Яку ви купуєте новорічну ялинку — живу або та штучну? Опитування та корисні поради

- До Нового року залишається рівно тиждень, проте в багатьох будинках вже встигли встановити новорічні ялинки і прикрасити їх.
Як і коли потрібно купувати живе новорічне дерево
Живі сосни і ялинки потрібно купувати або безпосередньо в лісництві, або на спеціалізованих ялинкових базарах.
За словами фахівців, натуральне дерево повинно мати певні характеристики.
- При виборі ялинки звертайте увагу на її стовбур. На ньому не повинно бути ніяких тріщин, всі гілки повинні бути дуже гнучкими, а голки - еластичними і дуже яскравого смарагдового кольору.
- Візьміться рукою за стовбур ялинки і злегка її струсіть. Якщо голки не обсипаються, це означає, що дерево було зрізано зовсім недавно, і воно простоїть довго.
Крім того, фахівці відзначили, що поспішати з вибором новорічного дерева не варто. Найкраще купувати ялинку чи сосну ближче до кінця місяця, щоб вона простояла як можна довше.
Якщо на вулиці досить холодно, не поспішайте заносити ялинку в квартиру. На дві-три години поставте її в прохолодне місце, наприклад, на закриту лоджію або в під'їзд, щоб дерево встигло адаптуватися до високої температури.
Ялинкові базари у Вінниці
У Вінниці визначили дев'ять пунктів, де підприємці зможуть продавати новорічні ялинки та прикраси до них. «Ялинкові базари» стартують 19 грудня та діятимуть до 31 грудня.
«Визначити спеціальні місця для торгівлі вирішили, аби не допустити стихійної торгівлі та спотворення естетичного і архітектурного сприйняття вулиць міста, — каже директорка департаменту адміністративних послуг міської ради Ірина Копчук. — Крім того, нам важливо, аби навіть у такий скрутний для всієї країни час, вінничани мали можливість підтримати свій новорічний настрій».
- вул. Келецька, біля ТЦ «Вишенька»;
- ул. Пирогова, площа перед ринком «Урожай»;
- пр. Юності, територія навпроти магазину «Грош Експрес»;
- пл. Привокзальна, біля ринків «Привокзальний-2» і «Привокзальний-1»;
- вул. Київська, зупинка тролейбуса «Водоканал», територія біля кіоску «Преса»;
- вул. Київська, територія біля зупинки тролейбуса «вул. Георгія Нарбута»,
- вул. Левка Лук’яненка, територія біля буд. №35;
- вул. О. Антонова, територія біля будинку № 54,
- вул. Брацлавська, територія навпроти «Прозорий офіс № 3», біля магазину «Продукти».
Яка вона, якісна та безпечна штучна ялинка?
З кожним роком штучні ялинки набувають все більшої популярності та попиту серед споживачів і це не дивно, адже вони мають низку переваг:
Дизайн:
- Ви можете вибрати штучну ялинку будь-якого розміру та кольору, асортимент Вас приємно вразить.
Довговічність:
- якісна штучна ялинка може прослужити Вам 10-15 років за умови правильної експлуатації, до того ж, це є надзвичайно вигідною інвестицією.
Легкість у догляді та чистота оселі:
- штучну ялинку можна легко мити, а голки зі штучної ялинки не обсипаються і Вам не доведеться робити кожного дня прибирання та чистити килими.
Збереження природних ресурсів:
- хвойні дерева ростуть багато років, а потім прикрашають наш будинок всього декілька тижнів - це є недоцільним використанням природних ресурсів.
Як вибрати якісну та безпечну для здоров'я ялинку?
Матеріал, з якого вона виготовлена:
- Литі ялинки з поліетилену служать десятиліття, мають найбільш реалістичний вигляд та є абсолютно безпечними, але й коштують дорожче інших варіантів.
- Ялинки з полівінілхлориду (ПВХ) також дуже привабливі і реалістичні, стійкі до займання, більш демократичні за ціною, але не такі зносостійкі.
- Ялинки з волосіні дуже пухнасті та через маленьку товщину голок виглядають менш реалістично, такі ялинки не можна назвати зносостійкими та вогнетривалими, але вони також користуються попитом завдяки низькій вартості. Якщо Ви вирішили придбати таку ялинку - будьте обережними з бенгальськими вогниками, гірляндами та розташовуйте ялинку подалі від батарей і систем теплопостачання.
Коли Ви визначились з різновидом матеріалу штучної ялинки - понюхійте її голки та стовбур, тому-що якісні вироби не повинні мати різкий хімічний запах. Проведіть рукою по "хвої" ялинки, вона має бути тверда та пружна, а також міцно закріплена.
Підставка повинна бути стійка та бажано металева.
Обов'язково попросіть у консультанта сертифікат якості, який би свідчив про те, що штучна ялинка не містить шкідливих речовин (формальдегідів, фенолу) та є вогнестійкою. Також, на етикетці обов'язково має бути вказана фірма-виробник, країна та дата виготовлення.
Яку ялинку ви обираєте на новорічні свята?
У Вінниці 19 грудня, нагадаємо, на території Подільського зоопарку свої двері відкриє Садиба Подільського Чарівника. Також Подільський зоопарк святкує День народження.
Читайте також:
Святкувати чи не святкувати Новий 2023 рік під час війни? (ОПИТУВАННЯ)
На Вінниччині почали продавати новорічні ялинки. Які ціни на святкове дерево у 2022 році
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.