Ідея обкласти податком всі транспортні засоби, яким більше 5 років з дня випуску, виявлена в поправках до законопроекту №8487, який влітку був прийнятий за основу. Розмір податку буде залежати від об'єму двигуна, його типу, екостандарту «Євро» та віку машини.
Наприклад, річний платіж за середньостатистичний 15-річний легковик - в діапазоні від 8 до 15 тисяч гривень. Найдешевше обійдуться мотоцикли, - всього-то пару сотень гривень на рік. Найбільше дістанеться вантажівкам і автобусам - їхнім власникам доведеться щорічно розлучатися не менш ніж з тисячею євро. Зрозуміло, якщо ця ініціатива буде закріплена в законі.
27 вересня Закон «Про реформування сфери паркування транспортних засобів» почав діяти. Як часто буває, нововведення одразу ж обросло домислами й міфами про «драконівські штрафи» і навіть про «введення нових правил дорожнього руху». Насправді, все набагато простіше, і водіям, особливо законослухняним, боятися нічого.
А от любителям жити за «власним статутом» варто задуматися – прийняти нові правила гри, або ж постійно отримувати «листи щастя» та бігати по штрафмайданчиках.
Для тих, хто ще не на електромобілі, знову сумні новини. Ціни на автозаправках зросли: середня вартість «дев'яносто-п'ятого» майже 32, дизпалива – 30 гривень. Це означає, що вартість одного кілометра шляху в міському режимі (при середній витраті 10 літрів на сотню), вже близько трьох гривень.
До речі, якщо ми вже згадали про електричний транспорт – один кілометр на популярному Nissan Leaf обійдеться максимум у 30 копійок, а то й вийде даром. Є про що подумати!
Причому, не всі і не повністю. Чотирьох мільйонів повинно вистачити для заміни батарей в «Пріусах» лише столичного департаменту патрульної поліції.
Про решту машин, які експлуатуються в поліції та потребують ремонту, в тому числі після ДТП, в цьому тендері не згадується. Таких теж чимало: близько 79-ти авто взагалі не виїжджають з гаражів, а більше трьох сотень мають «бойові шрами».
От чого не варто робити на власному автомобілі, тим більше на дорогах загального користування – так це влаштовувати заїзди на швидкість. Само собою, важливе питання безпеки, а крім нього – вартість покришок, які у випадку з дрифтом точно доведеться викинути.
Втім, вам ризикувати і не доведеться: це вже зробив чемпіон світу з дрифту Вон Гиттін-молодший. На 900-сильному купе Ford Mustang RTR він проїхав всю гоночну трасу Нюрбургринг у безперервному ковзанні.
Заходьте на AUTO.RIA частіше – цього тижня у нас буде ще більше цікавих новин!
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер