Вкладниця Хелікс: В руки «платиновому директору» дала півтори тисячі доларів

Вкладниця Хелікс: В руки «платиновому директору» дала півтори тисячі доларів
 • Чотири вінничанки їздили у Тернопіль, щоб розповісти поліцейським про свою участь у фінансовій піраміді, бо там арештували власника компанії «Хелікс».
 • Редакція RIA/20minut.ua знайшла вінницького «платинового директора», який підписав цих жінок.
 • Він каже, що нічого не утратив на вкладах. А скільки заробив?


Вінничан, що «прогоріли» в компанії Хелікс, порахувати неможливо. В поліцію звертаються із заявами про втрату вкладів значно менше людей, аніж дійсно вкладали в «Хелікс Кепітал Україна».

Кримінальне провадження про шахрайство, скоєне в особливо великих розмірах, та легалізацію доходів, здобутих злочинним шляхом, розслідують тернопільські слідчі. Їм з кінця минулого року щодня надходить по кілька заяв від вкладників з різних регіонів. І сума збитків, заявлених людьми, уже мало не удвічі більша за вартість того майна і речей, які арештували у власності компанії та її засновників.

Але більшість вкладників Хеліксу не хочуть себе афішувати. Мовчать про свої вклади, як говорить керівник Подільського управління кіберполіції Сергій Шестопалюк, аби не розголошувати своїх статків.

- Фінансова піраміда – це коли під одним вкладником ще чотири, під чотирма - ще вісім і так далі. Як показує практика, 16-й ще підтягнув 32-х… Цьому 16-му, якщо він напише заяву про те, що є об’єктом шахрайства зі сторони фінансової піраміди, зададуть питання ті 32, що ним були притягнуті, - каже Сергій Шестопалюк. - І його кваліфікація в цій піраміді може перерости з розряду потерпілого у розряд підозрюваного…

Ряди вкладників

Редакція дізналася про 12 вкладників із Вінниці, які зверталися в Подільське управління кіберполіції з приводу невиплат в компанії «Хелікс» (суми різні, від 50 доларів до 50 тисяч). Ми написали про це - і журналісту почали дзвонили інші вкладники.

- Я та три мої знайомі вже їздили в Тернопіль, щоб написати там заяви в поліцію, - говорить 65-річна вінницька пенсіонерка Галина Котенко (ім’я та прізвище попросила змінити, щоб її діти не дізналися про участь в фінансовій піраміді).

Жінки вклали різні суми в компанію – від 500 доларів до 1,5 тисячі. Дізналися одна про другу випадково, згодом, коли припинилися виплати. Щойно в новинах заговорили про кримінальне провадження, вони одразу зібралися і поїхали до Тернополя написати заяви й собі.

- Звісно, я надіюся повернути гроші, - каже жінка. – Я безкінця дзвоню «платиновому директору», який мене підписав, коли будуть випалити. Він нічого конкретного не говорить. Якщо починаю тормошити його через родичів, то чую: «що ти з нього хочеш, він такий самий потерпілий, як і ти…».

- Я гроші йому дала просто в руки. Навіть не знаю, як «гаманцем» на їхньому сайті користуватися, - говорить Галина Котенко і проказує роздруківку з ресурсу компанії, де вказане її прізвище і мобільний телефон.

Жінка також дала журналісту візитку того самого «платинового директора» Хеліксу. Звати його Олександр Ладаняк. І сказала, що таких директорів у Вінниці було щонайменше четверо.  

Дипломи і селфі

Перш ніж подзвонити, шукаємо інформацію про директора в інтернеті, у соціальних мережах. Знаходимо акаунти, де ще кілька місяців тому активно постилася інформація про заробіток на інвестиціях у «Хелікс».Фотографії у Олександра з дипломом «платинового директора» немає (про таку розказували жінки-вкладниці, як про аргумент, що спрацював на користь агітації). Зате фото з дипломом «золотого директора» знайшли. 

А ще - селфі Олександра з Дмитром Нагутою - власником Хеліксу, якого торік арештували за підозрою у шахрайстві, а потім відпустили під заставу в п’ять мільйонів гривень.
 


Судячи зі свіжих постів Олександра Ладаняка, він тепер займається працевлаштуванням за кордоном.

Телефонуємо йому, і молодий чоловік не заперечує, що цікавиться вкладами у компанії, які дають пасивний заробіток. Так званими хайпами-пірамідами. Що стосується Хеліксу, то його гроші давно, мовляв, уже не там. А він вкладав. І людям, які цікавився, підказував, як це можна зробити. Врешті сам нічого не заробив, але і не втратив. Бо вийшов вчасно. Ось так відповідав Олександр, коли його питали про прибутки від залучених вкладів.

А на одному з відео, яких є маса в Ютубі, Хелікс пояснює схему оцінки роботи своїх «директорів». Судячи з інформації звідти, «платиновим» стає той, хто залучив 50 тисяч євро інвестицій. За це він отримує не лише звання, а й 2 тисячі євро премії.«Мене це не стоується»

- Я вже рік цим не займаюся, навіть не слідкую, що там відбувається, - каже Олександр про компанію «Хелікс». – Я не пропонував вкладати. Люди самі питали. Кому було цікаво, той звертався. Я вийшов, коли побачив, що там ситуація нездорова. Чув краєм вуха, що ситуація така…

- Одна із жінок, пенсіонерка, каже, що вона особисто в руки вам давала кошти, і ви їй відкривали гаманець, - розказуємо Олександру.

- Хто? Не може такого бути, - каже Олександр, мовляв, пенсіонерки – це не його коло спілкування.

Він думає, що потерпілі «котять на нього бочку», бо не можуть напряму звернутися до власника компанії. Кажемо йому, що жінки написали заяви в поліцію про злочин – ось так звертаються до власника.

- Я бачив, що по новинах показували, але ж мене це все одно не стосується. Я вже цим не займаюся, - звучить у відповідь. – Я зараз відправляю людей за кордон. Візовий центр у мене.

Ніякі вкладники, як запевняє Олександр, йому особисто претензій не пред’являли. І люди з поліції його участю в «Хеліксі» не цікавилися.

- В мене статусу такого, як платиновий директор, і не було, - сміється Олександр в кінці розмови. - Я там не працював, як на штаті. Це для мене було, як додатковий дохід. Не основна моя компанія. Це так: пробив по інтернету, де можна гроші вкласти і чи компанія працює, от і вклав свої гроші. Я вже давно займаюсь бізнесом. Десь бізнес може не піти. Я теж не особливо розбираюся в цих компаніях. Пішло, то пішло. Не пішло, то не пішло. А якщо люди хочуть когось винити, то нехай вони спочатку думають головою, що роблять. А то тільки й можуть, що бочку на когось котити…

Вклав останнє – і кінець спектаклю

Останні новини по Хеліксу: в компанії повідомили про перехід від інвестиційних пакетів «на прозору і абсолютно легальну у будь-якій країні схему ведення бізнесу» - продаж акцій. Паралельно - правоохоронці продовжують розслідувати кримінальне провадження, доводячи, що «Хелікс Кепітал Україна» – не що інше, як фінансова піраміда, яка виплачувала дивіденди вкладникам із надходжень від нових клієнтів, а не з прибутків компанії.

- Зараз хлопці, які гралися в Хелікс, перейшли на нову забавку – Квестру, - каже вінничанка, яка свого часу стала свідком втягнення нових вкладників у Хелікс. – Ми відпочивали з компанією, і брат із однокласником почали розказувати, що у нас рабська свідомість і ми не станемо ніколи мільйонерами, бо мислимо не як інвестори… Потім вони продзвонили чувака, який нібито на інвестиціях собі «Хонду Аккорд» купив у 18 років. І правда, приїхав він на «Хонді» і став розказувати нам, що треба вливатися в світ бізнесу з Хелікс, що це не «развод», що там серйозні пацани, все перевірено… Вияснилося, що брат і його одноклассник відкладали бабло дуже довго зі стипендій і уже вклали один 100 баксів, а другий 300 кількома частинами. Ми посварилися тоді через це. А колишній хлопець шарпав власника «Хонди», бо насправді на машину йому татко дав… Врешті того чувака хтось здогадався посадити у його «Хонду» і послати куди подалі. А що було потім! Потім мій колишній на останні бабки зробив вклад в Хелікс. Все. Занавєс!

