Шахраї привласнили мільйон гривень, які зібрали для ЗСУ. Серед постраждалих є вінничани

Шахраї привласнили мільйон гривень, які зібрали для ЗСУ. Серед постраждалих є вінничани
Подружжя з Миколаївщини привласнило понад мільйон гривень під виглядом відомого благодійного фонду: Кіберполіція викрила зловмисників
  • Шахраї збирали кошти під приводом допомоги українським захисникам і незаконно розпорядилися отриманими пожертвами.
  • Серед постраждалих від цієї схеми були й вінничани.
  • Оголосили підозру організатору.
  • Згідно з Кримінальним кодексом України, за такий злочин може бути передбачене покарання у вигляді до восьми років позбавлення волі.

Подружжя з Миколаївщини використовувало відеозвернення публічного діяча, а також відео різноманітних підрозділів Збройних Сил України, інформує Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Подробиці слідства

— До відеозаписів щодо оголошення зборів грошей на потреби ЗСУ або на лікування поранених захисників організатор схеми додавав текст, де зазначав номери підконтрольних банківських карток. У такий спосіб фігуранти отримували благодійні пожертви, які надалі витрачали на власні потреби, — зазначають у відомстві.

Відео дня

 

За попередніми підрахунками, шахраї встигли отримати перекази від понад двох тисяч громадян на загальну суму більше мільйона гривень.

Обшук

В оселі фігурантів правоохоронці провели обшук. За результатами вилучили ноутбук, мобільні телефони та банківські картки.

На вилученій техніці кіберполіцейські виявили відеозаписи, які використовувалися для шахрайських грошових зборів.

Організатору грозить до восьми років

Чоловікові повідомили про підозру, вирішується питання щодо обрання запобіжного заходу.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за третьою частиною статті 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. 

Підозрюваному може загрожувати до восьми років позбавлення волі.

Після проведення першочергових слідчих дій та експертизи вилученої техніки і банківських карток, буде надана правова кваліфікація діям дружини фігуранта.

Довідка:

Псевдоблагодійників викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими Голосіївського управління поліції Києва та у взаємодії з працівниками служб безпеки ПриватБанку та МоноБанку.

Поради, як не стати жертвами шахраїв

Сьогодні онлайн-шахраї вигадують дедалі нові схеми та способи, щоб отримати доступ до чужих банківських рахунків та незаконно заволодіти коштами довірливих громадян. Використовують зловмисники й старі  «перевірені» способи. Тому поліцейські закликають бути пильними та не надавати невідомим будь-яку інформацію, яка стосується карток та грошових рахунків.

Кіберполіція рекомендує громадянам переказувати гроші на благодійність лише через офіційні фонди або на рахунки відомих громадських активістів. Також рекомендуємо завжди звертати увагу на кількість підписників і дописів на сторінках соцмереж. Акаунти відомих осіб, як правило, верифіковані.

Щоб отримати доступ до коштів громадян, шахраї можуть представлятись співробітниками банку, правоохоронцями, продавцями, покупцями та пропонувати уточнити особисті дані власників карток, щоб, наприклад, оновити їх та поліпшити співпрацю або ж навпаки: погрожувати блокуванням карток, штрафними санкціями тощо.

Крім того, зловмисники  можуть телефонувати та пропонувати придбання товарів за дуже низькими цінами, а також оплатити попередній внесок або ж застрахувати товар.      

Тож, необхідно дотримуватись простих правил безпеки, які допоможуть не стати жертвою шахраїв й зберегти грошові кошти: 

  • будьте пильними, коли вам телефонують невідомі та, представляючись працівниками банківської установи, просять уточнити ваші особисті дані, змінити паролі онлайн-банкінгу, назвати пін-код чи CVV-код вашої картки, номер та термін її дії, а також іншу персональну інформацію. Пам’ятайте, що співробітники банку, або працівники держустанов не запитують таку інформацію, особливо у телефонній розмові;
  • якщо вам надійшло СМС-повідомлення, електронний лист чи повідомлення в месенджері про те, що ви виграли бонус, подарунок, якійсь додаткові послуги, і для їх отримання вам слід перейти за вказаним посиланням - вас має це насторожити, адже такі посилання можуть містити віруси, спеціально розроблені для зламу кодів та паролів;
  • не приймайте без відповідної перевірки пропозицій від невідомих взяти участь у розіграшах цінних призів та подарунків, отриманні різноманітних винагород, тому що це може бути пасткою зловмисників;
  • для платежів або переказів обирайте перевірені сервіси, не здійснюйте такі операції на невідомих сайтах – дуже часто шахраї у такий спосіб отримують доступ до вашої картки та знімають з неї гроші;
  • для безпечного онлайн-шопінгу використовуйте лише перевірені ресурси та обирайте післяплату;
  • якщо у вас є сумніви стосовно особи, яка телефонує нібито з банку, припиніть з нею розмову та зателефонуйте в центр обслуговування клієнтів банківської установи й перевірте запитувану інформацію;
  • коли сторонні особи по телефону вимагають у вас конфіденційну інформацію, попросіть їх назвати своє місце роботи, посаду, прізвище та ім’я – дуже часто шахраї, зрозумівши, що їх викрито, припиняють спілкування;
  • не надавайте невідомим особам інформацію, що може дати доступ до вашої телефонної СІМ-карти, зокрема ту інформацію, якою цікавляться у сервісних центрах мобільних операторів при заміні втрачених чи пошкоджених СІМ-карт. Відключіть у оператора можливість віддаленої заміни СІМ-карти. Зловмисники, отримавши дублікат вашої СІМ-карти, з легкістю можуть отримати доступ й до вашого банківського рахунку.

Довідка:

У випадку, якщо ви стали жертвою шахраїв, негайно повідомляйте про це у поліцію на телефонну лінію 102, а також зверніться у банківську установу з вимогою заблокувати операції з вашою карткою.

У разі виявлення шахрайських ресурсів повідомляйте про це до кіберполіції: [email protected].

Пам’ятайте, що безпека ваших коштів у ваших руках. 

 

Читайте також:

Шахраї в інтернеті пропонують отримати неіснуючі види допомоги: будьте пильні

Будьте пильними: вінничан попереджують про нові та старі шахрайські схеми

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up