Водій за кермом позашляховика Lexus LX 470 на смерть збив пішохода, який переходив дорогу по «зебрі» від Центрального парку в сторону «Універмагу».
У соцмережах виклали фото та відео з місця трагедії. На жаль, чоловік, який переходив дорогу, не вижив. На місці працювала слідчо-оперативна група поліції.
— За попередньою інформацією, загиблим виявився 46-річний чоловік. Він переходив дорогу по пішохідному переходу та потрапив під колеса «Лексуса», яким кермував 55-річний водій. Кажуть, що водій не встиг загальмувати, — розказує прес-офіцер вінницької обласної поліції Анна Олійник.
За фактом слідчі відкрили кримінальне провадження. Наразі проводять першочергові слідчі дії. За словами Олійник, водія повезуть на освідування. За зовнішніми ознаками, він був тверезий.
Два роки тому, коли чиновники планували зміну пріоритетів руху на площа Гагаріна, то на переході, який став місцем трагічної ДТП, хотіли облаштувати «лежачі поліцейські».
Цю схему зміни пріорітетів нам показував тодішній начальник «СМЕД ОДР» — підприємства, що займається організацією дорожнього руху у Вінниці.
— Та схема містила тільки пропозиції, які ми надавали міській раді, — казав начальник «СМЕД ОДР» Іван Юрченко. — «Лежачих поліцейських» вони відхилили.
Олексій Болманенко, адвокат
— Звичайно, зараз дуже рано говорити про те, хто винен у цій ДТП. Це має встановити слідство. Але зі свого досвіду я можу підкреслити кілька моментів.
— Якщо будівельники своїми роботами створюють небезпеку, а в цьому випадку це паркан, який обмежує оглядовість, то робітники мають привернути увагу до проблемної ділянки. Наприклад, виставити конуси чи знаки, щоб водій пішов трохи ліворуч від місця, звідки зненацька на дорогу може вийти пішохід. На фото вони відсутні. Тут треба дивитися на те, скільки місця залишається безпосередньо від переходу до паркану. Але так, щоб паркан був впритул до переходу — це нонсенс.
— Слідчі призначать різні експертизи, які будуть досліджувати все: від стану здоров’я та тверезості водія до технічного стану авто. Тут може бути безліч різних деталей, які мають значення. Від швидкості й до тверезості водія.
— Однозначно, пішохід перед виходом на проїжджу частину мав впевнитися у своїй безпеці, а тільки після цього переходити дорогу. А водій увімкнути світло фар. Ще треба згадати, що пішохід має перевагу, коли переходить дорогу.
— При цьому слід враховувати, що водій і пішохід — два учасника дорожнього руху. Кожен із них повинен дотримуватись ПДР. А тому в даній ситуації крапку поставлять лише кваліфіковані висновки судових експертиз.
Читайте також:
Водію Mercedes, який протаранив «швидку» під Сосонкою, повідомили про підозру
Місяць нових пріорітетів руху на площі Гагаріна. Що змінилося? (ОПИТУВАННЯ)
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 48 від 27 листопада 2024
Читати номер
Daily
Вася reply Daily
Тролейбус (зупинка Технікум будівництва) й перехід до автовокзалу...
Андрій Мазур
Хочеться добавити одне - при переході вулиці витягніть з вух навушники, відірвіть очі від смартфонів і подивіться на дорогу!
Лариса Кобелева
Альона Ільніцька
Олексій reply Альона Ільніцька