В Україні запровадили обмеження на операції з валютою. Що відомо?

В Україні запровадили обмеження на операції з валютою. Що відомо?
  • НБУ рекомендує використовувати для продажу валюти онлайн-банкінг вашого банку, оскільки це найбезпечніший спосіб.

Національний банк України пояснив, які операції з іноземною валютою доступні сьогодні – як на території країни, так і закордоном.

Як повідомили у прес-службі НБУ, продати іноземну валюту можна у працюючих відділеннях банків, операторів поштового зв'язку та в обмінниках, обмеження відсутні. Офіційний курс гривні до долара — 29,25 грн/$ (зафіксовано на 24.02.2022).

— Купівля іноземної валюти поки що заборонена (заборона діє з 24 лютого 2022 року), — йдеться у повідомленні.

Крім того, зняти з валютного рахунку можна валюту у валюті рахунку в еквіваленті 30 тис. грн на день без комісій (дозволено з 1 березня 2022 року), та у національній валюті у розмірі 100 тис. грн, попередньо здійснивши продаж валюти зі свого рахунку та зарахувати ці кошти на рахунок у національній валюті (дозволено з 24.02.2022 року).

Продати валюту можна через онлайн банкінг без обмежень.

Відео дня

— За кордоном можна використовувати платіжні картки для зняття готівки та розрахунків. Обмежень на безготівкові розрахунки за кордоном немає, — додали в Нацбанку.

Зазначається, що заборонені будь-які операції з використанням російських та білоруських рублів.

Заборонено перекази, у тому числі з використанням картки або іншого електронного платіжного засобу, який випустила платіжна система, що працює в РФ та Білорусі. Також такими картами не можна розрахуватися в Україні: зробити переказ чи платіж чи зняти з них готівку.

Підприємства, які мають спеціальні дозволи та забезпечують виконання мобілізаційних планів, можуть знімати готівкою іноземну валюту без обмежень.

У НБУ закликали українців користуватися платіжними картками: здійснювати розрахунки можна як із гривневою, так і з валютної картки. Жодних обмежень на безготівкові розрахунки Національний банк України не запроваджував.

 

Читайте також:

Укрпошта відновлює міжнародну доставку: список регіонів

Вінничанам виплачують пенсії під час воєнного стану. Номери контакт-центру

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up