Пасічники Вінниччини почали качати мед. Цьогоріч він буде дійсно золотим, бо вже тепер банку об’ємом у 0,5 літра у Вінниці продають за 70-80 гривень, тоді як минулого року вона коштувала не більше 50 гривень, за три літри просять 450 гривень.
На пасіці ямпільчанина Олександра Довгалюка — лише елітні види бджіл. За ними доглядає щодня. Адже в бджоляра аж 150 вуликів. Щоб їх було зручно вивозити у поля, він власноруч перетворив старі скотовози у один великий вагон. У ньому одночасно можуть розміщуватись до півсотні вуликів.
— Бджолярство вже не популярне, — говорить пасічник. — Українській мед для нас дорогий, а на світовому ринку — найдешевший. Цьогоріч урожай меду буде невеликим, і ціна на нього вже зросла — не всі купуватимуть.Тому, я також продаю пилок, соти та прополіс.
Пасічник із Вінницького району Михайло Боровський, розповів, що причиною зростання цін була складна весна: дощі, холод, вітри.Чимало пасічників через це втратили не одну бджолину сім’ю. І щоб врятувати решту, їм довелося годувати бджіл двічі за сезон — не лише перед зимівлею, як зазвичай, а й на початку літа.
— В 2019 році у цій порі я вже тричі качав мед, тоді як цього року вперше, — ділиться бджоляр. — За останній тиждень накачав більше півтони меду. Це дуже мало, як для двох пасік та ста вуликів.
Також пасічник розповів, що посередники скуповують мед по 30 гривень за літр, а вже на ринку продають по 120-160 гривень.
Це найважча ситуація за останні 30 років, кажуть бджолярі. Зазвичай один пасічник за сезон здавав по три-чотири тонни, а зараз всього одну-дві.
— Особливо це стосується сортових медів,— розповідає представниця вінницької фірми гуртової закупівлі меду Еліна Євтухівська. — По акації можу сказати: в порівнянні з минулим роком її в разів п’ять менше.
Загалом, за обсягами виробництва меду Вінниччина восьма у списку серед інших регіонів країни.
— Торік вироблено близько чотири тисячі тонн. Цьогоріч очікують менший врожай, — каже заступник департаменту агропромислового розвитку області Валентина Кирилюк. — Аби підтримати галузь діє державна програма дотування бджолосімей.
Як відрізнити якісний продукт від підробки, подивіться в цьому сюжеті:
Читайте також:
«На дичину!» Вінницькі мисливці чекають відкриття сезону полювання на пернатих
Від кошиків до меблевих гарнітурів. Подружжя пенсіонерів заробляє на життя лозоплетінням
Заквітчані водойми: ентузіасти з Вінниччини висаджують латаття в Південний Буг
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер