Президент відмінив указ від 12 червня 1996-го року «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти». Відтак, шкільна форма стала не обов'язковою, але шкільні адміністрації все ж таки наполягають на наявності, так званого, ділового стилю.
Велика кількість батьків першокласників все ж замовляє однакову форму для дітей. Така опція подекуди коштує до трьох тисяч гривень – це індивідуальний пошив однакових піджака, жилетки, брюк або спідниці. В інтернет-магазинах звичайний костюм може коштувати близько двох тисяч гривень, залежно від виробника. Сорочку можна придбати за знижкою як за 200 гривень, так і без знижки за 700 або тисячу. Звичайні поло або футболки коштують 200-400 гривень. Сарафани для дівчат у середньому – 700 гривень. Спідниці теж варіюються від 400 гривень і вище. Власне, вибір немалий і знайти необхідний варіант, який підходить фінансово – нескладно. Тим паче, що в інтернеті є можливість придбати одяг як українських виробників, так і європейський мас-маркет Zara Kids, H&M та інші.
Звичайно, є батьки, які бажають на власні очі побачити і доторкнутися до речей, які збираються купувати своїм дітям. Тоді у нагоді стають магазини та ятки на ринку. Джинси або брюки можна придбати за тисячу гривень у фірмовому магазині, сорочку за півтисячі гривень. Піджак у такому разі коштуватиме від півтори-дві тисячі гривень. Футболки та джемпери на кожен день можна придбати за знижками: від 250 гривень.
Із взуттям, звісно, треба пошукати варіанти, позаяк, ціни на якісні черевики можуть здивувати. Хоча в мережі можна знайти взуття і за 500 гривень, проте на скільки їх вистачить вашій дитині – невідомо. Якісні шкіряні черевики можна придбати від півтори тисячі гривень і вище. Фірмові кросівки коштуватимуть дорожче – від двох тисяч. Але взуття – це те, на чому точно не варто економити.
Підсумовуючи всі витрати, в середньому форма чи то діловий стиль вашої дитини обійдеться близько п'яти тисяч гривень. Це мінімальний набір необхідних речей без урахування верхнього одягу, рюкзака і канцтоварів.
Діловий стиль – це, в першу чергу, синій, коричневий та бордовий кольори. Діловий стиль – це мінімум деталей та яскравих акцентів. Мова йде про спокійний крій, гудзики і відсутність мережева. По суті, діловий стиль – це та ж сама шкільна форма.
Біла сорочка, може бути у смужку або інших базових кольорів. Наприклад, щоб одягнути хлопчика у діловому стилі, нам знадобиться звичайний синій піджак, на якому може бути якась вишивка на кишені або емблема, не більше. Така деталь повинна бути однією. Поки тепло, можна придбати чорну, синю, сіру чи бежеву футболку. Вона не повинна бути в горошок чи в клітинку, максимум – смужка. Низ – джинси, але не подерті чи з дірками, бажано – однотонні. Взуття може бути різним: мокасини або туфлі. Власне, стиль повинен бути максимально спокійним. Це такий собі smart casual.
Для дівчат, перш за все, потрібно забути про банти. Зараз дуже модні різноманітні шпильки для волосся: можна чіпляти по кілька штук на одну сторону. Стосовно одягу, то всі правила залишаються такими самими, крім того, що брюки або джинси можна замінити на спідницю. Коли стає прохолодно, то можна одягати водолазки. Але обов'язково дотримуватися максимально спокійних кольорів, жодних принтів, максимум – смужка.
Особисто я «за» форму. Тому що у одних батьків є можливість одягати дітей красиво, у інших – такої можливості немає. А діти дивляться одне на одного, приходять додому і починають вимагати від батьків неможливого.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер