Акція протесту почалася приблизно об 11-ій. Мітингарі, серед яких переважна більшість — пенсіонери МВС та відставні військові — хотіли зустрітися з обласними чиновниками, аби висунути свої вимоги. А саме: звернутися до Кабміну та збільшити пенсії. Виявилося, що чиновників на місці не було і до людей ніхто не вийшов. І як результат — мітингувальники перекрили Соборну на півтори години.
Корисне посиланняНайбільша база пропозицій продати чи купити ВИС в Україні. Аutomoto.ua - пошуковик на 100 автосайтах.
Поряд з будівлею стояв активіст, який тримав опудало із наклеєною фотографією міністра соцполітики Андрія Реви. Його колега тримав плакат із написом про прем’єра-міністра Гройсмана. А над самим мітингом майоріли державний прапор і стяг партії пенсіонерів «Голос Народу», яка й стала організатором акції протесту.
На переході від будівлі ОДА і до бібліотеки Тімірязєва крокували люди. А тим часом, громадський транспорт стояв у заторах, а приватні авто розвертали поліцейські. Єдину машину, яку пропустили мітингарі, було було авто меддопомоги.
— Слухай, а може об’їзну ще перекриємо?
— Ага, тоді до нас точно вийдуть чиновники. Фури стануть, уся Вінниця буде протестувати, — спілкувалися між собою двоє активістів, які ходили на «зебрі».
У приміщенні ОДА запросили перемовників від активістів. Вони мали домовлятися із чиновниками. А тим часом в холі облради розпитали людей, щоб з’ясували, чого ж вимагають люди такою акцією протесту?
— Люди стоять, щоб їм підвищили матеріальне забезпечення — зарплати та пенсії.
Питаємо, а чому саме у Вінниці це вимагають? Рішення ж приймають в столиці.
— І що, нам тепер всім їхати в Київ? Наші органи влади нічого не приймають? Усе вирішує народ України. А якщо він «спить», то питання не вирішується. Треба вирішувати питання на місцях, а в Києві вже доводиться до відома. — розказала представниця партії «Голос народу» Лідія Нікончук.
О 12-й акція все ще тривала. Із мікрофоном виступив вінницький адвокат Валерій Палій, який закликав людей продовжувати протест.
Натовп ходить по пішохідному переходу, а колонна з трамваїв поступово збільшується. Тролейбуси регулювальники відправляють на маршрут через Київський міст. А приватні авто розвертали назад, або пропускають через вулиці Театральна та Артинова.
Чолов’яга, який ніс дві важких сумки, був незадоволений, що громадський транспорт не їздить. Він спробував щось сказати активістам. Але його одразу прогнали під вигуки «тітушня». І навіть мало не побили! Конфлікт між людьми одразу заспокоїли полісмени, які розвели людей в різні боки.
Поговорили з чоловіками, які є відставними військовими.
— Із 1 січня 2018 року пенсії військовим не підвищили. А по-друге, у Кабміні вирішили змінити порядок перерахунку пенсій взагалі: пенсії будуть прив’язувати до рівня середньої зарплати в Україні, а не до грошового забезпечення військового. Зарплата військового набагато вища за середню, і так зроблять тільки гірше військовим пенсіонерам. Ви не уявляєте наскільки зараз багато звільняється військових аби отримати нормальну пенсію. Такі акції, як у Вінниці, тривають і будуть тривати по всім областям. Влада має залишити в спокою закон про військових пенсіонерів та затвердити постанови про збільшення пенсій, як воно мало бути з 1 січня, — розказав екс-військовий, юрист, що представився Олегом.
Приблизно о 12:30 до активістів вийшов вінницький бізнесмен та активіст Віктор Маліновський, який сказав, що акція припиняється і запитав, коли ще люди зберуться.
— На 10-те?
— Давайте на 23-е! На свято військових! — вигукували люди з натовпу
— Добре, тоді на 23 лютого, о 10-й ранку збираємося знову мітингувати!
А поки активісти співали гімн України, транспорт знову почав рухатися через центр Вінниці.
Нагадаємо, що 17 січня вже була схожа акція протесту. Тоді під ОДА вимагали більших пенсій для військових і обіцяли багатотисячну акцію протесту
Також у telegram-спільноті "ДТП - ЗАТОРИ Вінниці" користувачі виклали відео, у якому розповідають, що на Соборній сталася аварія з легковиком та тролейбусом.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
Звичайні громадяни виходять на пенсію у 60 років і вже не можуть фізично підробляти, а пенсія 1373 грн., де справедливість?