Балкон прикрасив міфічними істотами, а двір перетворив на окрасу району

- У вінницькому дворі в районі Київської поміж квітів «живуть» казкові істоти. Місцевий майстер Микола Куліш перетворив звичайний двір багатоповерхівки на місце, яке не залишає байдужими мешканців і перехожих.
- Творчість чоловіка не обмежується лише двором. Власний балкон Микола оздобив фігурами драконів і фантастичних створінь.
- Ми поцікавились, як йому вдалося створити ці унікальні скульптури і звідки виникла ідея так оформити свій балкон.
Будинок на вулиці Чайковського, 15 нічим не відрізняється від звичайної багатоповерхівки. Але варто підійти ближче до третього під’їзду, і враження одразу змінюється. Тут квітнуть клумби, чисто та охайно, а головне — навколо розміщені скульптури. Їх створив місцевий майстер Микола Куліш. У його дворі «живе» сова, «сидять» жаба з вовком, а також є камінь бажань.
Миколі 41 рік, і за його словами, робота з бетоном для нього стала справжнім мистецтвом. Він зацікавлений у тому, щоб перетворювати звичайний простір на неординарний. Його фігури вже давно стали візитною карткою для цілої вулиці. Місцеві не натішаться таким сусідом і з гордістю показують його роботи гостям. Кажуть, що приємно, коли перехожі зупиняються, роздивляються скульптури і дивуються, що все це зроблене власноруч.
Свій балкон прикрасив міфічними істотами
З іншого боку будинку Микола Куліш оздобив свій балкон фігурами драконів, ящірок та міфічних істот. Ідея виникла у майстра абсолютно випадково. За його словами, все почалося з утеплення балкону.
— Я не хотів робити так, як всі, просто зашпаклювати і покрити гладенькою штукатуркою. Це ж не цікаво! — пояснює майстер.
Замість цього чоловік вирішив створити скульптурну композицію, яка б виділялася і радувала око.
Микола відповідально підійшов до втілення своєї ідеї і заздалегідь узгодив усе з керівництвом ОСББ. За його словами, він звернувся до голови об’єднання, аби переконатися, що не порушує жодних правил.
— Я запитав у начальника, чи можна це робити. Мені сказали: якщо це не прибудова, не передбачається добудови чи розширення балкону, то майструвати можна, — пояснює Микола.
Так він отримав негласний дозвіл і з чистою совістю взявся за творчу справу.
Майстерність у кожній деталі
У роботі Микола Куліш використовував кар’єрний пісок і клей. Чоловік приділив особливу увагу дрібним деталям, адже саме вони, на його думку, «оживляють» фігури.
У кожній скульптурі ретельно опрацьовані елементи: у ящірки чітко видно вії та луску на тулубі, у дракона — загострені зуби і широко розкриті крила. Усе це створює відчуття, ніби істоти от-от поворухнуться. Така деталізація — результат кропіткої праці та великого захоплення процесом.
— Я люблю, коли все виглядає максимально реалістично. Хочеться, щоб кожен, хто подивиться, зміг зупинитися і розгледіти кожну дрібницю, — пояснює Микола.
За фахом він — будівельник, і, як розповів журналістці «20 хвилин», працювати з бетоном почав ще два десятки років тому. Спочатку, зізнається, не все виходило, і фігури часто розвалювались, не вдавалось їх зробити гладкими. Однак з часом чоловік освоїв техніку, переглядав багато відео в інтернеті.
Секрети роботи
Процес створення таких скульптур не був простим, особливо коли мова йде про укріплення.
— Якщо згорнути цемент з верхньої частини, він нормально тримається, а от знизу — все набагато складніше. Потрібно було укріпити, щоб не відвалилося, — додає майстер, згадуючи про складнощі.
Журналістка поцікавилася, як саме Микола виготовляв фігури та з якими ще труднощами стикався під час роботи.
— Скульптури я робив на металевому каркасі, а потім наносив кілька шарів бетону. В роботі використовував кар’єрний пісок і спеціальний клей. Працював над ними близько півтора місяця, — каже Микола. — Найдовше я працював над створенням дракона. Арматура закріплена на пащі та по тулубу. Їх штук шість різного діаметра. Вони йдуть у різні напрямки, стикаються і з’єднуються біля голови. Вверх теж підтягується арматурою, все міцно закріплене.
Особливу увагу Микола приділив зубам свого дракона. Саме вони додають скульптурі характеру і завершеності. Гострі, чітко окреслені, вони виглядають органічно і підсилюють відчуття реалістичності.
— Зробив їх із клинів, які зазвичай використовуються для укладання плитки. Кожен зуб фіксується закрученим шурупом, який йде в каркас. Потім усе заливав, і вийшла пластикова структура, яка не лопається, як бетон. Спочатку вона біла, а з часом, під сонцем, трохи пожовтіє, що надасть зубам природного вигляду, — пояснює майстер.
Микола Куліш не має наміру зупинятися на досягнутому. Після того, як завершить фарбування скульптур, він планує розпочати облаштування дитячого майданчика у дворі.
Ідея з'явилася нещодавно. Як зазначив чоловік, хочеться, щоб простір був не лише красивим, а й корисним для дітей та приємним для мешканців. Поки що все впирається в наявність матеріалів і вільного часу. Майстер зізнається, що без цього розпочати новий проєкт складно. Але якщо вдасться знайти потрібне, то візьметься до справи.
Читайте також:
Жителі села Бережани б'ють на сполох. В громаді міліє єдиний ставок через щорічний спуск води
«Голова відмовилася повернути кошти»: чим закінчиться скандал в ОСББ «Щасливе озеро»?
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
-
СвітланаПослідовник Городецького)