Оплатити комуналку, купити ліки чи задонатити на ЗСУ: що таке єПідтримка та як її отримати?

Оплатити комуналку, купити ліки чи задонатити на ЗСУ: що таке єПідтримка та як її отримати?
  • Вінничани будь-якого віку можуть отримати від держави тисячу гривень. Для цього необхідно заповнити просту заяву та відкрити картку Національний кешбек у своєму банку. 
  • Що це за програма? Як отримати гроші? На що їх можна витратити? Звідки ці гроші взялися? І чи безпечно погоджуватися на їх отримання?

Від 1 грудня в Україні запустили урядову програму «єПідтримка». За нею кожен українець та кожна українка, окрім тих, хто проживає за кордоном та на тимчасово окупованих територіях, може отримати тисячу гривень від держави. 

«2 500 000+ заяв про Зимову єПідтримку за добу. Це абсолютний рекорд для цифрових сервісів. Безперечно, вона стала наймасовішою онлайн-послугою у світі», — написав 2 грудня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. 

А вже 4 числа, у своєму зверненні президент Зеленський повідомив, що заявки на отримання цих коштів залишило майже 5 мільйонів людей. 

Відео дня

Тож, що таке «президентська тисяча», як її отримати та куди можна витратити гроші?

Зимова єПідтримка

Це програма, ініційована Володимиром Зеленським для того, щоб українці мали можливість підготуватися до зими. На його думку, отримані кошти допоможуть населенню легше пережити складну зиму, а також стимулюватимуть економіку. 

Подати заявку на участь у ній можуть усі охочі впродовж усього зимового періоду — до 28 лютого 2025 року, а використати кошти — до 31 грудня 2025 року.

Нагадаємо, що схожу ініціативу запроваджували у 2021 році, коли президент пообіцяв тисячу гривень від держави усім, хто отримає два щеплення проти коронавірусу. Під ті виплати уряд виділив з бюджету 8 мільярдів гривень.

На що можна витратити гроші?

Отримати тисячу можна лише разово. А витратити ці кошти дозволяється на: 

  • комунальні платежі, медичні, ветеринарні чи юридичні послуги;
  • освіту, спорт, відпочинок, транспорт, мобільний зв'язок, страхування;
  • салони краси, книги, розваги та інші послуги;
  • благодійність: пожертвувати на ЗСУ або купити військові облігації.

Багато хто вже закликав українців донатити «президентську тисячу» на Сили оборони. Серед них найбільший благодійний фонд «Повернись живим». А в Мініфіні закликали інвестувати у військові облігації.

Як отримати тисячу?

  • оновити застосунок Дія;
  • відкрити картку Національний кешбек в одному з банків;
  • у застосунку Дія перейти до розділу Сервіси та активувати карту Нацкешбек;
  • на головному екрані натиснути Зимова єПідтримка;
  • подати заяву на отримання коштів;
  • вказати, кому призначено виплату — собі чи дитині;
  • вибрати банківську картку для зарахування — картку Національний кешбек;
  • очікувати зарахування коштів упродовж наступних 10 днів.

Як направити гроші на ЗСУ?

  • по отриманню коштів на карту Нацкешбеку у банківському застосунку перейдіть до розділу Благодійність;
  • знайдіть там БФ Повернись живим;
  • перерахуйте кошти — тисячу або частину суми.

Тим, хто не має Дії

Українці, які отримують виплати через пошту — Зимову єПідтримку можна отримати у відділеннях Укрпошти. Якщо у вас відсутній РНОКПП (ідентифікаційний код) — зверніться до одного з банків-партнерів програми з 10 грудня. Наразі таких банків 14. 

Звідки гроші

За поясненнями заступника міністра економіки Олексія Соболева, на «президентську тисячу» уряд планує скерувати кошти іноземних донорів, виділені раніше у «цивільну» частину бюджету. Мінекономіки та інші міністерства їх нібито не встигли б використати до кінця року. Соболев сказав, що ці гроші не можна спрямувати на оборону, тому їх й вирішили направити на соціальну підтримку українців. 

