Що знесуть в лікарні Пирогова – відділення, поліклініку, лабораторію, людей? Ми дізналися

Що знесуть в лікарні Пирогова – відділення, поліклініку, лабораторію, людей? Ми дізналися
Василь Паненко, новий керівник лікарні ім. Пирогова, планує багато нового
 • Наприкінці 2022, Пироговка отримала нового керівника — Василя Паненка, а місто нові чутки. Серед вінничан шириться:
 • Старі корпуси лікарні знесуть, на території побудують: а) житловий комплекс; б) торговий центр; в) ваші варіанти; 
 • Лабораторію і поліклініку лікарні закриють, купу людей звільнять.
 • Ми запитали в нового керівника закладу, що з того правда, а що фантазія. А також, що було, є, буде?

За словами Василя Паненка, в Пироговці є лише один корпус, який на даний час більш менш відповідає вимогам будівельних норм. А також два корпуси, які можна до цих норм привезти. Всі інші, їм на сьогодні 100 років і навіть мова про реконструкцію і приведення у відповідність для перебування пацієнтів неможлива.

— Тому в мене є мета, реконструювати і створити додатковий сучасний лікувальний корпус, об’єднати його з існуючим головним і допоміжними корпусами у єдиний лікувально-діагностичний комплекс, — говоріть керівник закладу.

Відео дня

Що будуть зносити?

— Ми маємо рухатись до того, щоб всі пацієнти лікувалися в гарних умовах. Тому коли ми говоримо про старі корпуси, на жаль вони в дуже плачевному стані, — розповідає Василь Паненко. — Є будівельні норми, з обов’язковим дотриманням певних умов, зокрема — палата має бути на один-два пацієнта з душем і туалетом. Цього в тих будівлях неможливо зробити в силу їх конструктивних особливостей. Найлегше, їх просто перебудувати.

Частину з них, ті що дійсно є історичною цінністю потрібно реконструювати і можливо в них розташовувати приміщення не медичного напрямку. Тобто однозначним є збереження архітектурних пам’яток, які відображають історію заснування лікарні. Зокрема на місці сьомого корпусу — буде центр нейрохірургії. Там де щелепно лицеве відділення — має бути музей.
А ті, що не несуть ніякої історичної цінності, які зробленні з гліни і дранки, не мають навіть фундаментів — підлягають повній реконструкції.

— На інших територіях, має бути зона відпочинку для пацієнтів і співробітників, стоянки для автомобілів відвідувачів, пацієнтів, і також співробітників, комфортна санітарна зона з туалетом, готель для відвідувачів і пацієнтів амбулаторного лікування, магазин, де можна придбати найнеобхідніші речі, кафе, де можна смачно поїсти відвідувачам і співробітникам, — говорить керівник.

Що з поліклінікою

— Поліклініка є і буде, тут нікого звільняти не будуть, лікарі працюють і будуть працювати, — розповідає Василь Паненко. — Кілька людей (начебто четверо) перевели на скорочений робочий день, бо вони не мали відповідного навантаження. І до речі після цього, вони змінили підхід до роботи, і на сьогодні там лише двоє лікарів не мають відповідного навантаження поліклініки.

Про лабораторію

Там, за словами головного лікаря провалля, де зчезає купа грошей.

— Тому що працівники лабораторії роблять аналізи всім знайомим, родичам і родичам знайомих… Без усіляких направлень. А реактиви, то все кошти, і лiкарня несе величезні витрати. Крім того в тій лабораторії величезна кількість фахівців. І питання на сьогодні стоїть так: лабораторні послуги мають використовуватися раціонально. Тобто згідно протоколів, якщо є покази до певних аналізів вони повинні бути, немає показів — ні.

— На сьогодні, набагато вигідніше здійснювати аутсорсинг по лабораторних послугах, — говорить Паненко. — Поки що ми над цим не працюємо, але працювати будемо. Адже перевитрати по лабораторній службі шалені.

Про звільнення людей

Як каже керівник закладу, коли він очолював дитячу обласну лікарню, там з 2015 року почалась реорганізація, а останній штатний розпис був проведений в цьому році.

— Коли я туди прийшов там було 1063 ставки і 1020 працівників, на сьогодні там працює 730 працівників, — говорить Василь Паненко. — Нікого не звільняли, просто йшов час, люди переїжджали, йшли на пенсію, відповідно зменшувався штат. Ми в свою чергу не набирали, не збільшували, не гіперболізувати кадровий потенціал. І сьогодні там раціонально працює 730 людей. Якби було 1000 — заклад був би не рентабельний.

За словами Паненка в Пироговці аналогічна ситуація. Тут на жаль деякі служби не проходили реорганізацію, але на вулицю нікого виганяти не будуть.

— Буде перестановка кадрів в межах закладу, — говорить керівник закладу. — Наприклад частину лікарів лабораторії ми спрямували у відділення реанімації. Для того, щоб забезпечити її цілодобову роботу і всього закладу загалом. Можливо з доцільних міркувань, на певних працівників буде зменшено навантаження.

За перегородкою...

— Я коли робив обход в лікарні, захожу дивлюсь, все класно, ремонти, меблі, шкіра… Подумав: «Нічого собі, як в Пироговці добре». А мені кажуть: «Ні-ні, тут приватне відділення, наші далі…», — розповідає Василь Паненко. — А «далі» три-чотири палати залишилося, умови жахливі — 30 см між ліжками, сидять пацієнти голови поопускали, бо вони тільки що повернулися з приватного відсіку — через перегородку, там їм зробили платне УЗД, всі аналізи за гроші і відправили назад.

Це за словами керівника закладу не припустимо. Якщо людина знаходиться в цьому відділенні, вона пацієнт цього відділення тож і умови у неї мають бути відповідними, а не так що, перед перегородкою евро ремонт (зроблений за державний кошт), а за перегородкою казна що.

То що з приватною орендою?

— Приміщення, які взяті в оренду, на території лікарні, вони не доповнюють роботу закладу, — розповідає Василь Паненко. — Але наприклад в нас є приватне КТ, там приміщення взяте в оренду. Ми дійшли згоди, вони за свій рахунок роблять ремонт приміщення, де розташоване КТ лікарні. (Для того щоб їх не виселяти, і в них аренда не скінчилась). І це важливо співпрацювати з приватними підприємствами. Відповідно в лікарні буде працювати два КТ, можна сказати для підстраховки один одного, і думаю для всіх знайдуться пацієнти.

Втім, керівник лікарні категорично проти лікувальної оренди. Тобто коли приватне відділення знаходиться в відділенні комунальному. Тому що людей не можна розділяти на класи.

— Я за приватну медицину всіма руками, але має бути чітке розмежування комунальних і приватних закладів, — говорить Василь Паненко. — В нас по місту є багато територій і приміщень, які можна орендувати і там створювати приватні центри.

Коли це все буде

За словами керівника Пироговки, на сьогодні питаннями про реконструкції і ремонту займається обласний департамент будівництва. Втім ніхто грошей на ремонти зараз звісно не просить.

— Був такий великий проект «Велике будівництво», який через війну не відбувся, — говорить Паненко. — Планувалося привезти всі корпуса лікарні до належного стану. На сьогодні це питання державницьке, воно направлене на те, щоб відновлювати критичну інфраструктуру, до якої ми раніше відносились, а зараз не знаємо чи нас внесуть. Втім незважаючи на війну, заклади охорони здоров’я, мають бути на відповідному рівні. Тому що кількість певних медичних послуг значно збільшилась. І пацієнтів, усіх категорій потрібно лікувати в належних умовах.

Резюмуючи вищесказане

— Неможливо розказати людині, яка не бачить від народження, що таке світло. Аналогічно неможливо пояснити нерозуміючій людині, що таке розвиток і прогрес. Неможливо створювати новітню медицину у старих приміщеннях, з недопустимими умовами перебування пацієнтів і неможливістю імплементації сучасного обладнання, — говорить Василь Паненко. — Відсутність душу, туалету, скупчення людей в одній палаті несумісні поняття з розвитком галузі.
Відсутність єдиного лікувально-діагностичного комплексу не може забезпечити належну комунікацію між службами закладу. І це негативно відображається на роботі персоналу, якості медичної допомоги, в першу чергу призводить до неналежної доступності до певних видів обстежень.

