Замість недострою «Кельце» буде елітна 14-поверхівка. Хто її збудує

Замість недострою «Кельце» буде елітна 14-поверхівка. Хто її збудує
Так може виглядати майбутня багатоповерхівка на Космонавтів. Фото з сайту міськради
  • На Космонавтів хочуть знести ресторан «Кельце», щоб побудувати 14-поверховий дім
  • Інвестор та забудовник — товариство «Холдингова компанія «Вінниця». Компанія займається виробництвом борошна та має тільки 400 гривень статутного капіталу.
  • Передачу «Кельце» погодили депутати на сесії міськради. Тепер треба дозвіл від вінничан

У п’ятницю, 28 квітня, на сесії міські депутати дозволили забудову колишнього ресторану «Кельце», що є на проспекті Космонавтів, 49.  Це питання під номером 44 з’явилося на сесії міськради перед самим засіданням і отримало 41 голос «за». Усього за це питання проголосувало 50 депутатів.

За словами мера Вінниці Сергія Моргунова, цього будівництва не буде без проведення громадських слухань та затвердження проекту.

Відео дня

Оголошення про громадські слухання по «Кельце» вже є на сайті міськради. Обговорення триватимуть один місяць.

 

Проект є, але неповний. За ним на місці ресторану «Кельце» має бути 14-поверхівка на максимум 372 квартири. А ще поряд з домом паркінг на 174 автомобілі.

Це вся інформація, що є у відкритому доступі. На сайті міськради досі немає рішення, що стосується «Кельце».

У бізнес-пошуковій системі YouControl журналіст з’ясував, що собою уявляє товариство «Холдінгова компанія «Вінниця». Коментарі та відповіді на запитання отримали від експерта спілки «СТІНА» Євгена Зільберта.

Виробник борошна. Товариство «Холдінгова компанія «Вінниця» з’явилося в 1999 році. Воно зареєстровано по вулиці Олександра Соловйова, що знаходиться в центрі Вінниці. Керівник компанії — Олексій Рябошапка. Основний вид діяльності — виробництво борошна.

У мерії підтвердили, що це товариство і є забудовником

— Він (інвестор — авт.) є замовником проекту будівництва. І він є забудовником, — сказав головний архітектор міста Олександр Рекута. — Це одне й те саме.

На думку експерта спілки «СТІНА» Євгена Зільберта,  фірма не зможе побудувати дім власними силами.

— Взагалі, підприємства можуть здійснювати будь-яку діяльність, що не заборонено законом. Але якщо підприємство почне будувати, не маючі відповідної ліцензії, тоді податківці можуть розцінити це як правопорушення.

Покарання за правопорушення — штраф від від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 000 до 34 000 гривень — авт.).

Бізнесмен-аграрій. Окрім «Холдінгової компанії «Вінниця» Олексій Рябошапка керує ще сімома підприємствами:

  • діючі: приватне підприємство «Освод-плюс», товариство «ДК-АРГО», товариство «КАМСИТ»;
  • в стані ліквідації: товариство «Біопаливна аграрна компанія», товариство «Остер-АГРО»
  • недіючі: товариство «Тиврівське», товариство «Гніванський елеватор».

Більшість фірм займається вирощуванням сільськогосподарських культур — зернових, бобових тощо. Жодна з цих фірм немає справ з будівництвом житла, щоб збудувати дім на Космонавтів, 49.

Журналісту не вдалося додзвонитися до керівника фірми Олексія Рябошапка, щоб дізнатися про його думку. У держреєстрі юридичних осіб є телефон товариств «Холдингова компанія «Вінниця». Але за цим контактом ніхто не відповідав. Був й інший номер, за яким не знали про керівника холдингової компанії.

— Я не маю відношення до Олексія Рябошапка, — коротко відповів чоловік, що взяв слухавку.

Статутний капітал — 400 грн. У компанії з 1999 року формувався статутний капітал (сума грошей, що дорівнює майну підприємства — авт.). Спочатку він був 7 400 гривень, але в 2015 році — його розмір зменшився до 400 гривень.

Якщо мало коштів в статутному капіталі, то це значить, що компанія нічого немає?

— По суті, це показник благонадійності компанії: грошовий еквівалент всього майна, рухомого та нерухомого, що має фірма. Статутний капітал для більшості підприємств не регулюється. Малий розмір статутного капіталу буде заважати підприємству в його розвитку. Наприклад, в банку їм не дадуть великий кредит, бо вони мають лише 400 гривень статутному фонді. Але це не є порушенням закону,  — пояснює Євген Зільберт.

Не сплачує податок. У системі YouControl нам вдалося дізнатися, що підприємство не сплачує ПДВ  з 2005 року (податок на додану вартість, що стягується з кожного товару та послуги на користь держави — авт.). Виробника борошна звільнили від сплати податку на додану вартість, бо фірма нічого не виробляє.

Виходить, що холдингова компанія взагалі не платить податків?

— Ні, це не так. Фірма не сплачує тільки податок на додану вартість. Це дуже неприємна річ, бо без сплати ПДВ не можна вийти на зовнішньоекономічні ринки та багато іншого. Хоча, якщо компанія має невеликі обороти продукції, тоді їй участь в реєстрі платників ПДВ не дуже й потрібна. Усі інші податки (на доходи фізосіб, на нерухомість тощо) фірма має сплачувати, — пояснив Зільберт.

Нагадаємо, що ресторан «Кельце» збудували понад 30 років тому. У середині нульових інвестори почали перебудовувати його у торгово-розважальний центр. Однак, кошти скінчились, будівництво заморозили і вже понад десять років конструкція так і стоїть незавершеною.

«20хвилин» з’ясує на яких саме умовах уклали договір мерія та інвестор «Холдингова компанія «Вінниця». Про це незабаром дізнаються наші читачі

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (4)
  • Алекс
    Это супер))) Куплю себе там квартиру,  будет место куда телок на секс водить))).
  • Задунайский Торонтуй
    Элитными коровы бывают. Или бычки. Слово ассоциируется с чемто очень крутым у понаехавших от хлевов в Винницу.
  • Oleg
    кому те квартиры надо ?! скоро будет так что настроят куча домов за бешеные цены и они просто стоять будут никому не нужные , будет забытый богом город с новостройками , лучше бы реально парки новые и побольше деревьев новых видов хотелось бы увидеть а не только сакуры в центре их и по центральной улице можно бы насадить тоже !!!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
21:01 Ремонт на Брацлавській: хто зможе проїхати та які зміни в русі громадського транспорту 20:04 Рятувальники винесли непритомну жінку з палаючого будинку в Брацлаві photo_camera 19:11 Радісна звістка: п'ятеро вінничан повернулися додому з полону. Наймолодшому — 20 play_circle_filled photo_camera 19:09 На Привокзальній Volkswagen збив 55-річного пішохода Від читача 13:38 Петиція для коханого чоловіка і найкращого татка 18:20 Підлітки з Балаклії позмагалися з вінничанами в футболі, легкій атлетиці і боксі photo_camera 18:17 У Вінниці затримали 27-річного наркозакладчика з амфетаміном 17:25 Пенсії зростають, але не встигають за цінами. Які виплати у вінничан? 17:14 «Нива» не змогла продовжити переможну серію. Поступилася в Чернігові 16:43 На Вінниччині за добу ліквідували 28 масштабних пожеж на відкритих територіях photo_camera 16:01 На велодоріжці водійка Peugeot збила 15-річну дівчину на електросамокаті 15:08 Вінницькі надзвичайники перевірили храми до Великодня play_circle_filled 15:00 Привітання Юлії Тимошенко та народного депутата від ВО «Батьківщина» Олега Мейдича (Пресслужба партії ВО «Батьківщина») 14:45 Жінка з парасолькою: розповідаємо історію скульптури біля готелю «Франція» 14:02 Біля Бродецького у ДТП загинув 84-річний мотоцикліст з Бердичева 13:13 Аварія біля Василівки: четверо людей у лікарні після зіткнення двох авто photo_camera 12:12 До якого храму підете освячувати великодні кошики? Ми запитали вінничан 11:27 «Наречена» за 50 тисяч намагалася вивезти ухилянта. Це була її друга спроба 10:45 Вінниця в Instagram. Кращі фото за 14 – 19 квітня photo_camera 10:01 Що не можна робити у Велику Суботу: традиції та заборони напередодні Великодня
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up