Вінничани мають можливість викупити списані трамваї й тролейбуси. Як і за скільки це можна зробити

- У мережу виклали світлину зі швейцарським вагоном, який помітили в одному із сіл нашої області. За поясненнями ми звернулися до транспортників. Вони розповіли, як трамвай там опинився і як будь-хто інший майже задарма може придбати собі списаний електротранспорт.
Напередодні у вінницькій спільноті «Urban — Про Місто» обговорювали швейцарський трамвайний вагон, що він якимось чином опинився за 16 кілометрів від Вінниці, а саме у селі Слобода-Дашковецька. Відомо, що цей вагон моделі Karpfen побудований 1960-го. До 2007-го експлуатувався у Цюриху, після чого продовжував роботу у нашому місті ще сім років. У 2022 році його списали. З весни цього року трамвай використовують як побутівку у вже згаданому селі.
В обговореннях допису можна знайти коментарі й про інші трамваї, що їх бачили у різних населених пунктах області. Як вони там опинилися?
З цим питанням ми звернулися до «Вінницької транспортної компанії». Технічний директор підприємства Володимир Дудко пояснює, що ці вагони списали рішенням міськвиконкому і за дозволом швейцарців продали фізичним особам за ціною металолому.
— Такі трамваї довгий час не експлуатувалися, їх списали. Далі зазвичай йде розрізання та здача на металолом. Однак у деяких випадках люди виявляють бажання придбати списані вагони. Нам це вигідно, оскільки підприємство не витрачається на розрізання металу та утилізацію гуми, фанери, скла, пластмаси та всього іншого, — пояснює Володимир Дудко. — У людей, які придбали такі вагони є всі дозволи, квитанції про оплату. Вагони транспортувалися відповідним чином і з відповідним супроводом.
За словами Дудка, вагони продавалися за ціною металолому. Згаданий у дописі вагон Karpfen, новий власник придбав у травні 2023 року за 16 тисяч гривень. Усі запчастини, що вони могли мати цінність для підприємства чи бути використані у якості донорських для інших вагонів, завчасно зняли.
Наразі ВТК списало та продало у приватні руки два швейцарських вагони. До того, продовжує Володимир Дудко, таким чином позбувалися деяких чеських трамваїв та старих тролейбусів. Однак більшість списаного транспорту все ж таки ріжуть та здають та металолом.
— Зараз ми отримуємо нові швейцарські трамваї, тому старі списані вже немає де зберігати. Продаж вагонів нашим же працівникам чи іншим людям дозволяє розвантажити територію депо. Нам воно вже не потрібно, а люди можуть використовувати їх як побутівки чи сараї на дачах, — розповідає технічний директор «Вінницької транспортної компанії». — Будь-хто може звернутися до нас з пропозицією викупити такі трамваї чи тролейбуси. Якщо вони будуть у наявності, ми оцінимо вартість салону і продамо. Така практика розповсюджена у багатьох містах.
Читайте також:
Скільки квартир отримали вінничани у муніципальному будинку? Підсумки за рік, що минає
Створення «Парку Героїв» у Вінниці поставили на паузу: що це за проєкт і коли відновлять роботи
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
ГеоргійБула колись така дурня в кінці восьмидесятих - на початку девяностих. На дачах ставили. Робили з них побутові приміщення чи сарайчики. Проблема щоб його туди вивезти.
-
Олег ШевчукПродали КОМУ???
-
Роганська ЛюдмилаА можна викупити і як приватне лице експлуатувати на лінії?
-
Святослав КоноваловМожна поставити столики й буде як свій бар. Або використати як господарське приміщення, для зберігання різного реманенту чи с/г продукції. Або ж зробити з нього сауну з кімнатою відпочинку 🤔