Підрахування переплат за комунальні послуги або повідомлення на телефон про графік відключення світла у вашому домі - усе це стане можливо завдяки громадським ініціативам, які перемогли на конкурсі IT- проектів. Яких ще лайфхаків чекати вінничанам?
Фінальний день конкурсу IT-проектів із електронної демократії вийшов напруженим. У вінницькому IHUB було спекотно усі два дні, поки тривав конкурс. Лише під час фінальної презентації за вікнами IHUBу добряче вперіщив дощ, пожвавивши виступи конкурсантів. Вони, до речі, не спали цілу добу - допрацьовували проекти, рахуючись із зауваженнями менторів. Такий хакатон у Вінниці проходив вперше, тому конкурсанти помітно хвилювалися під час виступів.
Про головну мету заходу розповів Руслан Бурлаченко, директор вінницького IHUB, він же - організатор Хакатону та член жюрі:
- Суть Хакатону, що відбувається у рамках проекту EGAP Challenge - не створення якогось геніального онлайн-сервісу наприкінці конкурсу. Достатньо мати ідею, корисну для суспільства, просту презентацію і команду, яка візьметься втілювати проект у життя.
Основною проблемою усіх команд, за його словами, було те, що вони не могличітко презентувати свою ідею. Більшість команд не встигала вкластися у 3-5 хвилин, що виділялися на презентацію, і тому фінальний пітч трішки затягнувся.
Однією із суддів конкурсу була Йорданка Томкова, експерт Швейцарсько-української програми EGAP. Вона не встигла подивитися фінальні презентації, бо запізнювалася на потяг. Але встигла ознайомитись із усіма проектами за два дні менторства, і, вже їдучи у таксі, зізналась, хто її фаворити.
- На мою думку, конкурс IT-проектів у Вінниці пройшов успішно. Я шукала у кожному із проектів соціальний ефект, реалістичність його втілення та конкретики стосовно термінів реалізації. Мої топ-чотири проекти у цьому конкурсі - «І4Citizens», «EcoCitizens», проект про цифровий архів та “Цифрове третє покоління”. Адресне інформування громадян - доволі важливий проект для міста. Інтернет-освіта для літніх людей - порівняно просте вирішення проблеми, як включити категорію громадян 50+ до соціального життя. Проект із архівом має важливе значення для питання національної пам’яті, хоча виміряти його соціальний ефект не так легко, він не піддається кількісній оцінці. І,звичайно, мене зацікавив екологічний моніторинг довкілля, адже еко-проекти мають актуальність не тільки у випадку Вінниці. Не можу порівнювати ваші проекти зі швейцарськими: специфіка проектів різна, бо задовільняє різні суспільні запити.
Олександр Мельник, головний редактор інтернет-видання Blog Imena.UA, а також спікер та член жюрі розповів, які проекти імпонували йому більш за все.
- Особисто мені подобається ідея проекту з оцифровкою архівів, а також аналізатор показників атмосфери для моніторингу екологічної ситуації у місті. Також цікавою здалась ідея комп’ютерної освіти для осіб від 50 років.
Проте, зазначив він, деякі вінницькі проблеми, які зараз на часі, не отримали належної уваги із боку конкурсантів.
- Варто було б звернути більше уваги на проблеми, пов'язані з екологічною ситуацією в місті. Або розбудова електронних послуг у місті - наразі теж актуальна. Такого роду проекти хотілось би бачити на локальному рівні, - зазначив Олександр Мельник.
Переможців усього визначили три. А повний перелік проектів дивіться за посиланням.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер