Як облаштувати безпечне сховище в школі до 1 вересня і скільки це коштує? Досвід вінницького ліцею

Як облаштувати безпечне сховище в школі до 1 вересня і скільки це коштує? Досвід вінницького ліцею
  • З початку повномасштабної війни рашисти пошкодили 1939 навчальних закладів, 184 — зруйнували повністю.
  • З першого вересня відкриються лише ті заклади, які розміщені на більш безпечній території та мають укриття. Таких шкіл лише 8%.
  • У цей список потрапляє вінницький ліцей, хоча роботи з облаштування сховища ще тривають. Подробицями поділився директор закладу.

Школи очний навчальний процес зможуть розпочати лише за умови наявності укриття чи захисної споруди, яка може гарантувати безпеку дітям. Перед початком навчання усі заклади мають перевірити спеціалісти ДСНС. 

Що саме перевірятимуть:

  • у якому стані укриття: від входів, дверей, систем вентиляції до температури, наявності засобів пожежогасіння та герметичності споруди;
  • безпечність прилеглих територій;
  • готовність локальних систем оповіщення та евакуаційних шляхів;
  • розміщення планів евакуації та дообладнання споруд подвійного призначення для забезпечення безпеки дітей;
  • проходження тренувань із оголошення повітряної тривоги та евакуації;

Досвідом облаштування якісного укриття поділився директор вінницького ліцею, передає «Освіторія». 

Відео дня

— Відповідно до чинного законодавства відповідальність за стан захисних споруд цивільного захисту населення несе балансоутримувач будівлі, у нашому випадку — директор закладу. Як і за підтримання укриття в належному стані. У комунальному закладі є підвальне приміщення, яке можна класифікувати як найпростіше укриття. Є 4 входи у підвал та 5 входів-виходів до закладу, присутнє водопостачання та водовідведення, частково освітлення і вентиляція, працює один санвузол, — розповідає директор. — У ліцеї вже побувала спеціальна міська комісія, яка обстежувала підвальні приміщення. Представникам департаменту освіти я передав копію технічного паспорта та поспілкувався про перспективи дооблаштування сховища — багато чого ще бракує. Сподіваюся, наш ліцей буде в списку закладів, які профінансують для якісного облаштування укриття.

Даний ліцей збудували у 1982 році. Це 3-поверхова панельна будівля із підвальними приміщеннями площею 1732 квадратних метри. Раніше у найбільшому підвальному приміщенні функціонував стрілецький тир, потім приміщення слугувало складом.

— Одного разу учні побували там разом зі мною під час імпровізованої «екскурсії» — були вражені його розмірами: «А можна проводити в цьому великому підвалі активності?» Так і з’явилась ідея освітнього проєкту — створення в підвалі військового-спортивного клубу, — продовжує очільник закладу. — Діти подали ідею на міський конкурс «Бюджет шкільних проектів» у рамках Бюджету громадських ініціатив Вінницької міської територіальної громади і виграли 300 тисяч гривень.

За ці кошти школа зробила капітальний ремонт підлоги, стін, стелі і освітлення. Для освітлення та вентиляції шукали додаткові кошти. Їх виділили меценати і це понад 200 тисяч гривень. Далі освітяни працювали своїми силами та облаштовували приміщення.

Нині у оновленому приміщенні під час тривоги може розміститися кілька сотень людей, є санвузол.

У сховищі є також фільтрована вода, є опалення. У підвалі сухо та не холодно.

Облаштування ще триває. Директор відзначає, що до 1 вересня вони зустрінуть школярів з безпечним та комфортним укриттям. Для повної готовності ще необхідно приблизно два мільйони гривень.

Відзначимо, що до ліцею ходить 1600 учнів. Відвідують заклад вони у дві зміни. Укриття може вмістити 850-900 дітей. Тому на час тривоги місця вистачить усім: і школярам, і вчителям.

Як правильно позначити сховище?

Місце розташування захисної споруди позначається за допомогою таблички (напису) та покажчиків руху до неї, — вказано на офіційному сайті освітнього омбудсмена. Біля вхідних дверей до захисної споруди слід встановити табличку розміром 60 х 50 см із написом «Місце для укриття». Там же зазначити:

  • номер споруди;
  • її власника або юридичної особи, яка утримує захисну споруду на балансі;
  • місце зберігання ключів;
  • особу, відповідальну за утримання та експлуатацію сховища в мирний час, її місце перебування і номер телефону.

Як організувати сховище за стандартами протипожежної безпеки?

У захисній споруді в закладі освіти обов’язково мають бути:

  • засоби пожежогасіння;
  • системи внутрішнього протипожежного водопостачання, пожежної автоматики та сигналізації;
  • позначені й освітлювані місця розташування первинних засобів пожежогасіння, план евакуації із захисної споруди.

Що врахувати під час облаштування спальних місць у сховищі?

Під час виготовлення спальних місць та іншого обладнання захисної споруди заборонено використовувати легкозаймисті синтетичні матеріали. Як і не можна використовувати синтетичні матеріали та інші види матеріалів, що виділяють під час нагрівання чи експлуатації небезпечні хімічні речовини. Це стосується і оздоблення внутрішніх приміщень сховища.

 

Читайте також:

Онлайн чи офлайн та коли: як цьогоріч для студентів розпочнеться навчальний рік

Чи заборонять очне навчання під час війни? Президент відповів на петицію

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Читач68
    Останні кілька років ЗЕвлада піарилась на дорогах, а насправді відбувалося відмивання грошей на тих дорогах. Особливо мені впало в очі те, як минулої осені Борзов будучи на території Вінницького аеропорту посміхаючись розповідав, що скільки грошей виділить київська влада він всі постарається освоїти. Ще тоді подумав: а чи не лусне цей тип. З огляду на ситуацію то в березні прилетіло на аеропорт, і тепер ніхто нікому не докаже скільки грошей вкрали (закреслено) освоїли ці Слуги.

    Якби у них було щось людське, крім пафосу і піару то , звісно, в школах були б обладнані сховища для дітей. Але їм по барабану наші діти, вони намагаються все зробити для своїх дітей. А наших нехай вбивають...
  • Читач74
    А збирати гроші з педагогів, щоб обладнати бомбосховище, це норм??? Це позиція керівників ДГП та інших... Треба конкретні призвіща та результати - будь ласка.. Тільки хтось зауважте щось..

keyboard_arrow_up