі спогади, згадки про дитячі травми, рядки про предмети дитячого фетишу та багато інших моментів, які прийдуться вам до смаку.
(Елена Ферранте)
Нашумілий роман вийшов українською вже вдруге. Елена Ферранте – псевдонім авторки (або навіть автора), справжнього ім’я якої ніхто не знаю – «грається» зі штампами масової культури. Зокрема, занурює читача у повоєнну Італію і показує взаємини між двома дівчатами, які з одного боку сильно зв’язані між собою тісними узами дружби, а з іншого є своєрідними конкурентками. Одна з героїнь стає на шлях успіху, прориву в навчанні і популярності серед хлопців, а інша намагається її наслідувати. Авторка показує тонку грань між сестринством і суперництвом, яка проходить між жінками критичною межею.
(Майкл Катакіс)
Це унікальна книжка, хоча б тому, що з неї можна дізнатися про те, що задовго до появи Інстаграму, у світі жила людина, яка полюбляла фотографувати власні ноги. І цією людиною був сам Гем. У автора був унікальний доступ до родинного архіву Гемінґвея, завдяки чому ми побачимо вперше опубліковані фотографії і листи. Вони додадуть тверезості в погляд на те, ким насправді був письменник і розкажуть трішки більше про життєлюбну і закомплексовану людину водночас. Врешті-решт, книжка в українському перекладі вийшла раніше за оригінал, який побачить світ, тільки наприкінці цього року.
(Олег Криштопа, Христина Бурдим)
Видання є логічним продовженням книжки «10 успішних українських брендів» і цікаве тим, що увага акцентується не на загальнонаціональних і розкручених компаніях, а на тих, хто працює за новим віянням розвитку бізнесу. Тут розповідається про щось локальне і незвичне. Чого ще п’ять чи десять років тому майже не існувало в українських реаліях. Мова про високу якість і високий рівень підприємництва, який працює вже сьогодні, у тому числі на прибутковість.
(Люк Пірсон)
Комікс-культура у дорослому, підлітковому чи то пак дитячому форматі, набирає все більше обертів у нашій країні. Особливо це може зацікавити дітей, для яких комікс є своєрідним містком, між екраном і книжкою. До того ж цікава сама історія про дівчинку Гільду, яка живе з мамою десь на узліссі і постійно намагається взаємодіяти з природою та істотами, які її населяють. У тому числі зі страшним тролем, що стає їй, якщо не другом, то принаймні починає її розуміти. Гільда справді прикольна дівчинка і через свій позитив, жагу до викликів і пригод, закохує у себе з перших сторінок.
Якщо раптом пропустили:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Бедный Эрнест Хемингуэй. В кошмарном сне ему не снилось, что <жители далеких сел понаехавших в Винницу> сделают с его фамилией.