Вінничанин та ексміністр соціальної політики Андрій Рева в етері «Еспресо» сказав, що такі грошові маніпуляції незаконні. На його думку, держава мала спрямувати ці кошти на тих, хто їх дійсно потребує, а не на всіх без винятку. 

«Виходить, що коштом пенсіонерів фінансують бізнес. Це при тому, що у нас мінімальна пенсія 2 361 гривня. Це 50 євро. При такому мізері вони перераховують 10 мільярдів гривень з Фонду по безробіттю в бюджет, з якого всім роздаватимуть по тисячі. І це замість того, що віддати ці гроші пенсійному фонду, який міг би направити їх тим, хто їх реально потребує — пенсіонерам», — вважає Рева. 

Політолог Володимир Фесенко в етері «Радіо Свобода» також зазначив, що виплати необхідні для підтримки незахищених верств населення, як ось пенсіонерів чи переселенців. Водночас експерт вбачає в ініціативі Зеленського політичний популізм. Про те, що в такий спосіб очільник держави нашої здобуває прихильність електорату, йдеться й в західних медіа. 

Чи безпечно брати гроші?

Відповідаючи на запитання про те, чи не варто українцям хвилюватися з приводу передачі своїх банківських даних державі, народна депутатка від «Слуги народу» Ольга Василевська-Смаглюк сказала наступне: 

«Насправді я вже давно вважаю і говорила про це відверто, що, як на мене, оця тисяча, як і інші програми експериментального проєкту "Національний кешбек" розраховані на те, щоб порахувати, скільки осіб взагалі є в державі Україна і проживають постійно на території держави, не є на окупованих територіях і не виїхали за кордон. Тобто, це, як на мене, спроба перерахувати населення».

У низці публікацій ЗМІ йдеться, що для відкриття картки «Національний кешбек» українці мають надавати дозвіл на розкриття банківської таємниці. Стосовно цього питання співзасновник Монобанку Олег Гороховський у своєму Телеграм-каналі написав:

«Якщо ви відкрили картку Національний кешбек в Приваті, то вам не завадить дізнатися на що ви погодилися. Ось цей договір повністю. Покажіть це знайомим. Ще не запізно це виправити — інші банки таке не роблять», — пише Гороховський. 

У договорі йдеться, що передбачається згода клієнта на розкриття банківської таємниці за всіма його рахунками — як поточними, так і відкритими в майбутньому.

Написав про це у своєму Телеграмі й нардеп від фракції «Голос» Ярослав Железняк: 

«Про передачу банківської таємниці по тих, хто вирішив повірити державі та підписатися на цей популізм "Нацкешбек". Так ось, це частина вимоги по всіх банках, яка встановлена в Порядку, затвердженому Кабміном. Якщо берете гроші, то й інформацію погодилися передавати. Ну і я вас уже декілька разів про це попереджав», — пише Железняк.

Читайте також:

Більшість — «За». Обговорили бюджет та програму розвитку Вінниці на 2025 рік

Незаконна зброя та мільйони на ЗСУ: блогеру Владу Сорду оголосили про підозру

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (140)
  • Володимир Іонаш

    Це огидна дія, огидної людини. Це воно зробило черговий крок в напрямку виборів. Нічого окрім брехні, нічого крім піару. Воно не виконало жодної обіцянки, воно постійно бреше і бреше, і бреше. А зелена шобла в цей час розвалює країну крадіжкою, корупцією, дурнуватими законами. Воно, огидний злочинець, яке постійно порушує конституцію та підміняє її собою та своїми недолугими діями!
  • Валентина Решетникова

    Пробачте  врач на хворих не обижається а я на твою харю яку ти ховаєш
  • Алла Гончарук

    Валентина Решетникова  ze..kurva
  • Алла Гончарук

    Валентина Решетникова  чуєш він НЕ МІЙ през.і не мого чоловіка я його НЕ НАВИДЖУ  пішла у бан ВІВЦЯ❗

keyboard_arrow_up