Липнева добірка вийшла напрочуд різноманітною. У ній є настільки цікаві сторінки, що змушують читати з відкритим ротом. Є протоколи, від несправедливості яких навертаються сльози на очах. Є абзаци, які хочеться перечитувати з широкою усмішкою. А є просто корисна та цікава інформація.
(Дорж Бату)
– Це вже друга книжка українського автора Доржа Бату, у якій він продовжує розповідати про пригоди в НАСА та дотепні витівки своєї напарниці Франчески.
Часто у розповідях йдеться про складні космічні та наукові процеси, які могли би і не зацікавити пересічну людину, але завдяки неймовірним халепам, у які постійно потрапляє сицилійка Франческа, вони сприймаються зовсім інакше.
Ця книжка буде цікавою, напевно, усім, кому сподобалася її перша частина і тим, хто просто любить веселі пригоди. Підтвердженням є той факт, що вона активно продається.
(Ярослав Мельник)
– Автор зацікавив мене передусім через те, що його визнали на заході. Також саме цей його роман взяв першість у номінації «Книга року 2013» від BBC Україна.
Мельник хороший письменник, хоча б тому, що цікаво пише. Якщо говорити про жанр, то цю книгу він охрестив «філософською фантастикою».
Це антиутопія про світ незрячих. І коли головний герой вперше побачив світло, небо та сонце, його життя назавжди змінилося. Оточуючи вважають його божевільним, але він хоче дізнатися, чим же насправді є світ, у якому він живе, тому якнайшвидше прагне пізнати істину.
(Вахтанг Кіпіані)
– Напевно кожен з нас чув бодай щось про резонансну справу Василя Стуса. Думаю, що багатьом було би цікаво дізнатися більше, а то й взагалі все про долю письменника, якого вважають символом українського супротиву.
Праця повністю базується на архівних даних. Усі протоколи на сьогоднішній день розсекречені і ми маємо змогу дізнатися, як судили Стуса; бачити, як його зливав його власний адвокат Медведчук, який досі становить загрозу для України; по крокам слідкувати за тим, як замість виправдання, йде засудження.
Читати все не обов’язково. Можна просто вибирати особливо цікаві протоколи та на власні очі бачити, як працювала радянська судова машина.
(Дік Свааб)
– Попередня робота автора «Ми – це наш мозок» стала напрочуд популярною серед читачів. Недовго думаючи, Свааб написав та представив книгу про творчі особливості нашого мозку.
Мені подобається концепція творчості, яку він вибудовує. У книзі він намагається зрозуміти, чим вона є і звідки береться. А ще там можна знайти відповіді на доволі цікаві питання: Якщо у людини високе IQ, то вона обов’язково буде творчою? А якщо IQ низьке, то на цьому можна ставити хрест? Розмір мозку впливає на творчість? А наше оточення?
Свааб дивиться на це з позиції дослідника. За його плечима є справжні експерименти. Багато ґрунтовної літератури. Це корисна психологічна проза, з якої стає зрозуміло, чому одні можуть творити, а інші ні.
(Ніл Шубін)
– Людям, які люблять читати про еволюцію собі подібних, ця книга стане корисною для ознайомлення. Шубін пише, що фактично люди вийшли з води, а на підтвердження своїм словам наводить чимало фактів.
Наприклад проаналізувавши скам’янілості доісторичної істоти під назвою тіктаалік, він прийшов до висновку, що наші руки, це риб’ячі плавники, які впродовж сотень мільйонів років еволюціонували. А ще наша голова за своєї будовою нагадує голову цієї давньовимерлої риби. Не менш цікавим буде дізнатися, чому людські ембріони так схожі на ембріони акул.
Шубін вважається одним з передових палеонтологів світу. Тож вирушити у таку неймовірну мандрівку історією людства, зрозуміти механізм роботи еволюції та побачити, як прості організми перетворюються на щось більше, має бути цікавим для всіх.
Якщо раптом пропустили:
Кіпіані and Кініллі: ТОП-5 книг, які варто прочитати у червні
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер