Грант для ветеранів: як Олена Марчук відкрила косметичний кабінет в Калинівці

Грант для ветеранів: як Олена Марчук відкрила косметичний кабінет в Калинівці
  • Калинівчанка отримала ветеранський грант за програмою «Власна справа», завдяки якому розширила власний бізнес.
  • Поговорили з підприємицею про її службу в армії та про роботу в тилу.

Олена Марчук з Калинівки — власниця місцевого кабінету дерматології та косметології, ветеран війни. Про це розповіли у Вінницькому обласному центрі зайнятості. Для розширення бізнесу скористалася можливістю отримати ветеранський грант за програмою «Власна справа» і отримала 250 тисяч гривень.

Бізнес-ідея полягає у відкритті кабінету естетичної медицини та косметології. Олена має вищу медичну освіту за фахом дерматовенерологія, у галузі косметології працює з квітня 2023 року. За цей час їй вдалося обладнати приміщення косметологічного кабінету та напрацювати базу клієнтів та партнерів.

Відео дня

— Майбутнє косметології — за апаратними технологіями, тому кошти гранту витрачатиму на придбання якісного косметологічного обладнання, — розповідає Олена Марчук. — Також я за ці кошти створила робоче місце для одного найманого працівника, планую розширення кабінету.

Калинівчанка закінчила військово-медичну академію, потім потрапила у військову частину.

— У 2014 році почалася війна і я разом з військовою частино поїхала у зону АТО/ООС, — говорить косметологиня. — Крайня моя посада була начальник госпітального відділення медичної роти 95-ї бригади. Служила я до літа 2021-го року.

Далі Олена Марчук вирішила осісти в тилу, доглядати за сином, відкрити і розвивати власну справу.

— Сьогодні є дуже багато військових, які служили, а зараз не на війні за різними обставинами, — каже жінка. — Не всі роботодавці нададуть належні умови праці, до прикладу, травмованим ветеранам. А такі гранди допомагають відкрити власну справу і розвиватись далі.

Ветерани отримають гранти на 59 мільйонів

Загалом від старту ветеранського компоненту грантової програми «Власна справа» переможцями стали вже 148 ветеранів та членів родин учасників бойових дій, які отримають гранти на 59 мільйонів гривень. Про це повідомили на сайті Урядовий портал.

На грантові кошти переможці планують, зокрема, відкрити кафе-кондитерську, барбершоп, ветеринарну амбулаторію, ферму для вирощування наживки для риболовлі, магазин з продажу продуктів харчування та господарських товарів, велосипедну майстерню, СТО.

Окрім того, низка ветеранів отримали гранти на масштабування вже діючого бізнесу — планують розширити спектр послуг майстерні з ремонту мобільних телефонів та планшетів, збільшити асортимент та обсяги виготовлення виробів з вишивкою, розширити можливості клінінгової компанії.

Відповідно до умов програми учасники бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни, а також другий з їх подружжя можуть отримати такі гранти:

  • 250 тис. грн — для ветерана за умови створення одного робочого місця;
  • 500 тис. грн — для другого з подружжя ветерана за умови створення двох робочих місць;
  • 1 млн грн — для ветерана, який має досвід підприємницької діяльності, зареєстрований як ФОП не менше ніж 3 роки, за умови створення чотирьох робочих місць, мінімум два з яких займуть ветерани.

Гранти у розмірі 500 тис. грн та 1 млн грн надаються за умови співфінансування з отримувачем у співвідношенні 70/30, тобто отримувач гранту має вкласти в свою справу 30% власних коштів, 70% коштів надасть держава у вигляді гранту.

Заявки на отримання гранту подаються через портал Дія разом з бізнес-планом.

 

Читайте також:

Більше десяти років на ринку. Розповідаємо про знані вінницькі компанії, які досі в тренді

Стартував «Народний бренд 2023» — конкурс для визначення кращих у Вінниці. Як стати учасником?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up