«Кожен вкладник має надурити наступного»

- Це шахрайство чистої води, - коментує адвокат Олександр Білошкурський. - Класична піраміда за мережевим принципом. Гроші не інвестуються в реальний сектор економіки, а просто перерозподіляються. Кожен вкладник розуміє, що йому треба надурити (переконати) наступного, бо від цього залежить його заробіток. І далі - збільшення в геометричній прогресії. Людські гроші вже відшукати практично нереально, однак можна. Поліція має зробити спочатку економічно-фінансову експертизу даної піраміди, щоб вирахувати та проаналізувати схему і розподіл отриманих коштів. Для цього достатньо банківської інформації, первинних касових документів, договору (його форми і змісту). І звичайно підтвердити, що це - піраміда. Такі експертизи роблять. Тут головне зробити математичний розрахунок і підтвердити неможливість (нереальність) в подальшому отримання обіцяного доходу. Ця експертиза дорого коштує. Без такої експертизи - ця справа "гроб" (як говорять слідчі). А потім треба перейти до "золотих" директорів та "срібних", "бронзових". А взагалі-то, раджу, перед тим, як кудись сунути копійку, перечитувати "Золоте теля" Ільфа і Петрова.

 

Читайте також: 

У фінансовій піраміді Heliх «прогоріли» щонайменше 12 вінничан (ВІДЕО)

0
0
0
0
Коментарі (5)
 • Purgen Purgen

  Откатили время на 20 лет назад. Просто квазиунофантазия какая-то! )
 • Жора

 • Виталий

  Друзі, не розчаровуйтесь хто не встиг просратись на Helix і Questra, є альтернативне джерело для інвестицій в нашому місті -це страховий посередник StarLife, які продають мусорні страхові поліси. Але, залишилось небагато часу,до року. Інвестуйте всі кошти далі в mlm-структури, робіть з себе лохів, слухайте далі консультантів які гарно описують ваше майбутнє. Навіщо малий і середній бізнес розвивати, навіщо ринок капіталу розвивати, коли є млм.

  Андрей reply Виталий

  Чего же вы так)) Questra работает, малолетки рассекают на галендвагенах!! Всё ок.

  Виталий reply Андрей

  Тому що Questra це  і є Helix, просто диверсифікована.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

09:20 Курс від НБУ: по чому цього дня можна купити чи продати іноземну валюту 08:52 Сьогодні, 17 січня, Феокстиста та Зосима: що радять робити, забобони та прикмети play_circle_filled 07:32 Прогноз погоди у Вінниці на сьогодні, 17 січня 20:03 Перед виборами субсидії роздаватимуть готівкою Від читача 17:12 Головна загроза для майбутніх виборів президента – це фальсифікації з боку влади 19:49 «Зірка на ялинці»: переможці караоке-шоу отримали телевізори 19:19 Соціальний експеримент з «побоями». Як лось гамселив перехожих play_circle_filled 18:09 Не передзвонюйте на невідомі номери і заведіть «фінансову» SIM-ку. Нова афера 17:01 Дев'ять годин без світла. Де завтра діятимуть планові відключення? 16:35 Вінничанка на «Славуті» втекла з місця ДТП та припаркувалася на «зебрі» play_circle_filled 15:55 У Вінниці перехожі допомогли затримати молодого, але уже судимого розбійника photo_camera 15:05 Снігова пастка: біля Вороновиці застряг автобус з 26 пасажирами 14:50 «Чуєш, Лещенко, застрелися, бл…!» Про начальника і пожежника, який ризикував життям на Калинівському арсеналі 14:42 Е-квиток: показали валідатори, які роблять чехи для Вінниці 14:01 У Вінницькій в'язниці засуджений забив до смерті співкамерника 13:01 Поліція просить допомогти розшукати 34-річного Сергія 12:40 Сергій Кудлаєнко про депутатську діяльність та майбутні плани ( Прес-служба народного депутата Сергія Кудлаєнка) 12:16 Вінниця в снігу: місто прибирають понад 600 двірників та 60 спецодиниць техніки 11:35 Карантин на Козятинщині: у 36 навчальних закладах продовжили канікули 10:55 Зник 20-річний вінничанин Ярослав. Допоможіть його знайти
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up