Придбати автомобіль за кордоном та доставити його в Україну можливо, але існують ризики. Потрібно враховувати багато різних аспектів. У яку суму обійдеться доставка, документи та розмитнення? Розібратись з усіма деталями нам допоміг Віталій Лісовик, засновник ITachki, які займають перегоном автомобілів зі США.
Найпершим і найважливішим фактором є зорієнтуватися який саме автомобіль ви хочете придбати та який бюджет готові на це виділити. Саме фінансова частина є найважливішою - можна не знати яку саме модель машини ви хочете, але, маючи цифру бюджету у голові, обирати на сайтах з представлених моделей.
«Чим дорожче автомобіль — тим вигідніше його приганяти з-за кордону та більша економія»
— Якщо брати бюджет до 30 тисяч доларів — купити такий самий автомобіль в Україні буде коштувати вам десь 50–60 тисяч. Якщо автомобіль коштує 10 тисяч, то у нас в країні від буде десь близько 13 тисяч доларів, — розповідає Віталій.
У вільному доступі в інтернеті можна з легкістю виявити аукціони, але що і як працює? І чому українці масово кидаються купувати авто з Америки?
Аукціони — це саме те місце, де і проходить придбання машин у США. Усі вони — страхові. Що це значить?
— Автомобілі у Штатах застраховані, — каже експерт Віталій Лісовик. — Коли людина потрапляє у ДТП або якось інакше шкодить машину, наприклад стихійні лиха, власник автомобілю має право відмовитись від своєї пошкодженої машини та отримати компенсацію від страхової компанії. Страхова забирає цей автомобіль собі і списує його на аукціон, де будь хто бажаючий може його придбати і відремонтувати, — розповідає хлопець.
Окрім страхових автомобілей, на аукціонах так само можна натрапити на дилерські — тобто дилер придбав страховий автомобіль на аукціоні та сам його ремонтує, згодом перепродає. Яка саме була поломка, який ремонт був наданий та у якому стані автомобіль знаходився коли потрапив на аукціон — залишається загадкою.
— Потрібно розуміти, що рішення придбати дилерську машину — це ваш власний страх і ризик, —говорить експерт..
Віталій розповідає, що окрім ціни за саму машину, потрібно враховувати й ціну збору акціону - вона може варіюватись до півтори тисячі доларів.
Ось декілька популярних аукціонів:
— Є багато нюансів, на приклад «тип власності автомобіля», техпаспорт, як кажуть у нас, — говорить Віталій. — У них це називається тайтл. Є дуже багато різновидів цих самих тайтлів, у кожному штаті США вони свої, у них свої назви і свої умови. Є тайтли, які не дозволяють вивозити саме цей, обраний вами автомобіль, за межі Америки. Тобто якщо ви придбаєте автомобіль з таким тайтлом, то ви просто не зможете його вивезти за межі країни і просто попрощаєтесь зі своїми грошима.
Проглянути різні види тайтлів та ознайомитись з ними перед купівлею автомобіля, можна ось тут , а також ось тут .
Також є неймовірно зручні сервіси, які дозволяють побачити всю історію потенційного автомобіля з самого першого страхового випадку ( якщо таких було декілька). І пошкодження, і фарбування - що було додано, змінено. Ціни на таких сервісах варіюються від 100 гривень до 70 євро.
Ми надамо вам три,але їх уснує набагато більше, сайти легко знаходяться у Гугл:
— Є великий нюанс з кредитними, так званими «лізинговими» машинами.- розповідає Віталій.- Необхідно переконатись чи раптом обраний вами автомобіль не є кредитним і перевірити його кредитну історію та найголовніше — те, чи погашений кредит. Якщо ви придбаєте автомобіль, кредит за який досі не був погашений, то знову ж таки зіткнетеся з тим, що не зможете вивезти машину зі США.
За словами Віталія, доведеться повертати кредит чи зі своєї кишені, або ж залишити автомобіль у США і робити по ньому «реліз».
Реліз — це відмова від автомобіля, щоб його знову виставити на аукціон. Це буде вартувати вам від тисячі доларів.
Перевірити чи кредитний автомобіль можна за допомогою вищезгаданих тайтлів. Значенням одного з них і означає той самий кредит.
— Як зрозуміти, що машина була втоплена?
— Аукціон пише, що автомобіль був втоплений, що у нього були якісь пошкодження, спричинені впливом води, — розповідає експерт. — Вони не уточнюють, чи автомобіль в море заїхав, чи в озеро, або ж просто потрапив під дощ чи повінь. Ні, це не вказано, але пишуть, що автомобіль «побував у воді».
