Розгляд почався ще вчора, а під вікнами суду активісти влаштували мітинг. Як проходило засідання та як пояснювали свої позиції сторони?
Читайте також:
Вінницький водій, активіст Дмитро Воронович опинився у центрі резонансного конфлікту з патрульними поліцейськими, який стався 19 квітня. Розпочався інцидент на вулиці Київській, а закінчився — на Чорновола. Дмитро їхав на Renault Megane та почав сигналити поліцейському Toyota Prius, який з увімкненими синіми проблисковими маячками зупинився, щоб підібрати інших патрульних. Ситуація закінчилася тим, що Вороновича грубо затримали, кілька разів вдарили в голову та склали чотири адмінматеріали.
Читайте також:
На Вороновича склали чотири адмінматеріали:
за незупинку на вимогу працівників поліції,
за те, що не був пристебнутий паском безпеки,
за дрібне хуліганство, тобто нецензурні висловлювання у громадському місці;
за злісну непокору патрульним.
Перші дві ще не розглядали. За лайку у міському суді вже скасували, бо салон авто Вороновича не є громадським місцем.
За злісну непокору поліцейським суддя міського суду Вінниці Ковальчук оштрафувала Дмитра. Цю адмінку водій тепер оскаржує в апеляції.
Суд у четвер, 31 травня відбувався понад три години. Тому ми подамо позиції сторін тезово.
Коротко пояснюємо позицію Вороновича, яку він висловив у судовому засіданні. Ми не стверджуємо, що так все було насправді, а переказуємо його слова.
Він не знав, що спілкується з поліцейськими, бо жоден з них не представився; поводили себе не так, як мають поводити себе поліцейські, били авто та самого Дмитра, спілкувалися грубо. Поліцейські не пояснили для чого вони підійшли до нього і вимог не висували;
Коли його вже почали наздоганяти та намагатися силою відчинити двері авто, Дмитро злякався за своє життя та майно. Вирішив продовжити рух, бо знову ж таки не знав, що то поліцейські та щоб мати час попросити пасажирів увімкнути камери;
Вже на Чорновола побачив червоні маячки. Зупинився сам, його не блокували. Вийти з авто хотів сам, про що казав патрульним, але його силою витягли. Швидко вийти з авто заважав пасок безпеки, який потрібно було відстебнути.
У засіданні свідками виступали патрульні, які були на місці під час інциденту та складали на Вороновича адмінматеріали. Олександр Степанов виписував штраф за непокору (який розглядається), а Катерина Цілінська — за лайку (вже скасована). Нагадуємо, ми стверджуємо, що так все було насправді, а переказуємо їхні слова.
Степанов:
Почув, що водій на білому Renault сигналить, подумав, що у нього сталася екстрена ситуація, тому підійшов спитати, що сталося.
Не представився, бо не хотів гаяти на це час — водію могло стати погано, наприклад, і йому терміново потрібна була допомога;
У процесі розмови водій почав нецензурно висловлюватися. На опублікованому відео ми цього не бачимо, бо воно змонтоване, але це можна помітити, бо у деяких місцях у ролику переривається аудіодоріжка;
У водія вимагали показати документи, вимагали зупинитися, вийти з авто, але він не виконував.
Цілінська:
Сиділа на задньому місці в службовому авто. Все, що відбувалося, бачила і чула, бо у неї було відкрите вікно;
Підтверджує, що водій лаявся та не виконував вимоги патрульних.
Засідання вирішили продовжити 1 червня, сьогодні. Суддя вирішила, що не було законної вимоги, яку б висували патрульні Вороновичу, а відтак немає і складу порушення. Справу закрила.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
И таких примером полно, когда человек начинает вести себя неадекватно, в ответ получает встречную агрессию(или когда его крутят кричит "мама, люди помогите мусора убивают" и.д.), не раз были разговоры с патрульными и при нормальном общение, ребята просто говорили старайтесь не нарушать, счастливого пути...