— Ви бачили умови перебування пацієнтів у старих корпусах лікарні, — запитує Паненко. — Можу вам сказати, що вони дуже далекі до вимог старих будівельних норм лікувальних закладів і недосяжні до вимог нових, щойно прийнятих.
Ви пропонуєте мені з цим змиритись і просто відсидітись на цьому місці? Я призначений на цю посаду, щоб люди відчули, що наш заклад може бути найкращим, і всі люди, незалежно від статусу, могли у ньому отримати медичну допомогу найвищої якості. Не у приватних закладах, а у нашому комунальному, де ми можемо отримати не тільки найвищий рівень медичної допомоги, а й найвищий рівень відповідальності за цю допомогу.

 Василь Паненко закінчив Вінницький медичний інститут ім.Пирогова та Київську національну академію внутрішніх справ. Працював дитячим лікарем-хірургом у Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні. З 2014 по 2022 рік – керував дитячою обласною лікарнею. З 2023 року очолює обласну лікарню ім. Пирогова. 


Читайте також: 

Хто і як допомагав вінничанам відкосити від мобілізації: про схеми і розцінки

Як у Вінниці потрібно вшанувати пам'ять загиблих під час війни? Ми запитали містян

Слідкуйте за новинами Вінниці у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (32)
 • Анатолий Гордий

  какой  он  керовник  видно  по  детской  областной
 • Irina Semenova

  Піпец!!!! Пів країни розвалино!!!!
 • Tanya Budzinska

  Думаю що цей керівник не там знаходиться , в командировку його на фронт.
 • Алина Гонтарук

  Що і потрібно було доказати...! Людина прийшла на цю посаду під час війни і робити такі перевороти зараз немає сенсу. Гроші ще ніхто не виділив на будівництво, а ви уже руйнуйте 🤦. За дит.обласну, це взагалі звучить дуже "кумедно", ніхто нікого не звільняв, але якось з 1020 стало 750... можливо персонал поставили в такі умови, що їм прийшлося звільнитися...??! Думаю тут буде така ж схема... А ще дуже цікаво, з яких це пір державна лікарня повинна стати прибутковою організацією, чому мова йде не про надання якісних послуг, а про "закрити", "розвалити", "зменшити мед.персонал"...? лабораторія має великі витрати, потрібно закрити...а люди де мають здавати аналізи?

21:01 У Вінниці судять жителя Херсонщини, який допомагав окупантам 20:58 Заслужена вчителька України із фізвиховання Ніна Сердечна святкуватиме 100-річний ювілей 20:37 Футзалісти Немирова домінували на чемпіонаті області серед юнаків 20:14 Розтрощений «ВАЗ» у кюветі: в автопригоді на Гайсинщині загинув молодий чоловік Від читача 20:49 М21 Вінниця - Жмеринка заблокована 19:15 Печуть хліб і навчають робітничих професій. Як у вінницькому ЦПТО допомагають переселенцям 19:12 Стартував сезон прокату електросамокатів: деталі 18:29 На території підприємства у Джулинській громаді знайшли тіло чоловіка photo_camera 18:18 Електронні SIM-карти: що це таке та за скільки вінничани можуть їх купити? 17:33 79 років тому наше місто визволили від нацистських загарбників. Пройдіть тест про Вінницю у Другій Світовій 17:30 Весняні канікули 2023: чим зайняти своє чадо (партнерський проєкт) 17:14 Пожежа на Бучми: згоріла будівля площею 25 квадратних метрів photo_camera 16:52 Талановиті діти Вінниччини можуть виграти стипендію від гурту «ТІК». Прийом заявок до 31 березня photo_camera 16:25 Реконструкція переходу на Урожаї: коли, як та навіщо це треба? play_circle_filled photo_camera 16:11 Вінничанин на надувній камері хотів перепливти річку та потрапити до Румунії photo_camera 15:12 Спостерігали за злочинцем кілька місяців: КОРД затримав у Вінниці наркоторговця play_circle_filled photo_camera 14:22 «Роблю те, що подобається». Переселенець створив у ліцеї комп’ютерний клас і шукає волонтерів 14:13 Зберігайте спокій. На Писарівському родовищі лунатимуть вибухи play_circle_filled 13:24 На Вінниччині діяв підпільний осередок «компартії більшовиків» photo_camera 12:12 Шукають 15-річну вінничанку, яка зникла 18 березня. ОНОВЛЕНО
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up