— Чи реально такий автомобіль відремонтувати та поставити на колеса?
— Є автомобілі, які побували у воді і заводяться. Але купуючи утоплену машину ви просто напросто не зможете передбачити з чим ви зіштовхнетесь у майбутньому.
За словами Віталія Лісовика, електроніка дуже боязлива до води і потрібно це розуміти.
— Є клієнти, які приходять і самі пропонують «а чи не придбати мені втоплений автомобіль». Ми відмовляємо. Я не можу сказати, що вони значно дешевші за звичайні, робочі автомобілі, але вони цілі. Візуально. Існує можливість, що ви придбаєте «втопленого» і він буде повністю цілим і зовні, і зсередини, але вірогідність мала і знову ж таки — передбачити як вестиме себе електроніка після контакту з водою — надзвичайно важко, — говорить хлопець.
Є можливість придбати машину одразу, якщо вона вам дуже припала до душі. За максимальну суму, так званий “резерв”. До початку торгів, ціна автомобілю потроху підвищується, потенційні покупці її “набивають”. І якщо ціна зросте до вказаного “резерву” — ви викупите її навіть до початку аукціону.
При “грі” аукціону один крок тобто підвищення ставки, зазвичай дорівнює 50-100 доларам. Чим дорожча машина, тим більша сума ставки.
На кожен автомобіль виділено одну хвилину аукціону — реагувати потрібно дуже швидко і впевнено.
Після “виграшу” машини, необхідно оплатити її вартість протягом двох днів. Саме під такий термін для автомобіля виділяється безкоштовне місце на стоянці аукціону.
Оплатити дуже просто — аукціон робить “invoice”, надсилає рахунок, вам лише потрібно підійти в касу банку і сплатити необхідну суму на цей рахунок. Якщо цього не зробити протягом необхідного терміну ( 2-3 дні, аукціон сам повідомляє цю інформацію ), то загрожує досить великий штраф у розмірі 500 доларів.
На даний момент машина знаходиться на майданчику, відведеному під автомобілі аукціону. Звідти його бажано забрати на склад, аби гарно упакувати для перевезення країною і морем. Для цього потрібен евакуатор і, власне, склад.
Порада номер один — дуже важливим є знання англійської мови. Якщо ви нею не володієте - скористайтесь допомогою сторонньої людини.
Людина, яка вирішує самотужки пригнати автомобіль, після купівлі машини зіткнеться з проблемою — як, знаходячись у Україні, організувати перевіз машини по США. При цьому ще й не натрапити на шахраїв, що просто можуть позбавити і грошей, і автомобіля загалом.
В інтернеті є багато сервісів з перевезення автомобілів по США, до прикладу Easy Car Shipping. Вартість доставки буде меншою за більшу кількість миль\кілометрів. Ціни у них - 1 долар\миля якщо відстань до 500 миль. Ціна за милю може зменшитись і до 40 центів за милю при далекій відстані доставки.
Також разом з автомобілем, у порт потрібно доставити і документи на машину. Це можна зробити через знайомих, якщо такі є, або ж домовитися з компанією, що доставляє автомобіль, аби вона спостерігали за збереженістю документів і їх перевірили.
Стоянка у порту досить дороговартісна, до 15 доларів в день. Тому вирішити питання з доставкою необхідно у короткі терміни. Можна скористатися допомогою сайтів :
Існує два методи перевезення автомобілів на судні - у контейнері, або «Roll On/ Roll Off». Другий передбачає те, що вашу машину завезуть на судно, та вивезуть з нього. Це більш дешевий варіант транспортування автомобіля з порту в порт, але навіть самі працівники судна запевняють, що не найбезпечніший. Головна умова - ваш транспорт має бути в змозі сам заїхати та виїхати з судна, без допомоги сторонньої техніки.
Інша справа - контейнер. У один контейнер має бути поміщено і закріплено 4 автомобіля у два ряди. Другий ряд - згори над першим. Але потрібно чекати, доки у контейнер наберуться ще машини окрім вашої.
— По морю вартість варіюється від 637 доларів до 850, — говорить експерт. — По часу від 40 до 55 днів.
Для зустрічі автомобіля у порту потрібен брокер. Він вже сам знаходить експедитора, розмитнює машину та знаходить тих, хто вивантажить машину з контейнера. Послуги брокера разом з логістикою ( розвантаженням контейнера ) коштують близько 850 доларів. Знайти брокера можна на сайтах::
Машину розвантажили з контейнера, вона стає в чергу на розмитнення у одеському порту. Черга може тривати і до тижня. Якщо автомобіль розвантажили у п’ятницю, то у вартість автоматично нараховуються вихідні дні. Кожен день зберігання автомобіля у черзі коштує близько 5 доларів.
