Наркотик чи ні? Як водій отримав штраф у 10 тисяч через барбітурати

Наркотик чи ні? Як водій отримав штраф у 10 тисяч через барбітурати
Олександр Ванюшкін
 • Водій отримав штраф більше 10 тисяч через «барбітурати», які знайшли в його аналізах.
 • Наркологи кажуть, що це психотропні речовини, хоча ліки з ними можна купити у звичайній аптеці.

Водій подав апеляцію, бо впевнений, що не вживав нічого забороненого.

— Це була заправка на Барському шосе. Кілометр від Вінниці, газова станція, — каже Олександр. — Я стояв, пив чай. Недалеко стояли поліцейські. Я собі сів у машину та й поїхав. Попереду був знак «Проїзд без зупинки заборонено». Я його бачив, повільно викотився на дорогу. Тоді за мною поїхали патрульні, догнали й почали питати, чого я не зупинився.

Чоловік розповідає, що на нього склали адмінматеріали за порушення правил дорожнього руху.

— Дали мені цю постанову. А потім почали говорити, щоб я присів, плюнув, — розповідає Ванюшкін. — Казали, що в мене щось з очима. Пропонували поїхати в наркодиспансер на огляд. Але разом із тим натякали на те, що можна «розійтися» на місці.

Олександр каже, був упевнений, що нічого не вживав, почував себе нормально, а тому без остраху поїхав у наркодиспансер. За його словами, там його подивився лікар, узяли сечу на аналіз та відпустили. Мовляв, зараз експрес-тестів немає, тому їдь собі.

— Сказали, що в мене все добре та відпустили, — говорить Олександр. — А через кілька днів мене вже викликають до суду.

Чоловік показав журналістам висновок із наркодиспансеру, який є головним доказом у його справі про нетверезе керування. У документі зазначено, що в Олександра знайшли речовини, які називаються «барбітурати».

— Написали, що ці речовини є наркотичними, а суд оштрафував мене на 10200 гривень за керування під дією наркотиків, — каже Ванюшкін. — Я буду подавати апеляцію.

Запитали в Олександра Ванюшкіна, чи вживав він якісь заспокійливі чи інші ліки, де могли б бути барбітурати.

— За місяць до зустрічі з поліцейськими я лікував зуба, — каже чоловік. — Ще міг іноді випити валер’янки. Більше нічого не приймав.

Що таке барбітурати?

Про те, чи є ці речовини наркотичними, запитали в головного лікаря обласного наркодиспансеру Павла Слободянюка.

— Барбітурати є психотропними речовинами. Вони входять до складу деяких лікарських засобів, які впливають на швидкість реакції, — говорить Слободянюк. — Їх неконтрольований прийом може негативно вплинути на водія та його здатність керувати автомобілем.

Нагадаємо, що стаття 130 Кодексу про адміністративні порушення передбачає відповідальність за керування транспортним засобом, коли водій знаходиться під дією ліків, що знижують увагу. Це прирівнюється до нетверезого стану.

— Чи є в організмі водія, зокрема, барбітурати, ми визначаємо за допомогою експрес-тестів. Ми складаємо висновок щодо стану водія та спеціальний акт. Висновок має бути в трьох екземплярах, один із яких надається людині, яку оглядали. Поліцейські можуть запідозрити, що водій у нетверезому стані, — каже лікар Слободянюк. — А ми досліджуємо, чи справді в організмі є речовини, які впливають на стан та реакцію. Кількість цих речовин ми не визначаємо. Це й не передбачено законодавством.

Отже, лікарі, складаючи медичний висновок, опираються тільки на те, що в організмі людини знайшли психотропні речовини. Скільки їх — не визначають. Павло Слободянюк говорить, сам факт того, що барбітурати знайшли — означає, що концентрація велика.

— Повертаючись до барбітуратів. Якщо їх знайшли в сечі, це означає, що їхня концентрація однозначно впливала на швидкість реакції. Можливо, водій перебільшив дозування, призначене лікарем, — каже головний лікар наркодиспансеру. — Якщо вживати призначені ліки так, як прописали — їх навіть тест не покаже. Ліки, які містять барбітурати, продаються за рожевим рецептом. Це означає, що вони перебувають на суворому контролі.

Слободянюк зазначає, що з 1 січня 2019 року огляд на стан наркотичного сп’яніння проводять дуже швидко.

