Підсудний не відмовлявся свідчити, але хотів говорити після допиту свідків. Суддя ж змусив його розповідати першим, як вимагає загальний порядок судового слідства. І у середу, 9 листопада, у залі суду прозвучала історія подій зі слів Олега Сестренського, арештованого за звинуваченням у порушенні правил дорожнього руху, що стали причиною смерті двох вінничанок. Пішохода Алли Пацалюк та водія КІА Алли Шелест. Обидві жінки загинули ввечері першого травня на перехресті вулиць Келецька та 40-річчя Перемоги після зіткнення джипу «Мерседес ML-320», під керуванням підсудного, з автомобілем КІА.
Нагадаємо, що раніше ні звинувачуваний, ні його родина коментарів не давали. І на судовому слуханні його мати теж свідчити відмовилася. Її позицію, як цивільного відповідача по справі, буде надалі озвучувати представник.
- З цивільними позовами ознайомилися?
- Так.
- Визнаєте?
- Ні.
- Обвинувачення зрозуміли?
- Так.
- Визнаєте вину?
- Ні.
Так відповідав судді 27-річний Олег Сестренський. Далі розповідав, як сталася аварія. Чому втік з місця. І що пив пиво, перед тим, як сідати за кермо. Сказав, що після випитого він нормально почувався. Має досвід водіння 10 років. Бувало, перевищував швидкість (підтвердив, що сплачував штрафи). Але причина пригоди з тяжкими наслідками, як говорив Олег Сестренський перед судом не у тому - КІА раптово виїхала з другорядної дороги.
- Я їхав по вулиці Келецькій, по головній дорозі. Світлофори були у режимі мигаючого жовтого. І в той момент, коли на моєму шляху з’явився автомобіль КІА, неможливо було передбачити наступні дії, тому що вона перекрила головну дорогу. Після удару вистрілив «фаєрбек», я трохи забився. Не можу сказати, на яку педаль натиснув, на газ чи гальма. Після того, як все трапилося... Зі мною таке перший раз... Від побаченого, у мене перехопило дух. І не з метою уникнути покарання, а від стресу я втік з місця пригоди.
Першого травня у Вінниці був поминальний день. Олег Сестренський був тоді зранку за кермом. Їздив на два кладовища. Там, каже, нічого не пив. Випив пізніше пива з друзями у сауні та ще пізніше вдома у дівчини товариша.
- Але повністю був адекватний. Трохи відчував, що був у стані сп’яніння.
Тобто підтвердив, що нетверезим сів за кермо. По дорозі, як каже підсудний, він підібрав незнайомих йому дівчину з хлопцем. Обоє сіли на заднє сидіння. Їхав, говорить, 80 кілометрів на годину. А коли йому нагадали результати експертизи, що швидкість «Мерседесу» була від 114 до 119 кілометрів, сказав: міг не відчувати цього на хорошій машині.
Ще у суді стало відомо, що раніше Сетренського притягували до адміністративної відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Більше того, у момент аварії він був позбавлений права керування транспортними засобами. На два роки. Є про це рішення суду.
Олег Сестренський пояснив: таке рішення приймалося без нього, коли він був за кордоном. Дізнався, як повернувся у Вінницю, і одразу подав апеляцію. Далі ситуацією з оскарженням не володіє, бо через кілька днів після цього сталася ця аварія. Потім він опинився у слідчому ізоляторі.
- Я досвідчений водій у своїй справі, - казав підсудний. - Їхав по головній дорозі. Не думав, що хтось може вискочити з другорядної. Якби бачив КІА, зробив би маневр, щоб уникнути зіткнення. Не зміг, бо вона з’явилася раптово.
Зі слів підсудного, перехрестя добре освітлене, але виїзд із вулиці 40-річчя Перемоги заступають кущі. Після зіткнення Олег Сестренський бачив, як жінку-водія викинуло на трамвайні колії. Її машина загорілася і вибухнула. Каже, вирішив, що нічим не зможе їй допомогти.
- Є статистика, що 90 відсотків водіїв від стресу тікають з місця аварії, - аргументував свою втечу з місця пригоди Олег Сестренський і додав, що не знає, де поділися його пасажири. – Я після побаченого, у шоковому стані пішов додому. Вдома був хвилин 10. Усвідомив, що сталося, і вирішив повернутися назад...
Нагадаємо, що його затримали правоохоронці. На місці аварії відтворення з ним не проводили. Сестренський каже, що бачив наслідки аварії збоку, зі службової машини міліції. Схему підписував потім, у слідчому ізоляторі, в присутності слідчого і адвоката. Жінки-пішохода, стверджує, не бачив взагалі.
Нагадаємо, що у арештованого тоді водія, крім алкогольного, виявили ще й наркотичне сп’яніння. На це Олег Сестренський сказав: навіть не підозрював, що аналіз може показати таке.
- За декілька днів до пригоди я відпочивав біля Вишенського озера, - говорить він. - До мне підійшов незнайомий чоловік і запропонував покурити. Не знаю, чому, але я зробив кілька затяжок. Не платив йому нічого. Після тої цигарки мені стало зле, і я пішов додому.
- То наполягаєте, що нічого не порушили? – допитувався прокурор.
- Я порушив, можливо, швидкісний режим і те, що був у нетверезому стані.
- І це не знаходиться у причинному зв’язку з наслідками?
- Ні. Причина в тому, що водій Шелест виїхала на головну дорогу. Не знаю, чим вона керувалася.
На засіданні суду озвучили інформацію, що жінка-водій КІА теж була у стані алкогольного сп’яніння. На це слухання прийшов свідчити, як потерпілий, її колишній чоловік. Він висловив сумнів, що швидкість «Мерседесу» була такою, як каже його водій. Аргумент: КІА сплющилася до 45 сантиметрів. Ще сказав, що сам водить джип, тому знає про його маневреність. Мовляв, уникнути зіткнення можна було.
У виборі міри покарання для підсудного, в разі доведення його вини у аварії, син загиблої Алли Шелест та його батько поклалися на суд. Але відшкодування збитків вимагають. Обґрунтовувати це далі буде їхній представник.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер