Незаконна зброя та мільйони на ЗСУ: блогеру Владу Сорду оголосили про підозру

Незаконна зброя та мільйони на ЗСУ: блогеру Владу Сорду оголосили про підозру
  • Слідчі Нацполіції повідомили військовому блогеру Владиславу «Змію» Гранецькому-Стафійчуку, більш відомому як Влад Сорд, нову підозру за незаконне зберігання гранати та боєприпасів. Його також звинувачують у шахрайстві під час збору коштів на потреби ЗСУ.

— Боєприпаси були вилучені в ході санкціонованого обшуку, який поліцейські проводили у листопаді цього року та оголосили фігуранту про підозру в шахрайстві, вчиненому в умовах воєнного стану, що завдало значної шкоди потерпілому, — повідомили у Національній поліції України.

Нагадаємо, в липні 2022 року чоловік написав на своїй сторінці, що має можливість придбати пʼять мінометів іноземного виробництва загальною вартістю близько 3,5 мільйони гривень. Терміновість й важливість збору обґрунтував тим, що вони допоможуть військовим у боях під Ізюмом.

Як зʼясували слідчі Нацполіції, певну частину коштів чоловік залишив собі. Мова йде про щонайменше 350 тисяч гривень, привласнених зі зборів. Про це свідчить рух коштів по його приватних карткових рахунках, до даних якого правоохоронці отримали санкціонований доступ під час розслідування.

Відео дня

У грудні слідчі зібрали достатньо доказів для оголошення зловмиснику ще однієї підозри — за незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами.

— Разом з тим, підозрюваному вручили клопотання про зміну запобіжного заходу з домашнього арешту на тримання під вартою, — зазначають у поліції.

Фігуранту загрожує до семи років позбавлення волі.

Що відомо про Влада Сорда

29-річний Влад Сорд (справжнє ім’я Владислав Гранецький-Стафійчук) брав участь у Революції гідності, а у 2014 році у складі «Правого сектора» воював на сході країни під позивним «Змій». Сорд заснував підрозділ «Месники імені Сергія Табали», бійці якого відокремилися від «Правого сектора». Згодом військовий підписав контракт із 93 ОМБр «Холодний Яр».

 

Після повернення з війни у 2018 році разом з дружиною письменницею Вікторією Гранецькою ветеран заснував видавництво містичної літератури «Дім Химер». У 2022 році Влад Сорд знову приєднався до 93-ї бригади.

 

У липні 2022 року Владислав Сорд у соцмережах повідомив, що має можливість придбати пʼять мінометів іноземного виробництва загальною вартістю близько 3,5 млн грн, після чого громадяни почали донатити на збір військового.

У серпні 2023 року на платформі Х (колишній Twitter) користувачка з ніком «(без)Страшна жінка» розповіла про стосунки з Владом Сордом. З її слів, чоловік ошукав її та зустрічався з іншими дівчатами під час їхніх стосунків.

 

Після розголосу цієї ситуації люди, які надіслали гроші на збір Влада Сорда, закликали військового надати звіти про витрачені «на міномети» 3,5 млн грн. Спочатку чоловік обіцяв оприлюднити звіти протягом кількох тижнів, а згодом зізнався, що так і не придбав міномети, витративши гроші «на інші потреби» підрозділу «Сенека» 93 бригади ЗСУ, для якого й оголошував збір. Також з’ясувалось, що Сорд незаконно зберігав орден Богдана Хмельницького III ступеня, оскільки офіційно він не отримував нагороду.

До слова, Влада Сорда затримали та заарештували у березні 2021 року за хуліганство під час мітингу на підтримку активіста та блогера Сергія Стерненка – за даними слідства, той нібито прийшов на акцію із заздалегідь заготовленою зброєю – складним ножем, а згодом вдарив рукою по дверях Офісу президента і розбив у них скло.


https://zaxid.net/news/

Що відомо про Влада Сорда

Влад Сорд (справжнє ім’я Владислав Гранецький-Стафійчук) брав участь у Революції гідності, а у 2014 році у складі «Правого сектора» воював на сході країни під позивним «Змій». Сорд заснував підрозділ «Месники імені Сергія Табали», бійці якого відокремилися від «Правого сектора». Згодом військовий підписав контракт із 93 ОМБр «Холодний Яр».

Після повернення з війни у 2018 році разом з дружиною письменницею Вікторією Гранецькою ветеран заснував видавництво містичної літератури «Дім Химер». У 2022 році Влад Сорд знову приєднався до 93-ї бригади.

У липні 2022 року Владислав Сорд у соцмережах повідомив, що має можливість придбати пʼять мінометів іноземного виробництва загальною вартістю близько 3,5 мільйонів гривень, після чого громадяни почали донатити на збір військового.

У серпні 2023 року на платформі Х (колишній Twitter) користувачка з ніком «(без)Страшна жінка» розповіла про стосунки з Владом Сордом. З її слів, чоловік ошукав її та зустрічався з іншими дівчатами під час їхніх стосунків.

Після розголосу цієї ситуації люди, які надіслали гроші на збір Влада Сорда, закликали військового надати звіти про витрачені «на міномети» 3,5 мільйонів гривень. Спочатку чоловік обіцяв оприлюднити звіти протягом кількох тижнів, а згодом зізнався, що так і не придбав міномети, витративши гроші «на інші потреби» підрозділу «Сенека» 93 бригади ЗСУ, для якого й оголошував збір. Також з’ясувалось, що Сорд незаконно зберігав орден Богдана Хмельницького III ступеня, оскільки офіційно він не отримував нагороду.

До слова, Влада Сорда затримали та заарештували у березні 2021 року за хуліганство під час мітингу на підтримку активіста та блогера Сергія Стерненка — за даними слідства, той нібито прийшов на акцію із заздалегідь заготовленою зброєю — складним ножем, а згодом вдарив рукою по дверях Офісу президента і розбив у них скло.

 

Читайте також:

Водіїв попереджають про небезпеку на дорогах через дощ та ожеледицю

На Вінниччині екологічні збитки від війни склали понад 79 мільйонів гривень

Президент України призначив нових суддів у Вінниці та Шаргороді: хто вони?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Маккі
    Міг би назватись благодійним фондом і забирати 20%, он як Притула, со слєзами на глазах бере налік у дитини, а подумки вже рахує скільки йому причитається офіційно і скільки він візьме звідтіля не офіційно. І Притула герой-валантьор, а цей тіп злодій-довбойоб. А різниці між ними реально ніякої
  • Next
    Потріно чітко відділяти мух від котлет. Носіння, зберігання, придбання, передача чи збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років. Цим все сказано.

keyboard_arrow_up