— Поліцейський привіз до нас водія на огляд. Бачимо ознаки наркотичного сп’яніння. Раніше результатів наших аналізів доводилося чекати подекуди кілька днів. Зараз наші лікарі проходять додаткове навчання щодо визначення стану сп’яніння в умовах приймального кабінету, — каже він. — Результати швидких тестів можна отримати вже за 20 хвилин. Тепер ситуацій, коли водія відпускають, а протокол він отримує пізніше — більше не буде.

Але ж ми знаємо, що в складі поширених ліків, таких як «Барбовал» є барбітурати. І їх можна купити без рецепту. Запитали про контроль цих ліків  Ігоря Мілінчука, начальника держслужби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Хмельницькій області. Телефонували в іншу область, бо у Вінницькому аналогічному управлінні нам відмовилися коментувати про барбітурати.

— У склад деяких ліків входить фенобарбітал, — каже Мілінчук. — Наприклад, «Барбовал». Там є визначена дозволена доза препарату, який не в чистому вигляді, а комбінований. Ці ліки відпускають не більше, ніж два флакончики в «одні руки».

Що говорить захист

Адвокат Ванюшкіна Олександр Довбиш в апеляційній скарзі розписав причини, через які, на його думку, штраф у 10 тисяч гривень за керування «під кайфом» має бути скасований. Викладаємо аргументи адвоката в тезах:

 • Поліцейські не відсторонили Ванюшкіна від керування авто, хоча підозрювали, що він у нетверезому стані. Він їхав у лікарню своїм ходом. Також потім сам і поїхав звідти. Це означає, що правоохоронці не мали достатніх підстав вважати, що водій під дією речовин.

 • Така речовина як «барбітурати» міститься в значній кількості звичайних медичних препаратів, таких як корвалол, валокордин тощо. Тому потрібно провести повне лабораторне дослідження для встановлення кількості та виду зазначеної речовини, чого зроблено не було.

 • Неправильно визначений склад порушення. Мало б бути не «наркотичне сп’яніння», а «під дією препаратів, які знижують увагу та швидкість реакції».

Читайте також:

0
3
0
23
Коментарі (11)
 • Олексій

  Що значить "сліди"? З таким розрахунком при ізотопному обстеженні можна і сліди урану знайти та звинуватити у контрабанді ядерних відходів!
 • Олексій

  Був би генерал міліцейський, відпустили б та вибачились, а так неповезло пересічному Павлові неузгодженість заканодавства буде перекручена проти нього.
 • SV SV

  Принес протокол - работал, а не принес - не работал! С пластмассовых тоже требуют как и раньше.
 • Yevhenii Sytnikov

  Поліцейські можуть запідозрити, що водій у нетверезому стані, — каже лікар Слободянюк. — А ми досліджуємо, чи справді в організмі є речовини, які впливають на стан та реакцію. Кількість цих речовин ми не визначаємо. Це й не передбачено законодавством. Отже, лікарі, складаючи медичний висновок, опираються тільки на те, що в організмі людини знайшли психотропні речовини. Скільки їх — не визначають. Павло Слободянюк говорить, сам факт того, що барбітурати знайшли — означає, що концентрація велика.

  Цю фразу "виявлення кількості речовини в організмі не передбачено законом" всі шишки соціотерапії повтопюють як папуги. Але коли згадуєте про закон, не забувайте, що всі медичні висновки вінницької Соціотерапії (які встановлюють стан наркотичного сп'яніння, або перебування під дією препаратів) варті туалетного паперу. Всі вони складені з порушенням порядку установленого наказом МВС та МОЗ: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1413-15

  7. Проведення лабораторних досліджень на визначення наркотичного засобу або психотропної речовини обов’язкове.
  8. Метою лабораторного дослідження є виявлення або уточнення наявних речовин, що здатні спричинювати стан сп’яніння.
  22. Висновки щодо результатів медичного огляду осіб на стан сп’яніння, складені з порушенням вимог цієї Інструкції, вважаються недійсними.

