«Мене закрили, ніби я вбив Кеннеді»: блогеру Шавлюку продовжили термін тримання під вартою

- У Вінниці пройшло чергове судове засідання по арешту скандального блогера Олександра Шавлюка. Він під слідством за шахрайство на користь ворога та підрив боєздатності ЗСУ.
- Скільки ще часу Шавлюк проведе у СІЗО та які емоційні заяви він робив під час засідання, де розглядали продовження запобіжного заходу?
У Вінницькому міському суді, 20 лютого, пройшло чергове засідання по запобіжному заходу на час слідства одіозному вінницькому блогеру Олександру Шавлюку. Прокурор вимагав продовжити термін тримання обвинуваченого під вартою ще на 60 днів без права внесення застави.
Водночас сам Шавлюк та його адвокатка просили суд відмовити у задоволенні цього клопотання. Під час свого звернення до суду Шавлюк називав справу політичним замовленням.
— Я під вартою вже чотири місяці. За ненасильницький злочин… У підозрі йдеться, що я ображав деяких працівників ТЦК… З мене зробили колаборанта… Медійно мене перетворили на державного зрадника, — говорив Олександр Шавлюк. — Будь-який вирок у цій справі буде виправдовувальним у Верховному суді.
Крім того, під час своєї промови Шавлюк робив заяви на кшталт тієї, що суд виконує вказівки державного зрадника Зеленського. Він також запитував, чому український президент не разом із ним на лаві підсудних.
Суддя Руслан Каленяк неодноразово просив обвинуваченого говорити про суті та не відступати від теми засідання: про продовження терміну тримання під вартою. На деякі зауваження Шавлюк реагував доволі емоційно.
— Мене закрили, ніби я вбив Кеннеді. Без права на заставу, — продовжував скандальний блогер. — Прошу суд відмовити у задоволенні клопотання цього прокурора і дати можливість хоча б застави: 5 мільйонів, 25 мільйонів, 50 мільйонів, 500 мільйонів, 500 мільярдів… Не вніс, то не вніс.
Суд ухвалив задовольнити клопотання прокурора і продовжити термін тримання під вартою Олександра Шавлюка ще на 60 діб, до 20 квітня 2025 року включно. Ухвалу можна оскаржити в апеляційному суді впродовж пʼяти днів.
Передісторія
Нагадаємо, що 31 жовтня СБУ затримала 39-річного вінницького блогера Олександра Шавлюка, який системно створював та поширював на підконтрольних йому інтернет-ресурсах дестабілізуючий контент, що впливав на обороноздатність країни.
За інформацією поліції Вінницької області, затриманий на майданчиках свого медіаресурсу, зокрема, на сайті, в YouTube та телеграм-каналах, розміщував підготовлені ним же відеоматеріали, що були спрямовані на перешкоджання законної діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань.
Далі, 2 листопада у суді йому обрали запобіжний захід — тримання під вартою на 60 діб без права застави.
Ми розповідали, як 8 листопада відбувся розгляд апеляції по арешту. Тоді Олександр Шавлюк виступив по відеозв'язку з вимогою дати йому можливість бути фізично присутнім на засіданні. Також він повідомив, що йому не надали ознайомитись з рішенням суду першої інстанції.
Адвокатка подала клопотання, щоб йому дали п'ять днів на написання апеляції. У суді повідомили, що Шавлюку нададуть копію ухвали суду першої інстанції. Також дадуть можливість фізично бути присутнім на засіданні. Наступною датою розгляду апеляції на арешт призначили 15 листопада: Як скандальний блогер Шавлюк оскаржував арешт: репортаж з судового засідання в апеляції
На попередньому засіданні, 25 грудня 2024 року, суд ухвалив продовжити запобіжний захід Шавлюку ще на два місяці.
Хто такий Шавлюк?
Але хто такий Олександр Шавлюк? Йому 39 років, живе у Вінницькій області. За його словами, він — магістр права, має понад 16 років стажу в юриспруденції і провів «десятки резонансних справ». Після виборів 2014 року Шавлюк був помічником депутата Вінницької обласної ради від партії «УКРОП» Олексія Бородія (того самого з яким судився). Згодом, у 2020 році сам балотувався до Вінницької міської ради від партії «Воля», але програв.
За даними YouControl, Олександр Шавлюк є засновником і керівником адвокатської компанії «ПравоЕкспоГруп Шавлюк і партнери» та інформаційного агентства «Шавлюк Медіакор».
До початку повномасштабної війни Олександра Шавлюка знали хіба що у Вінниці. У медіапросторі він запам’ятався тим, що мітингував проти ПЦУ у 2018 році. Тоді він закликав вінничан вийти на мітинг проти «розколу» і наголошував, що УПЦ МП — єдина, автономна українська православна церква.
У 2020-му на хвилі карантинних обмежень через ковід Олександр Шавлюк став блогером. На каналі «Юрексперт» почав публікувати відео, в яких критикував карантин, вважав його порушенням своїх прав і закликав не носити маски у громадських місцях, а потім — відмовлятися від вакцинації.
Справжня популярність до Шавлюка прийшла після повномасштабного вторгнення. Блогер почав розповідати, як потрібно видавати повістки, хто може їх отримати і як треба спілкуватися з працівниками поліції та ТЦК. У найпопулярніших відео на каналі «Новини Медіакор» — до мільйона переглядів.
Видання «Бабель» пише, що у своїх відео Олександр Шавлюк нерідко відверто бреше. Наприклад, розповідає, що всі жінки зобовʼязані стати на військовий облік, щоб згодом їх могли відправити на війну. Хоча насправді на облік мають ставати лише представниці медичної сфери. Для інших це добровільна опція.
І от саме цю людину затримала СБУ. Вінничанину інкримінують перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період (частина перше статті 114-1 Кримінального кодексу України). Санкція — позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років.
Читайте також:
Поїздка вінницьких депутатів до США: хто потрапив у делегацію та за чий кошт?
«Був неправий»: священник УПЦ мп визнав свою провину у виправданні агресії рф
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
У вас же є статистика, ви ж розумієте що певно відсотків не менше 80 не переходять на повну новину?
Журналіст то страшна сила, а в сучасних умовах коли люди більше трьох речень не читають і мають пам'ять на рівні рибок від об'єктивної подачі та висвітлення висвітлення новини залежить ну багато чого. Згодні?
Умовно Брейвік теж блогер але ж судили його не за спроби донести свої шовіністичні ідеї в маси?
Тож давайте титрувати його як підозрюваного у шахрайстві чи у підозрюваного у співпраці з ворогом. А не говорити що він блогер.
Лачен чи Стерненко це блогери. Чи умовно Дорофеєва. Чи Терен
А цей ймовірно поширював деструктивну інформацію використовуючи популярні платформи