Про підприємця з Вінниччини, який отримав грант у проєкті Варто Робити своє, написали в Форбс (Новини компаній)

Про підприємця з Вінниччини, який отримав грант у проєкті Варто Робити своє, написали в Форбс (Новини компаній)
Микола Ружицький збудував ферму після повернення з фронту

Щодня війна забирає багато в України й українців. У тих, хто втратив оселю чи майно, друзів чи найрідніших людей, зникає впевненість у майбутньому, а в декого і сенс життя. Кожному розбитому серцю потрібні сила волі, час і заняття, що допоможе підвестися й рушити далі з надією на краще. Поштовх до проживання горя і нового старту після втрат може дати власна справа.

За даними психологів, справа, що приносить радість, може допомогти подолати емоційні страждання, які супроводжують втрату близької людини.

Постійна зайнятість, а особливо у власному бізнесі – ключ до швидшого переживання важких життєвих потрясінь. Організм має активізувати ресурси енергії, щоб працювати над успіхом підприємства, а значить, швидше «перемкнеться» і пройде всі етапи горювання.

Навіть під час війни розпочинати чи відновлювати власний бізнес не страшно, якщо поруч є надійний партнер. На початку цього року Благодійний фонд «МХП – Громаді» у партнерстві з Українським ветеранським фондом Міністерства ветеранів провів конкурс #Варто «РобиТИ Своє». За його умовами десятеро українців – ветерани та їхні сім’ї, а також родини загиблих – отримали від 500 000 грн до 1,5 млн грн на розвиток власного бізнесу. П’ятеро з них розповіли, як натрапили на грантову програму і не побоялися розпочати власний бізнес просто під час війни. А психолог пояснив механіку – як і чому своя справа може повернути до життя.

Відновлення після фронту завдяки власній справі

Микола Ружицький із села Затишного, що на Вінниччині, все життя вів господарство. «На початку великої війни я приїхав із-за кордону, де тоді працював, і пішов на фронт», – розповідає Микола. Його батальйон у складі 66-ї бригади звільняв Харківщину. Микола Федорович повернувся додому за станом здоров’я. Про власну справу замислювався навіть в окопах, бо жити без мрій не можна, каже Микола. – Вдома вирішив будувати свиноферму. Проєкт Ружицьких на конкурс #Варто «РобиТИ Своє» називався «Будівництво зерноскладу, свинарника та придбання обладнання».

«Ми отримали гроші та збудували приміщення для зберігання зерна й утримання худоби, купили зернову сівалку для посіву озимих і ярих культур. Зараз плануємо олієпрес, кормозмішувач і плуг», – каже Валентина Ружицька.

Важливе завдання країни і великого бізнесу – реінтеграція військових у соціальне життя. Можливості для відкриття власної справи – саме те, що може допомогти армійцям відчути себе потрібними і сильними вдома.

Як фонд «МХП – Громаді» розвиває малий бізнес

Благодійний фонд «МХП – Громаді» бачить одним зі своїх основних завдань розвиток малого та середнього бізнесу. Відкрившись 2014-го на Черкащині, нині фонд працює у 700 населених пунктах 13 областей України.

Віднедавна фонд перестав бути корпоративним і розвинувся в самостійну одиницю благодійності, яка ініціює масштабні проєкти не лише спільно зі стратегічним партнером – компанією МХП, а й у міцній зв’язці з бізнесом, державними органами та донорами: Програмою розвитку ООН в Україні, ІСАР «Єднання», швейцарським агентством SIDA, USAID, посольством Японії в Україні й іншими громадськими та благодійними організаціями.

Джерело: forbes.ua

keyboard_arrow_up