  Коли їх запитуєш про це міфічне "лабораторне дослідження" вони починають піною плюватись і буквально кричати про те, що в них немає обладнання. (В ідеалі газорідинного хроматографа). Це при тому, що хроматографію у Вінниці мають змогу робити у декількох державних установах точно: судмедекспертиза на Г.Успенського, та науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС на Порика. Але ніхто лабораторне дослідження робити вам не дасть, тому що (якщо його не зробили в соціотерапії при первинному огляді) його може призначити лише слідчий. Але якщо ви нікого не вбили або тому подібне, слідчого у вашій справі не буде. Тому змиріться і платіть 10к.

  Самі виробники славнозвісних експрес-тестів вказують у своїй інструкції, що висновок виключно за результатом такого тесту робити не можна і він має бути підтверджений більш досконалим методом (наприклад газова хроматографія).
  Ось інструкція експрес-тесту "Снайпер" по результатх яких і шиються медичні висновки у вінницькій Соціотерапії:
  http://narkotest.com.ua/read/instruktsija_test/id/211997/Тест+SNIPER+на+5+наркотических+веществ
  "Зразки сечі із позитивним результатом повинні бути перевірені більш досконалим методом до винесення кінцевого висновку.
  1.     Дані, отримані шляхом цього тестування, надають лише попередній якісно-аналітичний результат. Більш детальний, альтернативний хімічний метод повинен бути застосований для отримання підтверджуючого аналітичного результату."

  Коли їм пропонуєш взяти кров для підтвердження результату експрес-тесту, вони кажуть що у їх закладі такі аналізи по крові не роблять.

  Взагалі незрозумілий весь пафос цієї установи з установленням наркотичного сп'яніння. Адже поліцейський і сам взмозі вмокнути папірець в сечу людини на місці затримання і відразу написати медичний висновок через 2 хвилини: перебуває/не перебуває в стані наркотичного сп'яніння. Цим і займається доблесна "Соціотерапія".

  Ось давно доведено як працюють ці диво-тести:
  https://youtu.be/dng3sSxQMWQ?t=1106

  Юрий Бондарук reply Yevhenii Sytnikov

  Євгеній, бачу, в темі! Згоден на 100%. Доповню для довідки: тести "Сніпер" закінчились в наркодиспансері ще восени, а "тестують" тестами "REF", які не "ЗАТВЕРДЖЕНІ" до використання МОЗ України і незрозуміло де закуплені і як потрапили в Україну взагалі.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Вінниці за сьогодні

19:16 На порозі відділку поліції «закували» в кайданки правоохоронця з грошима photo_camera 18:10 Водійські права за гроші: посередники домовились з керівником сервісного центру МВС photo_camera 18:01 Газовиків хочуть оштрафувати на 850 тисяч гривень. Що на це кажуть у «Вінницягаз»? 17:05 Дев'ять годин без світла. Де у п’ятницю застосують планові відключення? Від читача 11:41 4 правила для "Холостяк-стайл" в дизайне интерьера 16:19 Вони відповіли: коли у Вінниці закінчиться опалювальний сезон? 16:12 Анонси спортивного тижня: баскетбол, шахи, веслування, дзюдо 15:40 Завтра вінничани зможуть обстежитися на туберкульоз. Безкоштовно, біля мерії 15:05 Тарифи не зміняться: в «Укрзалізниці» заявили про поділ вагонів на 3 класи 14:44 Віктор Бронюк: «40 років не святкують. Так що у неділю подарунок робитиму я!» play_circle_filled photo_camera 14:00 У райвідділі поліції підозрюваний перерізав горло. Що кажуть правоохоронці? 13:17 «Дружина народила тобі дауна»: три історії батьків, які виховують «сонячних» дітей photo_camera 12:59 Циклон та штормовий вітер: синоптик попередила про весняні «витребеньки» 12:30 Смертельна ДТП: водій «ВАЗ» збив 21-річного велосипедиста. Хлопець не вижив 11:54 ДТП на Вишеньці: водій «Ауді» не пропустив швидку, яка їхала з маячками photo_camera 11:38 Вінничани масово не платять за опалення: борг складає 150 мільйонів гривень 11:11 Вибори президента: агітаційні плакати «ліплять» там, де не можна 09:58 Влаштували нелегально: у Вінниці викрили трьох громадянок Таїланду 09:20 Курс валют НБУ на 21 березня. За скільки сьогодні продають долари та євро? 09:04 Мама року 2019: термін подачі історій продовжено до 1 квітня (Новини компаній)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up