У п’ятницю, 28 квітня, на сесії міські депутати дозволили забудову колишнього ресторану «Кельце», що є на проспекті Космонавтів, 49. Це питання під номером 44 з’явилося на сесії міськради перед самим засіданням і отримало 41 голос «за». Усього за це питання проголосувало 50 депутатів.
За словами мера Вінниці Сергія Моргунова, цього будівництва не буде без проведення громадських слухань та затвердження проекту.
Оголошення про громадські слухання по «Кельце» вже є на сайті міськради. Обговорення триватимуть один місяць.
Проект є, але неповний. За ним на місці ресторану «Кельце» має бути 14-поверхівка на максимум 372 квартири. А ще поряд з домом паркінг на 174 автомобілі.
Це вся інформація, що є у відкритому доступі. На сайті міськради досі немає рішення, що стосується «Кельце».
У бізнес-пошуковій системі YouControl журналіст з’ясував, що собою уявляє товариство «Холдінгова компанія «Вінниця». Коментарі та відповіді на запитання отримали від експерта спілки «СТІНА» Євгена Зільберта.
Виробник борошна. Товариство «Холдінгова компанія «Вінниця» з’явилося в 1999 році. Воно зареєстровано по вулиці Олександра Соловйова, що знаходиться в центрі Вінниці. Керівник компанії — Олексій Рябошапка. Основний вид діяльності — виробництво борошна.
У мерії підтвердили, що це товариство і є забудовником
— Він (інвестор — авт.) є замовником проекту будівництва. І він є забудовником, — сказав головний архітектор міста Олександр Рекута. — Це одне й те саме.
На думку експерта спілки «СТІНА» Євгена Зільберта, фірма не зможе побудувати дім власними силами.
— Взагалі, підприємства можуть здійснювати будь-яку діяльність, що не заборонено законом. Але якщо підприємство почне будувати, не маючі відповідної ліцензії, тоді податківці можуть розцінити це як правопорушення.
Покарання за правопорушення — штраф від від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 гривень — авт.).
Бізнесмен-аграрій. Окрім «Холдінгової компанії «Вінниця» Олексій Рябошапка керує ще сімома підприємствами:
Більшість фірм займається вирощуванням сільськогосподарських культур — зернових, бобових тощо. Жодна з цих фірм немає справ з будівництвом житла, щоб збудувати дім на Космонавтів, 49.
Журналісту не вдалося додзвонитися до керівника фірми Олексія Рябошапка, щоб дізнатися про його думку. У держреєстрі юридичних осіб є телефон товариств «Холдингова компанія «Вінниця». Але за цим контактом ніхто не відповідав. Був й інший номер, за яким не знали про керівника холдингової компанії.
— Я не маю відношення до Олексія Рябошапка, — коротко відповів чоловік, що взяв слухавку.
Статутний капітал — 400 грн. У компанії з 1999 року формувався статутний капітал (сума грошей, що дорівнює майну підприємства — авт.). Спочатку він був 7 400 гривень, але в 2015 році — його розмір зменшився до 400 гривень.
Якщо мало коштів в статутному капіталі, то це значить, що компанія нічого немає?
— По суті, це показник благонадійності компанії: грошовий еквівалент всього майна, рухомого та нерухомого, що має фірма. Статутний капітал для більшості підприємств не регулюється. Малий розмір статутного капіталу буде заважати підприємству в його розвитку. Наприклад, в банку їм не дадуть великий кредит, бо вони мають лише 400 гривень статутному фонді. Але це не є порушенням закону, — пояснює Євген Зільберт.
Не сплачує податок. У системі YouControl нам вдалося дізнатися, що підприємство не сплачує ПДВ з 2005 року (податок на додану вартість, що стягується з кожного товару та послуги на користь держави — авт.). Виробника борошна звільнили від сплати податку на додану вартість, бо фірма нічого не виробляє.
Виходить, що холдингова компанія взагалі не платить податків?
— Ні, це не так. Фірма не сплачує тільки податок на додану вартість. Це дуже неприємна річ, бо без сплати ПДВ не можна вийти на зовнішньоекономічні ринки та багато іншого. Хоча, якщо компанія має невеликі обороти продукції, тоді їй участь в реєстрі платників ПДВ не дуже й потрібна. Усі інші податки (на доходи фізосіб, на нерухомість тощо) фірма має сплачувати, — пояснив Зільберт.
Нагадаємо, що ресторан «Кельце» збудували понад 30 років тому. У середині нульових інвестори почали перебудовувати його у торгово-розважальний центр. Однак, кошти скінчились, будівництво заморозили і вже понад десять років конструкція так і стоїть незавершеною.
«20хвилин» з’ясує на яких саме умовах уклали договір мерія та інвестор «Холдингова компанія «Вінниця». Про це незабаром дізнаються наші читачі
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер