Головну мету ресурсу команда проекту визначає так: «це інтернет-сервіс контролю
витрат на комунальні платежі мешканців багатоквартирних будинків з метою економії ресурсів».
Тут зібрано більше чотирьох тисяч будинків у нашому місті, по кожному з яких можна подивитися витрати. По газу, електроенергії, опаленню, гарячій та холодній воді — і так за останні шість років (з 2011 по листопад 2016 року — авт.).
Посилання на онлайн-сервіс контролю витрат на комуналку bldng.info
Керівник проекту bldng.info Олександр Вірник розповів журналісту «20хвилин», звідки вони брали інформацію, навіщо створювали ресурс та що змінять завдяки цьому проекту:
— Чи важко було створювати ресурс?
— Дуже. Різні бази даних важко було з’єднати. Наприклад, бази даних із споживанням ресурсів за останні чотири роки загалом займали один терабайт (і це в архіві). Потужності наших комп’ютерів не вистачало, щоб «дістати» ці дані. В результаті об'єднання баз і настройка зайняла весь серпень і вересень 2016 року.
— Звідки у вас вся ця інформація?
— Дані по будинкам ми зібрали раніше, ще в 2013. Але людям було нецікаво, тому додали ще й проблему енергоефективності. Домовилися з порталом pay.vn.ua, який погодився дати інформацію по всім будинкам.
— Проект некомерційний. Так звідки гроші на його втілення?
— Фінансування отримуємо завдяки EGAP Challenge. Ми перемогли влітку в Вінниці, пройшли в фінал. У вересні в Києві потрапили в число переможців, отримавши фінансування 125 тисяч гривень в рамках проекту.
Скріншот з сайту bldng.info— Що збираєтесь змінити своїм проектом?
— Зараз доробляємо модуль, який буде автоматично порівнювати схожі (за технічними параметрами — авт.) будинки, і покаже, за рахунок чого платіжки за комуналку в одному будинку більші, ніж у мешканців такого ж сусіднього будинку. Тобто ми зможемо сказати, що в будинку №1 є лічильник на тепло, газ і воду, і це дозволяє мешканцям платити значно менше, ніж, наприклад, жителям з будинку №2 без всього цього. Також ми зможемо показати, як змінилося споживання ресурсів жителями після утеплення будинку.
— Тобто, ваш сервіс — це «маркер енергоефективності»?
— Глобально — ні. Але в тих регіонах, де ми запустимо цей сервіс можна буде так вважати.
— Отже, плануєте розширятися?
— Так, вже є домовленості з трьома містами, де запустимо наш сервіс. Але це буде не раніше березня наступного року. Зараз продовжуємо налаштовувати по Вінниці.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер