Які професії найчастіше пропонували і пропонують роботодавці вінничанам під час карантину? На які зарплати запрошують? Ці питання нині актуальні, як ніколи, з огляду на те, що багато наших співвітчизників не можуть поїхати на заробітки за кордон і змушені шукати шматка хліба вдома.
В пошуках роботи люди звертаються до Міського центру зайнятості та використовують можливості служби для успішного працевлаштування.
— За 11 місяців 2020 року, за сприяння нашого Центру зайнятості на роботу влаштувалися майже 7 000 вінничан. Середній розмір заробітної плати, яку пропонували у вакансіях роботодавці міста, восени становив 7,5 тисяч гривень, — розповідає фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою Вінницького міського центру зайнятості Людмила Палій.
Сьогодні роботодавці активно звертаються до Центру зайнятості і просять донести до людей, які шукають роботу, свої пропозиції. З січня поточного року до тепер (за даними на початок грудня) таких звернень було більше двох тисяч та було понад 10,5 тисяч актуальних вакансій. Найзатребуванішим залишаються працівники у таких сферах:
Серед найбільш затребуваних професій, які пропонують роботодавці, — водії автотранспортних засобів. Таких вакансій аж 60. Станом на 10 грудня середній розмір запропонованої заробітної плати в цій сфері становив 8 850 гривень. Роботу з непоганою зарплатнею пропонують і водіям інших спеціалізацій:
Водій трамвая: 9 вакансій — 11 100 гривень.
Водій тролейбуса: 7 вакансій — 11 700 гривень.
Машиніст котка самохідного з рівними вальцями: 2 вакансії — 15 000 гривень.
Машиніст автогрейдера: 3 вакансії — 9 700 гривень.
Водій навантажувача: 5 вакансій — 10 400 тис гривень.
Роботодавці оцінили потенціал Центру зайнятості і, з огляду на карантин, все частіше звертаються за сприянням у підборі працівників методом рекрутингу.
— Цьогоріч послуга з рекрутингу стала досить затребуваною. За кожним роботодавцем закріплено особистого консультанта-фахівця відділу взаємодії з роботодавцями, який володіє детальною інформацією щодо діяльності підприємства, його поточної та перспективної кадрової потреби, — пояснює фахівець зі зв’язків з громадськістю та пресою. — Фахівці служби професійно допомагають їм у підборі працівників, проводять попередні співбесіди з шукачами роботи, які претендують на вільні вакансії.
Наприклад, сьогодні, після грунтовної попередньої співбесіди в Центрі зайнятості, на вирішальні перемовини до роботодавців спрямували тих громадян, які бажають працювати і повністю відповідають вимогам вакансії. Серед них — лікар сімейної медицини, електрогазозварник, вчитель англійської мови, охоронники, закрійник, менеджер із збуту, бухгалтери. І так, щодня.
У Центрі зайнятості кажуть, що допомагають оперативно працевлаштуватись. Наприклад, у листопаді вінничани, яких цікавили вакансії охоронника, укладальника виробів, комірника швидко влаштували на роботу до ТОВ «Вінтар», ТОВ «Грін Кул», ТОВ «ЮФ «Еліт», ТОВ НВП «Аргон», ТОВ «Легіонер», ТОВ «Лісопарк».
Аналогічна ситуація і з іншими вакансіями. Робота є на міських підприємствах, в установах, закладах торгівлі, медицини, освіти тощо.
Не дивлячись на карантин, міський Центр зайнятості впродовж 2020 року надавав допомогу з працевлаштування і людям з інвалідністю.
— Упродовж цього року фахівці нашого Центру працевлаштували на постійне місце роботи 88 безробітних осіб з інвалідністю, — розповідає Людмила Палій. — Семеро осіб з цієї категорії безробітних, за сприяння нашої служби, пройшли професійне навчання і нині працюють.
Читайте також:
Коли творчість лікує душу або Як лялькотерапія допомагає вирішити психоемоційні проблеми
Бейбі-бокс чи грошова компенсація. Що обирають вінницькі матусі?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 18 від 30 квітня 2025
Читати номер