На Вінниччині запустили найбільшій в світі біогазовий комплекс

На Вінниччині запустили найбільшій в світі біогазовий комплекс
  • Неподалік міста Ладижин, що у Вінницькій області, запустили першу чергу найбільшого в світі біогазового компексу. Там перероблюватимуть відходи від курчат-бойлерів.

У грудні 2019 року агроіндустріальний холдинг Миронівський хлобопродукт ввів в експлуатацію першу чергу комплексу з виробництва біогазу «Біогаз Ладижин» встановленої енергетичної потужності 12 МВт, повідомляє пресслужба компанії

Об’єкт знаходиться неподалік м. Ладижин — в селі Василівка Тульчинського району Вінницької області.

Потужності проекту

Проект будівництва біогазового комплексу реалізовується в дві черги із запланованою встановленою енергетичною потужністю 24 МВт, що робить його найбільшим біогазовим комплексом з переробки органічних відходів від курчат-бройлерів в світі.

Відео дня

Повідомляється, що осягів електроенергії, яка виробляється на першій черзі біогазового комплексу, вистачить для одночасного енергозабезпечення 35 000 сімей. 

Як зазначається, лише перша черга проекту «Біогаз Ладижин» може забезпечити електроенергією всіх побутових споживачів Тульчинського та Гайсинського районів Вінницької області. 

А в промисловому масштабі виробленої енергії першою чергою біогазового комплексу вистачить для забезпечення електрикою близько 40% потужностей агроіндустріального кластеру МХП. 

Виробництво органічної продукції

Біогазовий комплекс виробляє органічні біодобрива, які мають високий вміст необхідних для рослин елементів живлення. У проекті велика увага приділена відновленню родючості ґрунтів України. Це дозволяє збільшити вміст гумусу, розкислити ґрунти та відновити їх родючість.

Використання органічних добрив може стати дуже серйозним аргументом для розвитку органічного землеробства, а Україна може зайняти лідерські позиції у світі з виробництва органічної продукції.

Повідомляється, що експлуатація першої черги комплексу «Біогаз Ладижин» дозволить скоротити викиди парникових газів орієнтовно на 100 тисяч тон СО2-еквіваленту щорічно, а після повної реалізації двох черг комплексу — до 200 тисяч тон СО2-еквіваленту щорічно.

Довідка:

Навесні 2012 року «Миронівський хлібопродукт» почав роботи з будівництва першої біогазової станції на птахофабриці «Оріль-Лідер» у Дніпропетровській області. У 2013 році запустили біогазову станцію потужністю 5 МВт/год (в еквіваленті: електропостачання для 15 тисяч квартир і теплове забезпечення 1 500 квартир). У кінці 2014 року біогазова станція досягла своєї повної потужності.

Це перша в Європі біогазова станція такої потужності й рівня технологій, яка працює на курячому посліді і відходах комплексу з переробки курчат-бройлерів.

У березні 2017 року анонсували проект будівництва нового біогазового комплексу на Вінницькій птахофабриці. Вартість першого етапу будівництва – 27 мільйонів доларів.


Читайте також:

«Тростянецький спиртзавод більше не виливатиме жодної краплі барди», — Скальський
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (5)
  • Олексій

    Дуже цікавий проект. Але який термін окупності в даної станції? Якщо менше 10 років, то це хорошо інвестиція. Але сонячні панелі, на мою думку, мають вагомішу економіну вагу з точки зору окупності. От приклад розрахунку можна тут знайти - sun-energy.com.ua
  • Грицько Штахета

    Бобрусь, вечеряй своїм бойлером сама. І не забудь бройлера в підвалі ввімкнути )))
  • Vladimir

    Мдя...
    Там перероблюватимуть відходи від курчат-бойлерів.
  • Viacheslav Golovenko

    Vladimir reply Viacheslav Golovenko

    Я вже не дивуюсь... Це ж Бобрусь Оля... Подивіться інші її статті...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:17 Знаний футболіст підтримав Ромчика, який дивом вижив після обстрілу по Вінниці photo_camera 12:42 Чи можна отримати відстрочку від мобілізації, якщо близький родич загинув чи зник безвісти? 11:42 За розстріл поліцейських розшукують військових батька та сина. Відео з нагрудної камери копа play_circle_filled 10:58 На фронті відбулося більше ста зіткнень: Генштаб розповів, де вчора було «гаряче» Від читача 19:06 Молодь Вінниччини ярмаркувала у Хмельницькому 09:30 Шукають двох чоловіків на темно-зеленій Suzuki, які вночі розстріляли поліцейських на Вінниччині play_circle_filled photo_camera 09:16 Ціною свого життя врятував пораненого побратима. Вінниця прощається з Олександром Яремчуком 08:24 Сьогодні вітаємо Олександра та Гаврила. Історія, заборони та прикмети 20 квітня 21:01 Створимо живий коридор для Героя! До Вінниці «на щиті» повертається Олександр Яремчук play_circle_filled 20:14 Орденом нагородили молодого бойового медика Нацгвардії Богдана Гижу з Козятина 20:02 «Він навчив мене бути щасливою, але не сказав, як жити без нього». Розповідь дружини полеглого бійця 19:33 Дев'ять днів у Вінниці за рядом адрес не буде газу. Список будинків 19:25 Онови дані в ТЦК або станеш ухилянтом. До чого ще зобовʼязує новий закон про мобілізацію? 18:02 На Вінниччині вирує негода: рятувальники прибирають повалені вітром дерева photo_camera 18:00 Кращі клінінгові компанії та хімчистки Вінниці: де і як замовити? (партнерський проєкт) 17:01 Справа на мільйон. Заступника мера Гнівані знову звинувачують у розкраданні бюджетних коштів 16:00 Афіша Вінниці. Де і як відпочити дітям і дорослим на вихідних 20 та 21 квітня 15:31 У Вінниці на «зебрі» Volkswagen збив пенсіонерку. Жінка у лікарні 15:19 Браконьєр на Вінниччині наловив риби на 117 тисяч гривень photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up