148 — стільки разів у Вінниці збивали пішоходів з початку року, станом на 1 грудня. З них на «зебрі» — 86 аварій, у інших місцях — 62.
Збити вас можуть, навіть якщо переходите дорогу правильно. Наприклад, струс мозку та зламане плече отримав вінничанин, який переходив дорогу біля Меморіалу Визволення у березні. Це один з п’яти випадків, коли там збивали людей за цей рік.
Корисне посиланняАктуальні ціни на ВАЗ у Вінниці на Automoto.ua.
Ще шестеро людей постраждали на переходах біля Центрального автовокзалу та перехрестя вулиць Максима Шимка — Юрія Клена.
Перше місце у антирейтингу, де збивали вінничан поза «зеброю», посіла вулиця Привокзальна, а саме ділянка біля будинку №9. На перехресті з вулицею Верхарною сталося дві ДТП, у яких постраждали пішоходи. Там у вересні під колесами «ВАЗ» загинув 64-річний чоловік.
Читайте також:
Зовсім нещодавно, 7 грудня, на Київській водій «Славути» збив 9-річного хлопчика. Дитина переходила дорогу на «зебрі», приблизно о 18-й годині. Одразу після аварії хлопчика у тяжкому стані повезли до реанімації.
На місці аварії був Олексій Григорович, дідусь маленького Вови — так звати хлопчика.
— Як це так — на пішохідному переході збити! — у розпачі казав він.
Читайте також:
Ще одна трагедія сталася 17 листопада на Київській, навпроти ресторану «Шахерезада». Чоловіка, який переходив дорогу у неналежному місці, збив водій Ford Scorpio. І втік. Його шукали поліцейські і таксисти по всьому місту.
Звичайно, це невелика частина аварії, коли збивають пішоходів. Кожен з таких випадків є трагічним…
Читайте також:
На ділянці вулиці Пирогова, від «Урожаю» до Маліновського, кожного дня сотні людей ризикують життям, перебігаючи вулицю. Це скандальне місце, на якому поліцейські постійно проводять рейди, ловлячи пішоходів-порушників, а вінничани вмовляють міську владу облаштувати там перехід.
На сайті 20minut.ua ми провели інтерактивне опитування, де б мешканці міста хотіли зробити нову «зебру».
Читайте також:
Перехрестя Пирогова — Блока — Марії Литвиненко-Вольгемут зібрало найбільшу кількість голосів — 67. Друге місце посіла ділянка Соборної перед Центральним мостом — 39.
Регулярно люди пишуть звернення до міської ради з проханням врегулювати ситуацію на Пирогова. У жовтні була остання петиція. Автор Михайло Латман писав, що світлофор на великому перехресті допоможе розвантажити транспортні потоки, а пішоходам більше не доведеться лізти через паркан, щоб перебігти дорогу у неналежному місці.
У підприємстві «СМЕД ОДР», яке займається організацією руху у Вінниці, вважають, що перехід ані на самому перехресті, ані навпроти «Анастасії», не потрібен. І буде тільки заважати.
— Там шість смуг для руху. Підземний перехід будувався з єдиною метою: прибрати пішоходів з проїжджої частини, — каже начальник підприємства Сергій Чернов. — До цього “Урожай” був одним з найаварійніших місць у Вінниці. І зараз немає сенсу робити через кілька десятків метрів від нього новий перехід. Будуть нові затори, а люди перестануть дивитися обабіч. Можливо, підвищиться аварійність.
Експерти з організації безпеки дорожнього руху не погоджуються з Черновим і кажуть, що перехід там таки потрібен.
Сергій Чернов розповідає, для того, щоб десь з’явилася нова «зебра», потрібно, щоб було звернення до міської ради. Це може бути, наприклад, депутатське звернення, колективне від мешканців або петиція. Проблему може підняти і поліція, якщо на ділянці велика аварійність.
Після цього буде експертне вивчення проблеми. Міська рада буде рахувати, скільки людей на ділянці перебігають дорогу. Скільки там було аварій.
Потім питання про доцільність нового переходу виноситься на розгляд координаційної ради з безпеки дорожнього руху. Якщо рішення комісії буде позитивним — перехід починають планувати до облаштування.
— Найбільша проблема, — каже Чернов, — брак коштів. Пішохідні переходи, особливо світлофори — дороге задоволення. «Вибити» гроші буває складно.
Ми підготували карту найнебезпечніших для пішоходів місць у Вінниці. Окремими шарами на неї нанесені місця, де систематично збивають пішоходів на “зебрах” чи поза нею. Ще окремим шаром вказані ділянки, на яких бачать проблеми наші експерти, а також їхні рекомендації, як виправити там ситуацію.
Темно-червоним кольором позначені місця, де збивали людей на "зебрі", синім - поза нею. Жовтим - ділянки, які виділили експерти.
експерт з організації безпеки дорожнього руху
експерт з організації безпеки дорожнього руху
Нові переходи потрібно облаштувати:
— через вулицю Андрія Первозванного у районі алеї Космонавтів;
— на Пирогова в районі перехрестя з Блока
— через Барське шосе в районі виїзду з "Метро". Барське шосе стало частиною міста і неприпустимо "відрізати" його мешканців від громадського транспорту швидкісним шосе без переходів.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер