Вінниця в останню путь проводжає воїнів Анатолія Козінського та Олександра Войтовича
- Сьогодні, 2 серпня, Вінниця прощається із Ігорем Анатолієм Козінським та Олександром Войтовичем. Захисники боронили Україну в різних напрямках, віддавши своє життя за неї.
- Місцем їх вічного спочинку стане Алея Слави на Сабарівському кладовищі.
Навіки 33... Анатолій Козінський
Анатолій Козинський в цьому році став на захист України. У лавах спеціалізованого стрілкового батальону «Шквал» воював гранатометником. 29 липня загинув, виконуючи бойове завдання поблизу Желанне Покровського району Донецької області.
Народився Анатолій Козінський у Вінниці 8 жовтня 1990 року. Після закінчення 21-ї загальноосвітньої школи здобув освіту у Вінницькому міжрегіональному вищому професійному училищі за спеціальністю «Монтажник радіоелектронної апаратури та оператор комп’ютерного набору». Деякий час працював на заводі, пізніше свої руки та уміння докладав на будівельних майданчиках міста.
— Пішовши захищати Батьківщину, Анатолій продовжив сімейну традицію. Його дід – завершив свою військову кар’єру у званні підполковника. Батько віддав службі в армії більшу частину життя – був старшим прапорщиком у льотних військах, а дядько – полковником, командиром танкового полку. Так само і син вирішив прислужитися рідній країні – виконати військовий обов’язок, сплативши сповна свій борг, — розповідає мати полеглого воїна Антоніна Анатоліївна.
Церемонія прощання з Анатолієм Козінським розпочнеться сьогодні поминальною панахидою у Спасо-Преображенському кафедральному соборі. Поховають воїна об 11:00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.
Героїчна дорога Олександра Войтовича
Народився Олександр Войтович 7 березня 1987 року у селі Павлівка Калинівського району Вінницької області. Там же зростав і навчався. А по закінченні школи опанував фах зв’язківця у Вінницькому політехнічному коледжі.
Ще у 2015 році Олександр Войтович вступив у лави військових, захищаючи нашу Батьківщину в зоні АТО. Спочатку у складі полку "Ягуар", пізніше відомого як 14-а бригада оперативного призначення імені Івана Богуна, а зараз це відома штурмова бригада НГУ «Червона калина». Під час повномасштабного вторгнення він воював у званні старшого сержанта та був начальником відділення зв'язку ротної групи. Білогорівка, Очеретине, Спірне, Оріхове — лише мала частина населених пунктів, у яких воював Олександр. За свою витривалість і залізну волю він отримав від братів прізвисько Вольт. А за мужність та відвагу, виявлені в боях на Донецькому напрямі, нагороджено медаллю Національної гвардії України — «За перемогу». На жаль, відійшов у вічність герой воїна 25 липня біля села Роботине Пологівського району Запорізької області. Олександру було лише 37 років.
«Олександра і у Вінниці, і у рідному селі знали і поважали. Він і воду проводив, і по дереву вмів, і з електрикою був на ти. Але, мабуть, найбільше на своєму місці почувався у війську. До всіх своїх підлеглих ставився по-батьківські, намагався зберегти життя кожного. Завжди тверезо оцінював ситуацію і навіть у найкритичніші моменти не втрачав холодний розум та залізну логіку, – розповідає дружина полеглого Героя Ольга, яка пліч-о-пліч пройшла чимало військових шляхів із Олександром і зараз продовжує воювати. – Нещодавно нашу родину спіткало велике горе. На війні загинув молодший брат Олександра. Чоловік навряд чи колись би зміг оговтатись від цієї втрати. Адже для нього сім’я була на першому місці. Він був гарним батьком для нашої дитини, а також, коли занедужала сестричка, взяв під опіку свого племінника… І робив це з великим серцем та відкритою душею…»
Церемонія прощання із Олександром Войтовичем У Вінниці розпочнеться сьогодні о 12:00 у Спасо-Преображенському кафедральному соборі.
Чин поховання воїна відбудеться о 13:00 на Алеї Слави Сабарівського кладовища.
Глибокі співчуття рідним та близьким. Вічна пам’ять та слава Героям!
Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «Героям Слава!». Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися!
Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.
Читайте також:
Водяний млин Вінниччини визнали найгарнішим в Україні: результати інтернет-голосування
На Вінниччині суд повернув у власність громади ставок вартістю 648 мільйонів гривень
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.