Одразу із опалювальним сезоном у 2016 році розпочнеться оформлення субсидій. У міському Департаменті соцполітики кажуть, що ті хто вже мав субсидію — отримають на зиму її автоматично. А для «новачків» процес оформлення державної допомоги намагалися максимально спростити: прийом людей триває не більше 15 хвилин.
Департамент соцполітики очікує, що майже 70% мешканців Вінниці цієї зими скористуються держдопомогою на комуналку.
— Два дні тому почали видачу талонів на чергу і вже видали більше 300, — каже Лариса Попова. — Система талонів зручніша: громадянин чітко знає, коли приходити та в який час приймуть.
«20хвилин» склали список популярних питань по субсидіям, на які відповідали:
Лариса Попова, директор Департаменту соцполітики.
Вікторія Корсун, начальник вінницького відділу контролю за правильністю призначення, перерахунку і виплати адресної державної допомоги і пенсій
— Які документи треба для оформлення субсидій?
— Це заява та декларація. Із собою треба мати паспорт та ідентифікаційний код всіх членів будинковолодіння (людей, що прописані та проживають в квартирі/будинку — авт.). Фахівці Прозорого офісу можуть допомогти із заповненням документів.
— Скільки чекати?
— Термін призначення субсидії — 10 днів. Але він розпочинається тоді, коли працівник департаменту соцполітики отримав підтвердження достовірності декларації від фіскальної служби, вартості комунальних послуг від Центру міських систем управління (ЦМСУ).
Читайте також: Субсидії нараховуватимуть по-новому вінничанам, які не мають доходу
— Який буде рахунок за комуналку разом із субсидією?
— За комунальні послуги разом із субсидією треба буде заплатити не більше 15% (від розміру плати за комуналку без субсидії — авт.). Тобто, якщо було нараховано 1000 гривень, то разом із субсидією треба буде заплатити 150 гривень. Але цей показник може бути ще й меншим. Наприклад, влітку меньше 10% від вартості послуг сплачували 35 тисяч домоволодінь, 10-15% — 7,4 тисячі, і більше 15% — тільки 19 домоволодінь.
Додатково можна розрахувати ймовірний розмір субсидії на онлайн-калькуляторі
— Коли відмовляють у видачі субсидій?
— Субсидія не призначається, якщо громадянином зроблено купівлю, або оплату послуги на суму більше ніж 50 тисяч гривень в рік перед місяцем звернення за субсидією. Але навіть в таких випадках можуть призначити субсидію, що визначають у комісїі при виконкомі міської ради.
— Що за комісія?
— Комісія виносить рішення про призначення субсидії у спірних питаннях. Наприклад, коли у домоволодінні не проживає зареєстрована особа, то проводиться акт-обстеження матеріального-побутового стану сім’ї. Також субсидію можна отримати і на індивідуальну недобудову. Результат перевірки виноситься на комісію. Відмовляють у крайніх випадках: за півтора року було розглянуто більше 30 тисяч справ, і тільки 396 заявникам було відмовлено у наданні субсидії.
— Влітку не було субсидії, хоча вона оформлена. Треба приходити в Прозорий офіс?
— Якщо влітку не вдалося отримати субсидію, щоб отримати субсидію взимку не треба звертатися знову. Субсидії на опалювальний період нарахують автоматично. Звертатися в Прозорий офіс треба в тому випадку, якщо є зміни в домоволодінні: хтось виписався чи прописався, змінився сукупний дохід. Тоді треба по-новому подавати документи.
— Хочу продати житло, а в мене є субсидія. Чи треба повертати її в повному розмірі?
— Субсидія є безповоротною державною допомогою. І повертати кошти з субсидії при продажу, даруванні житла не треба. Але державну допомогу треба буде повернути в повному обсязі, якщо людина задекларувала недостовірні дані, що з’ясувалося фіскальною службою вже після повторної перевірки.
— За минулу зиму не змогли «випалити» усю субсидію. Можна отримати залишок «живими» грошима?
— Минулої зими, яка була досить теплою, до нас зверталося багато людей із заявами про те, що залишилося багато невикористаних кубів газу. Грошима передати ми не можемо, бо немає законного підгрунтя. Зараз допрацьовується механізм повернення невикористанної субсидії в державний бюджет. Щодо виплати залишку грошима, то у Міністерстві соцполітики такий механізм розглядається. Держава зацікавлена, щоб українці заощаджували.
Читайте також: Субсидії готівкою не видаватимуть, щоб не було спокуси “розтринькати”
— Чи можна отримати субсидію, якщо я орендую житло?
— Так, це можливо. Причому, це стосується не тільки вінничан, але й внутрішньо-переселенних осіб, які у Вінниці орендують житло. Окрім декларації та заяви на отримання субсидії треба ще надати договір на оренду житлового приміщення.
Корисна інформація
Субсидія нaдaється двомa офісaми: Прaвобережним, що по проспекту Космонaвтів,30, і Лівобережним, який знaходиться нa вулиці Брaцлaвській,85 (колишня Островського).
Консультацію по субсидіям можна отримати в міському Департаменті соцполітики (Соборна, 50) за телефонами: 67-05-97, 50-43-50.
Талон на оформлення субсидії можна замовити за телефонами: 51—33—13, 50—86—26.
Тaкож сaму зaяву нa признaчення субсидії можнa зaповнити в електронному вигляді нa сaйті Міністерствa соціaльної політики aбо нaдіслaти поштою до упрaвління соціaльного зaхисту зa місцем проживaння.
Читайте також:
Чому влітку перестали виплачувати субсидії та чи треба їх “випалювати”?
Як та скільки можна заробити на субсидії, якщо її даватимуть грошима?
Субсидія-2016: Що змінилося в програмі надання субсидій цієї осені
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер