У Вінниці банда налагодила схему продажу фіктивних COVID-сертифікатів

У Вінниці банда налагодила схему продажу фіктивних COVID-сертифікатів
Вінницькі поліцейські викрили злочинну групу, яка налагодила схему продажу фіктивних COVID-сертифікатів
  • Ділки торгували підробленими документами про вакцинацію.
  • Шахраї за 250 євро вносили дані клієнтів до електронної системи охорони здоров’я.
  • В ході обшуків за місцем роботи фігурантів кримінального провадження вилучені речові докази.

За попередньою інформацією, вінницький підприємець налагодив продаж фіктивних сертифікатів про вакцинацію із внесенням інформації до електронної системи охорони здоров’я.

— Він розмістив у закритих групах месенджерів з приблизною кількістю близько трьох тисяч осіб рекламу своїх послуг. У  злочинній діяльності йому сприяли медичні працівники, яким він постачав клієнтів. Невакциновані громадяни отримували електронні Covid-сертифікати, які відображалися у застосунку «Дія», — кажуть у відділі комунікації поліції Вінницької області.

Відео дня



У межах  документування злочинної діяльності зловмисників поліцейські провели контрольовані закупівлі сертифікатів про вакцинацію.

Вчора, 27 жовтня під час проведення обшуків за місцем роботи сімейного лікаря у Хмельницькому та підприємця у Вінниці вилучили комп’ютерну техніку, банківські картки, мобільні телефони та інші речові докази злочинної діяльності.

Наразі за процесуального керівництва окружної прокуратури слідство готує матеріали для оголошення зловмисникам про підозру у вчиненні злочинів, передбачених статтею 362 Кримінального Кодексу України (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп'ютерах), автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).

За такий злочин передбачено покарання у вигляді  позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Ось що коментують начальник Відділу протидії кіберзлочинам у Вінницькій області Подільського управління кіберполіції Олександр Уляненков, заступник начальника слідчого відділу Вінницького районного управління поліції Олександр Білозор:

Шахраї, нагадаємо, заохочують людей купувати фальшиві сертифікати вакцинації. Вже й у вінницьких Facebook-групах з'являються такі дописи. Наші журналісти перевірили, наскільки легко можна знайти сторінки, де продають підроблені сертифікати.

Розповідаємо, які схеми є у шахраїв та яке покарання на них очікує в публікації Фальшивий ковід-сертифікат: наскільки легко купити і що за це «світить»

 

Читайте також:        

В Україні +26 071 новий випадок COVID. Це втричі більше, ніж цього дня рік тому

У цей день вітайте бабусь та дідусів. Історія, традиції та забобони 28 жовтня

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • vik n
    похоже  у пфайзера конкурент а по  закинам сша  монополист мае  буты  один.це  сша  и боже  хроны омерику та ее доход. поэтому  мусора  и кинулись  в атаку.а  то  что у нас  сотни конвертац.центров  по отмыв.денег.и  банки  отправл.грошы  в  офшор це  все похер..станция
    бантустан ,наступна  станиция - бурркинафасо-украина
  • Наталья Горошко
    святые люди. они спасли гораздо больше жизней, чем моз
  • Ols Kat
    Это не банда, это группа борцов за справедливость. Они помогали людям , которые хотят ходить на работу и ездить в поездах. Помогали избежать принудительного вкалывания вируса в их организм
    Max reply Ols Kat
    Господи, і з такими дебіл@ми доводиться жити в одній країні
    Наталья Горошко reply Max
    Не мучь себя. Эмигрируй.

keyboard_arrow_up