Не шкільна форма, а діловий стиль: як одягнути дитину до школи цього року

Не шкільна форма, а діловий стиль: як одягнути дитину до школи цього року
  • Президент відмінив указ від 12 червня 1996-го року «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти».
  • Відтак, шкільна форма стала не обов'язковою, але з'явилося інше питання: «Який одяг купувати дітям на майбутній навчальний рік»

Шкільна форма – це те, без чого складно уявити дітей на святковій лінійці першого вересня. Але чи цей навчальний рік розпочнеться з білих бантів і комірців, з’ясовували у чиновників, директорів шкіл та батьків. 

Спершу ми зателефонували директору департаменту освіти міської ради Оксані Яценко

– Рішення стосовно шкільної форми залишається на розгляд адміністрації середніх закладів освіти і буде винесено, скоріш за все, на загальній конференції. Форми у широкому розумінні – не буде, натомість залишиться діловий стиль, – говорить Оксана Яценко.

Відео дня

Директори вінницьких шкіл не наполягають на необхідності шкільної форми, як такої. Наприклад, у фізико-математичній гімназії №17 наявність форми вирішують батьки: 

– У нас немає загальної шкільної форми, лише прохання мати  діловий костюм на випадок свят та урочистостей, – говорить директор Валентина Нестюк. – Усе інше на розгляд батьків. 

Хоча молодшій школі рекомендована шкільна форма, як на фото: 

У Подільському науково-технічному ліцеї для обдарованої молоді є лише одна вимога до форми – корпоративний вигляд. Мова йде про синій кардиган із емблемою ліцею.

– Ми знайшли зручний, гарний на вигляд та комфортний одяг для наших ліцеїстів – кардиган темно-синього кольору. До того, що носитимуть учні – джинси, брюки чи, у випадку дівчат, спідниці, ми ставимося дуже демократично. Але кардиган з нашою емблемою повинен бути обов'язково, – говорить директор Віталій Козаченко.

Зрозуміло, що прохання про діловий вигляд у школах, звичайно, залишається. Але що обирають батьки і чому шкільна форма – це все ж таки важливо? 

Ми запитали користувачів Фейсбук в офіційній спільноті «Новини Вінниці на 20хвилин» чи підтримують вони відміну шкільної форми. 

Тетяна Василюк пише: «Проти відміни. Була за кордоном: що вище статус школи, то суворіші правила щодо форми. Діти не мають одягатися у школу, як на подіум, демонструючи статки своїх батьків. За межами школи можна одягатись як хочеш».

Паралельно у дискусію вступають ті, хто підтримує відміну шкільної форми: «Я повністю «за» відміну шкільної форми. Одяг не впливає на освіту. Але закон підписали, а школи все одно вимагають форму, не розумію, чому так», – пише Катерина Механічева

Велика кількість коментарів була написана з практичної точки зору: 

«За два перших роки навчання купили три форми. Діти у цьому віці ростуть швидко, а зарплатня батьків іноді не дозволяє її так швидко міняти.Тим більш в сім'ї не у кожного одностатеві діти, які передають свої речі молодшим. Я проти форми, але не за «вирвиоко» стиль. Має бути дрес-код», – висловлюється Наталя Марченкова.

Думки, насправді, розділилися порівну. Хтось проти однакової шкільної форми для першокласників за три тисячі гривень. Інші – навпаки, за рівність у зовнішньому вигляді. Проте єдина думка у цьому питанні все ж є – дітей не потрібно одягати у яскраві та блискучі речі. Діловому стилю бути. 

Психологічні «за» та «проти» однакової форми

Лада Мазай, член Асоціації психотерапевтів та психоаналітиків України

З одного боку, форма – це добре, щоб діти не відчували, що хтось кращий за них. З іншого – нівелювання унікального та особистісного. Сучасна система освіти все ж таки продовжує радянську. Тоді однакова форма була, тому що не було вибору одягнути щось інше. І з психологічної точки зору, в СРСР виглядати і мислити потрібно було однаково. 

