«Його не штовхали, він сам». Подробиці трагічної загибелі 15-річного Олексія на вокзалі

«Його не штовхали, він сам». Подробиці трагічної загибелі 15-річного Олексія на вокзалі
  • У суботу, 10 липня, після обіду на пероні залізничного вокзалу у Вінниці трагічно загинув молодий хлопець — Олексій Кривченко
  • За словами очевидців, він сам стрибнув під потяг, як тільки той під’їжджав до платформи. Щоправда, й досі невідомо, чому він опинився на вокзалі.

Тієї суботи вінничанка Дар’я збиралася їхати в Київ. На пероні з нею був чоловік. Дівчина саме повернулася в сторону, звідки йшов потяг і побачила, як хтось стрибнув вниз.

— Я повернулася в сторону, звідки йшов потяг. Я зараз при надії, чоловік садив мене на поїзд. Потяг підходив до колії, де мала б бути зупинка на посадку, машиніст якраз скидав швидкість. Я повернулася порахувати вагони, щоб знати, де моє місце. І буквально за якусь долю секунди хлопець кидається під потяг. Я одразу розвернулася, сказала чоловікові, що там хтось кинувся, а він мені каже: «Ні, все нормально, нікого там немає», — згадує Дар’я.

Коли подружжя підійшло до вагона, біля колії вже зібрався натовп. Як тільки люди зрозуміли, що трапилося, хтось почав викликати швидку та поліцію.

Відео дня

— Його не штовхали, він сам стрибнув під потяг. Писали в коментарях, що він хотів зробити селфі. Спершу в мене справді було відчуття, ніби він хоче зробити фото або якийсь трюк, мені навіть здалося, що він втрапив не під колеса, а в той проміжок, де колеса не їдуть, тобто, він міг там залягти і потім вийти звідти. Але ні. Мене звідти забрав чоловік, це був великий стрес, — каже дівчина. — Я коли дізналася, що цьому хлопчині всього 16 років, була шокована. Моїй доньці 13, мені дуже шкода.

Вже наступного дня після трагедії на сайті гуманітарної гімназії №1 імені М.Пирогова (на вулиці Малиновського,авт) з'явилося повідомлення, що Олексій був учнем 11-Г класу.

«Педагогічний та учнівський колектив Першої в скорботі… 10.07 пішов з життя учень нашої гімназії, вірний друг та однокласник, чудовий син, брат та онук.  Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким. Вічна пам‘ять!», — йшлося у повідомленні. 

Журналістка RIA/20minut.ua відвідала цю школу, щоб дізнатись більше про самого Олексія. Який він був, чим запам'ятався вчителям. Але адміністрація школи відмовилася спілкуватися з журналістами, пояснили, що коментарі будуть зайвими. Втім, вахтерка зауважила, що знала Олексія і сказала, що він завжди був дуже чемним з нею.

Класний керівник Олексія Кривченко, Галина Столяр зізналася, що їй важко повірити у смерть хлопця. Розповідає, що хлопець тільки перейшов до 11 класу, в школі був тихим, спокійним і мовчазним, хоча з однокласниками дружив.

— Дуже важко говорити. Він був хорошою дитиною, дуже скромний хлопчик, щоправда, був замкнутий, але нікого не ображав, з однокласниками дружив. Вчився Альоша нормально, але міг би краще. Після уроків одразу забирав братика зі школи й вів додому, бо батьки на роботі, — розповідає Галина Володимирівна. — Про те, ким планує бути нічого не говорив. Коли дітей запитуєш, які предмети треба сильніше готувати, бо зараз всі працюють з репетиторами, він казав, що не знає.

За її словами, схильності до суїциду в Олексія не помічала, навіть попри те, що він все тримав у собі.

— Відколи почалися канікули, я його не бачила, тому не знаю, що він мав на думці. Він, мабуть, і мамі не розповідав, але це інше питання, вона казала, що він нічого не розповідає, він справді був дуже мовчазним. Батьки з ним постійно спілкувалися, навіть якщо якась проблема виникала, то вони завжди реагували на мої слова – особливих проблем не було, десь, може, якийсь предмет підтягнути, чи на щось звернути увагу. Я казала мамі, що від Альоші нічого не можна почути, а мама пояснила, що вдома він такий самий. Батько в нього теж мовчазний, працює на такій роботі, в СБУ, — сказала вчителька.

Жінка додає, що на похованні не змогла бути через стан здоров’я, але на прощанні був увесь клас — діти та батьки в тому числі.

— Діти не можуть говорити, їм дуже важко. Десь ми не вслідкували, дівчинка одна мені дзвонила і сказала, що десь ми щось не побачили. Але сказати, що в нього була схильність до суїциду я не можу, ні. Можливо, це вплив соцмереж, — припускає класний керівник.

Від Галини Столяр ми також дізналися, що й досі незрозуміло, чому Олексій опинився на залізничному вокзалі.

— Він був у Вінниці, привів малого додому десь о третій годині дня. Його мама сказала, що в районі залізничного вокзалу Альоша ніколи не бував, гуляти ходив з хлопцями десь в інші місця. Тому навіть незрозуміло, чому він там опинився, — сказала вона.

Голова батьківського комітету в класі, де навчався Олексій, пані Катерина розповіла, що знала хлопчика з першого класу. 

 — Він пішов у школу в 5 років, тому Альоша один з наймолодших в класі, йому тільки мало виповнитися 16 років у вересні. Він був активним учнем, долучався до благодійної діяльності, ми не раз їздили у Браїлівський будинок людей похилого віку. Він був хорошою доброю дитиною, турбувався про молодшого братика. Для нас це шок, на похоронах були всі однокласники. Це дуже велика втрата для колективу та родини.

Катерина зізнається, що спершу дізналася про те, що трапилося з новин.  

— Це була перша новина, яку я чомусь вирішила прочитати вночі. Вранці мені зателефонувала Галина Володимирівна і сказала, що Альоші вже немає з нами. Потім я спілкувалася з батьками, вони сказали, що це був звичайний день, він гуляв, нікуди не їхав. Однокласники теж кажуть, що ніхто на вокзалі не гуляє, бо ми всі достатньо далеко звідти живемо, Мама Альоші емоційно напружена, тато тримається, він дуже стриманий. Вчора ми спілкувалися, то можна було пару слів розібрати, вона постійно схлипувала, — каже Катерина — Всі діти плачуть, донька каже, що не було жодних підстав подумати, що може щось трапитися. Зараз багато буде домислів, що він був членом якихось груп, але він був звичайною дитиною. У соцмережах він не сидів, не проявляв ніколи думки про суїцид, — сказала вона.      

Тим часом за фактом загибелі хлопця поліція відкрила кримінальне провадження за ч.3 ст.276 (Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту). Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили загибель людей, караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

 — Хлопцю було 16 років. Він опинився під потягом і, на жаль, загинув. Це сталось, коли на станцію саме прибував потяг і, зрозуміло, машиніст уже не міг зупинитись, — сказала начальниця відділу комунікації ГУНП Вінницької області Анна Олійник. — У межах відкритого кримінального провадження слідство буде з’ясовувати, чи він випадково потрапив під потяг, чи навмисне. Самогубство — це лише одна з версій, яка розглядається.

Читайте також:

«Благання про допомогу, яке ніхто не помітив». Як часто стаються самогубства і чому?

Хлопчик розповів матері, що його з другом розбещував 59-річний чоловік

 

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Max NonStop
    Скоріш за все, він скоїв самогубство, через сімейні обставини, які його могли дратувати. Був скритим, тай потрібно було дивитись за малим братіком, що могло його особливо дратувати, сімейні чвари і навчання. Він мовчав, тому що, не хотів виносити сміття на зовні, яке його могло турбувати. Які б не були проблеми у людини, не потрібно здаватись, потрібно бути сильним і добиватись успіхів. Проблеми були і будуть завжди, і вони точно, не варті, щоб скоювати самогубство. Життя дається один раз, і його потрібно ціннити. Царство небесне загиблому, і співчуття рідним...!!!
  • Max Fireline
    Жахливо... дуже жахливо...

keyboard_arrow_up