Вартість розмитнення залежить від моделі автомобіля та його року випуску, розрахувати вартість завчасно дуже важко. Чим новіша машина та менший об’єм двигуна (до трьох літрів) - ціна розмитнення буде меншою.
На митниці вам дають дозвіл на подальшу реєстрацію і машина може рухатися далі країною.
Але перед реєстрацією необхідно ще зробити ремонт, пройти сертифікацію автомобіля, а вже потім його реєструвати. Тому про все по порядку.
Не зареєстрована машина не має права рухатись країною самостійно. Потрібен евакуатор з Одеси по Україні. Можна скористатися такими сайтами:
Вартість може складати від 5 грн\км. За словами експерта Віталія Лісовика, зазвичай доставка автомобіля з Одеси до Вінниці дорівнює близько 250 доларам.
Зі Штатів запчастини для ремонту автомобілів брати дуже не рекомендують, адже їх також потрібно розмитнити. Найчастіше запчастини замовляють з Росії, Польщі та Тайвані.
Потрібно знайти СТО та провести повний аналіз автомобіля і, власне, його ремонт. Вартість заміни усіх необхідних компонентів та ремонту вам повідомлять вже безпосередньо у самому сервісі з ремонту автомобілів.
Сертифікація — це перевірка відповідності автомобіля європейським нормам. До прикладу, у Америці габарити червоного кольору, а у нас — жовтого. Їх потрібно замінити, щоб машина відповідала європейським стандартам. Щось потрібно замінити щось зняти, а щось вмонтувати.
Для проходження сертифікації необхідно звернутись у ДАЇ. Сама сертифікація може коштувати близько 300-350 доларів.
На цей момент у вас на руках оригінальний тайтл автомобіля, також посвідчення про розмитнення та документ про підтвердження проходження сертифікації. До них додайте власні копії паспорта та ідентифікаційного номера і можна отримувати техпаспорт на автомобіль та номера.
Коштувати це буде близько 60 доларів, по часу може зайняти близько половини дня
— Це фіксовані платежі, 3–5 % в залежності від ціни автомобіля — сплата у пенсійний фонд. І десь до тисячі гривень — отримати сам номерний знак та техпаспорт, — говорить Віталій.
Вітаю, у вас відремонтований, зареєстрований автомобіль на українських номерах з повною свободою переміщення.
Але якщо ви все ж замислились над тим, чи варто це робити власноруч, ось коментар експерта:
— Скільки будуть коштувати послуги компанії, яка займається перегоном автомобілів?
— У нас налагоджені зв’язки та співпраця на кожному етапі, який знадобиться у купівлі, доставці та ремонті автомобіля. Фото — доповідь надаємо на кожному з етапів, —говорить Віталій Лісовик. —Ми все зробимо, вам залишиться лише платити гроші у банк, майже за кожен з етапів окремо. Ми, власноруч, беремо кошти лише за нашу роботу. Ціну не приховуємо, вона однакова абсолютно на кожен автомобіль — це тисяча доларів. Тобто немає значення, чи ви купуєте машину за 400 доларів чи за 40 тисяч — наша робота коштуватиме однаково.
— Скільки коштує пригнати машину з США?
— Це, звісно, залежить від автомобіля, але у більшості випадків це 50\50. Тобто вартість усіх аспектів доставки та документів, ремонту буде близькою до вартості автомобілю. Але не менше за п’ять тисяч доларів. Якщо ви візьмете машину з аукціону за дві тисячі — повна вартість буде близько восьми тисяч.
Офіційний сайт ITachki http://itachki.com.ua/
Фото надані компанією ITachki та взяті з інтернету.
Читайте також:
Добірка волонтерських проектів: подорожуй, покращуй світ та набирайся досвіду задарма
Гід мандрівника: у Вінниці проведуть безкоштовні лекції для любителів подорожувати
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер
Він би написав що де позначка що це новини компаній!!
не раджу дану фірму для покупки авто... хамовиті лохотронщики ще ті...
Набільга біда в цій схемі - дегенерати що беруться за ремонт. Обіцяють "за тиждень", "за два", а по факту чекаєш 2 місяці, та ще й список робіт(вартість) розростаються. За язик їх ніїто не тягне обіцяти швидко! З такю швидкістю самостійно можна все усе зробити! Було б пофіг, та час йде, авто не поставлено на облік, а значить штрафи капають.