Зарубіжна практика має іншу психологію. Наприклад, в елітних школах Англії учні мають однакову форму, що є показником елітності та виховує дисципліну. 

Однакова форма – унітарний атрибут команди. Так, наприклад, бойскаути та футболісти теж мають однакову форму, яка, безумовно, об'єднує людей і веде до спільної мети.

У нашому випадку кожна школа має свій формат, тому що це «обличчя» школи і вирізняє її серед інших. Я все ж таки за те, щоб у молодшій школі та у 5-6 класах, до початку пубертатного періоду, залишалася однакова шкільна форма. У цей час форма важлива, щоб уникнути образ і низької самооцінки. Крім того, діти, які йдуть до першого класу, завжди чекають цієї атрибутики: портфелі, щоденники, форма. Вони знають, що виглядатимуть інакше і іншої мотивації поки що не мають. 

У старшій школі потреби у формі я не бачу. Діловий стиль – так, але не однаковий вигляд. Важливо дати волю самовираженню та простір для індивідуальності. Підлітки завжди експерементують і необхідно їм надати цю можливість. Проте прищеплювати діловий етикет і пояснювати, що і до яких установ можна одягати. Тобто діти повинні розуміти, де робоча зона, де навчальна і зона відпочинку. 

Опитування

Чи потрібна шкільна форма сучасним дітям?

Читайте також: 

Шкільної форми в Україні більше не буде: Зеленський скасував указ Кучми
 

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (23)
  • Людмила
    Підтримую діловий стиль, але не одного зразку шкільну форму. Дитина має мати змогу обрати фасон сукні чи спідниці, яка їй подобається і в якій дитина комфортно себе почуватиме.
  • Дональд_К
    прощай совдепия
  • Мила Сторож
    Попробуем.
  • Анастасія Гиренко
    Я "За" шкільну форму! Вона повинна бути обов'язковою! Або хоча б притримуватись ділового стилю в одязі.
    Дональд_К reply Анастасія Гиренко
    вот и ходи в ней
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
10:48 П’яний з ножем налякав людей на вінницькому ринку 10:12 У Серебринцях відкрили Алею Слави на честь земляків-героїв 09:55 У пошуках школи англійської мови для своєї дитини? Зверніть увагу на огляд кращих шкіл Вінниці (партнерський проєкт) 09:40 На кількох вулицях не буде світла та води: оперативні дані про відключення 3 липня Від читача 19:16 Лікування та реабілітації потрібні постійно 09:08 Працівнику фастфуду в Калинівці, де отруїлися 29 людей, оголосили підозру 08:14 У цей день вітайте захисників неба. Іменини, заборони та прикмети 3 липня 20:48 Тульчинщина прощається з Героєм Віталієм Загороднюком, який загинув у ДТП на Київщині 20:23 Які переваги і недоліки додатку «Резерв +» для військовозобов’язаних? Запитали в адвоката 19:18 Потужний вибух біля Житомира. Трасу в напрямку Києва перекрили play_circle_filled 18:57 Скутери, самокати, мопеди: у Вінниці різко зросла кількість ДТП за участю дітей 18:06 Вінничани, тримайтесь — антициклон Bettina несе справжню спеку 17:04 Відтік учнів за кордон: яке майбутнє чекає на освіту Вінниччини? 16:31 Допоможуть у тяжку хвилину: ритуальні послуги та товари, кафе та обіди на замовлення (партнерський проєкт) 16:03 На Соборній тестують нові інтегровані зупинки громадського транспорту 15:02 Смертельна ДТП під Жмеринкою: 43-річний водій загинув на місці, пасажир — у лікарні 14:59 Визначили призерок «колосівського» чемпіонату з пляжного волейболу 14:31 «Її постійно капають»: що пережила 16-річна дівчина після отруєння шаурмою в Калинівці 14:12 Жмеринчанин Володимир Горлей отримав почесну Грамоту Верховної Ради України 13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up