Кількість «прогорілих» у Хеліксі росте. Які ще фінансові піраміди працюють?

Кількість «прогорілих» у Хеліксі росте. Які ще фінансові піраміди працюють?
  • Проекти, які виплачують великі відсотки вкладникам і працюють за принципом піраміди, знайти не проблема. Інтернет рясніє хайпами.
  • Сюди вкладати гроші не менш ризиковано, ніж у компанію «Хелікс», визнану правоохоронцями фінансовою пірамідою.

 


Редакція розповідала історії кількох вінничан, які минулого року вклали різні суми в компанію "Хелікс". Хтось інвестував кілька десятків доларів, а хтось ризикнув тисячами умовних одиниць.

Є серед вінницьких вкладників і пенсіонери, і молоді бізнесмени, що розраховуючи отримати великі відсотки. Одним пощастило підзаробити. А хтось урешті втратив вклад і їздив писати заяву в Тернопільському поліцію, як тільки тамтешні правоохоронці арештували власника компанії в рамках кримінального провадження.

Зараз продовжується розслідування шахрайства в особливо великих розмірах та легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом. Підозрювані – засновники компанії "Хелікс Кепітал Україна", яких спершу взяли під варту, а потім випустили під заставу. Їхнє майно арештували. Але його, як сказали у поліції, не досить, аби погасити збитки вкладників. А потерпілих у справі щодень більшає.

Відео дня

Щойно на 20minut.ua з’явилася новина про кримінальне провадження "Хеліксу", у редакцію почали телефонувати вінничани й розказували про свої втрати в цій компанії. Разом з тим, надходила інформація про інші інвестиційні компанії, які обіцяють великі відсотки за вкладами. Люди запитували, чи це не піраміди.

Як прокоментував редакції експерт з фінансових питань, адвокат Олександр Білошкурський, у компаніях на кшталт "Хеліксу" кожен вкладник має надурити наступного.

– Це шахрайство чистої води, - каже Олександр Білошкурський. - Класична піраміда за мережевим принципом. Гроші не інвестуються в реальний сектор економіки, а просто перерозподіляються. Кожен вкладник розуміє, що йому треба надурити (переконати) наступного, бо від цього залежить його заробіток. І далі - збільшення в геометричній прогресії...

Експерт порадив перед тим, як кудись вкладати гроші, перечитувати "Золоте теля" Ільфа і Петрова. А вкладати є куди. Інтернет рябить сайтами хайп-проектів, які можуть принести вкладникам великі відсотки або просто «з’їсти» їхні внески.

Хайп також працює, як фінансова піраміда, і вважається ризикованим видом інвестицій, який пропонує пасивний заробіток. На спеціалізованому сайті моніторингу хайпів знаходимо понад сто проектів, які діють сьогодні:
 

111 хайпів

102 із них проводять виплати

8 - під питанням (нові, на стадії очікування виплат)

1 – має статус «проблеми»

+ 10 обманщиків

 

Автори моніторингу уклали різні суми (від 30 до 300 доларів) у різноманітні інвестиційні проекти, і тепер слідкують за виплатами й постійно оновлюють дані. Якщо проект не платить – його переносять в рубрику СКАМ («обман» із англійського).

Хайп (з англійського HYIP - High Yield Investment Program) — це високодохідна інвестиційна програма, яка формує капітал з грошових вкладів звичайних інтернет-користувачів та виплачує вкладникам процент за користування їхніми грішми.


Звідки беруться відсотки?

Розповсюджена легенда: торгівля на форексі, розробки у сфері нових технологій, продаж антикваріату чи інших дорогих речей або азартні ігри. Але це тільки легенда. Традиційних хайпів майже не існує.

Більшість – це фінансові піраміди, які платять відсотки не від прибутку, а із нових вкладів. Поки існує потік нових внесків, хайп-піраміда платить вкладникам.

Коли шахрай відкриває хайп, то витрачає кошти на веб-сайт, рекламу тощо. Він розраховує отримати більше грошей, ніж витратив, і поки цього не досяг, буде платити усім вкладникам. От в цей період можна заробити на Хайпі. Одні проекти працюють менше тижня. Деякі крутять гроші кілька років.

 

Що має знати інвестор?

Не вкладайте те, що не можете дозволити собі втратити.

Не беріть в борг для вкладу.

Не женіться за великими відсотками.

Якщо маєте зайві кошти, то не вкладайте усі в один проект. Поділивши на кілька, можна зменшити ризик втрати.

Читайте форуми про Хайпи, користуйтесь інформаційними сервіси і моніторингами.


І запам’ятайте основні ознаки 100% шахрайської піраміди:

  • називають інвестування є ексклюзивною можливістю
  • переконують у гарантованості повернення інвестицій
  • обіцяють дуже високу дохідність
  • дають загальні формулювання з відмовками на "секретність" або надмірно складно чи розмито пояснюють суть роботи проекту
  • не мають реквізитів організації, повних контактних даних (адреси офісу, стаціонарних телефонів тощо)

 

Читайте також: 

У фінансовій піраміді Heliх «прогоріли» щонайменше 12 вінничан (ВІДЕО)
Вкладниця Хелікс: В руки «платиновому директору» дала півтори тисячі доларів
 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Вінниці за сьогодні
13:08 Затримали 18-річного закладника, який розповсюджував PVP-сіль 12:36 У Вінниці виробляють 19,5 МВт енергії від сонячних електростанцій 11:54 Прикордонники зірвали масштабну спробу незаконного переправлення ухилянтів через Дністер play_circle_filled 11:25 У Калинівці спалах сальмонельозу через шаурму! Вже відомо про 29 хворих Від читача 13:08 Поліцейські екстрадували організатора злочинної групи паліїв, який переховувався за кордоном 10:48 За десять тисяч гривень забрали життя — суд засудив нападників до довічного і 12 років ув’язнення 10:15 Медогляд дітей, абітурієнтів: медичні центри Вінниці, що пропонують швидке та комфортне обстеження (партнерський проєкт) 10:12 Скасували вже 445 рішень: триває масштабна перевірка «інвалідностей» серед посадовців 09:44 Де у Вінниці 2 липня відключили воду та світло? Перелік адрес 09:15 У Бруслинівському лісництві будують понад шість кілометрів лісової дороги 08:12 Сьогодні — День податкової служби. Іменини, заборони та прикмети 2 липня 21:00 Хлороформ, амоній і залізо знайшли у воді жителів Вінницького регіону 20:23 Від ринку Каліча до Муніципального: історія Вінницьких базарів у фото та фактах photo_camera 20:02 Заборонений лівий: на Хмельницькому шосе встановили обмежувальні стовпчики 19:19 Плавання, гандбол і не тільки: що доступно дітям і дорослим у спорткомплексі «Аква-Він» 19:02 В центрі міста з’явиться окрема смуга для громадського транспорту. ОПИТУВАННЯ 18:03 Масове отруєння в Калинівці: після шаурми в лікарні опинилося 25 людей, серед них семеро дітей 17:45 Троє дітей без даху над головою: у Крушинівці дрон знищив будинок родини 17:12 «Щоб не робив, бачу пораненого сина»... 14 дронів з іменами Героїв полетіли до бійців «Азову» 16:18 У Вінниці завершують реконструкцію Соборної. Тролейбуси змінять графік руху
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Вінниці Ваші відгуки про послуги у Вінниці
keyboard_arrow_up