На Вінниччині члени комісії взяли до відома низку додаткових обмежень, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України, повідомляють в ОДА.
Так, у період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 року до 30 листопада 2020 року забороняється:
1) торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами;
2) провадження діяльності з надання фінансових послуг, діяльності фінансових установ і діяльності з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльності операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльності з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів;
3) торговельної діяльності із здійсненням адресної доставки замовлень;
Забороняється:
«Головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення, головам ОТГ області забезпечити дотримання протиепідемічних заходів, відповідно до чинного законодавства», — зазначають у Вінницькій ОДА.
Журналісти «20 хвилин» вирішил дізнатися, чи можна купити цвяхи. Оскільки це непродовольчі товари, то вони потрапляють під заборону в карантин вихідного дня.
На Центральному базарі всі ракушки з будматеріалами закриті. Нам порадили поїхати в Епіцентр, де здійснюється продаж онлайн.
На сторінці «Епіцентр» у ФБ дійсно бачимо допис:
«На час дії карантину вихідного дня мережа "Епіцентр" працюватиме виключно в онлайн режимі та видаватиме товари в Центрах видачі замовлень торговельних центрів.
Замовлення можно зробити на нашому сайті www.epicentrk.ua обравши зручний для вас спосіб отримання товару: доставка або самовивіз з центрів видачі замовлень».
Вже біля самого гіпермаркету у нас виникають проблеми з реєстрацію, щоб замовити онлайн заявку. Тож ми вирушили в «Метро», але там цвяхів немає.
Повертаємось у місто та зупиняємось біля будівельного магазину. Бачимо зачинені ворота та охороника, який стоїть біля них. Зупиняємось та запитуємо, чи можна купити цвяхи.
Вже через декілька хвилин нам винесли цвяхи та ми розрахувались з працівником біля самих воріт.
Схожа ситуація і в магазині поруч з автостоянкою на ринку «Урожай».
— На дверях табличка з написом «зачинено». Але продавець виніс покупцю якусь залізяку і удвох розглядали її. Потім той розрахувався і пішов, а продавець повернувся у магазин. У магазин ніхто не заходить. Коли бачить, хтось підходить до дверей — продавець назустріч та запитує,що потрібно, — розповідає кореспондент «20 хвилин».
Голова Нацполіції повідомив, що наразі працює близько тисячі рейдових груп, утім їх кількість буде збільшено.
Вони перевірятимуть дотримання карантинних обмежень суб’єктами господарювання.
Лише з початку тижня перевірили майже 40 тисяч закладів, склали більше 3 200 адміністративних протоколів за порушення карантину та розпочали 22 кримінальні провадження.
«Загалом із початку дії карантинних обмежень склали 50,5 тисячі адміністративних протоколів. За результатами їх розгляду судами наклал штрафи на майже 20 мільйонів гривень. За тиждень викрили 536 закладів харчування та дозвілля, які працювали після 22-ї години», — зазначив Голова Нацполіції.
Ігор Клименко наголосив на проведенні роз’яснювальної роботи серед населення щодо необхідності безумовного дотримання встановлених карантинних обмежень.
Читайте також:
В Україні запроваджують карантин вихідного дня. Що буде працювати?
Карантин «вихідного дня» — це ще не все. Повний текст рішення уряду
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер