До редакції «20хвилин» звернувся мешканець Тяжилова Андрій Бондарчук. Його непокоїть доля Тяжилівського озера, що знаходиться біля автостанції «Східна» та Пантелеймонівської церкви.
— Озеро наповнилося водою ще взимку. Ще в березні мер (Сергій Моргунов — авт.) обіцяв, що буде тут пляж, зона відпочинку. дитячий майданчик, роздягальні, що були біля озера — розібрали. А щось нового — не зробили, — сказав чоловік.
Що треба на озері
У лютому цього року журналіст «20хвилин» писав, що озеро нарешті наповнилося водою. Тоді воно було вкрите льодом.
Влітку, це місце облюбували місцеві підлітки, що зістрибують з «монаху» (невеликої дамби, яка утримує воду в озері — авт.). Питаємо, у підлітків, що тут купаються, що вони хочуть бачити біля Тяжилівського озера.
— Треба місток, щоб стрибати у воду, — каже школяр Вадим.
— І щоб піску підсипали та берег від сміття, щоб почистили,— додає школяр Артем.
— Та щоб зробили невеликий місток до цієї дамби, — каже їх друг Влад.
Максим разом зі своїми дітьми також купався в озері. Але з того боку, де раніше був дитячий майданчик.
— Треба, щоб для дітей більше розваг зробили. Засипали нормальний пляж, місток. А нам-то, дорослим, поставьте лавок кілька. Щоб за дітьми слідкувати, — сказав Максим.
Пенсіонер Микола Марчук сказав, що треба займатися не тільки благоустроєм пляжу та зони відпочинку.
— Дорога, що пролягає поряд з озером, також потребує ремонтів. Її б хоч щебенем засипали. А то, коли дощ йде — усе в багнюці, — сказав Марчук.
Що у планах в мерії
Чому нічого не роблять з пляжем Тяжилівського озера? Про це запитали очільника міського департаменту комунального господарства Володимира Ніценка.
— Нещодавно провели тендер та визначили хто буде підрядником робіт. Вже уклали договір з товариством «Подільський будівельний інжиніринг». Фахівці закінчують проектно-кошторисну документацію. Роботи будуть вже незабаром, — сказав Ніценко.
Щоб визначити, хто буде виконавцем робіт по озеру, в травні, у мерії провели тендер.
Вартість робіт оцінили в 1 мільйон 44 тисячі 674 гривні. У аукціоні прийняла участь всього одна компанія, що й визначили переможцем — «Подільський будівельний інжиніринг». Вони запропонували 1 мільйон 33 тисячі 722 гривні. У результаті, економія бюджетних коштів — всього 10,9 тисяч гривень.
До речі, це товариство в минулому році чистило дно озера за 867 тисяч гривень.
За документацією, підрядник має зробити:
Орієнтовно, новий пляж на Тяжилові має з’явитися до середини липня цього року. Принаймні, так вказано в графіку робіт.
Нагадаємо, що в березні цього року міські чиновники заповнили Тяжилівське озеро коропами з Дніпра. Сюди привезли півтонни рибин.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер