Вінничанка пропонує перейменувати вулицю на честь загиблого Героя Назарія Гринцевича

Вінничанка пропонує перейменувати вулицю на честь загиблого Героя Назарія Гринцевича
  • Закликають увіковічнити пам'ять про героїчного захисника Азовсталі, вінничанина Назарія Гринцевича.
    Назарій Гринцевич з позивним «Грінка» — військовий парамедик, наймолодший серед Азовців під час оборони Маріуполя.
  • Вінничанка Анна Булейко пропонує перейменувати вулицю Острозького, яка межує зі школою, де навчався Назарій. Петицію за три дні підписали 745 людей з 350 необхідних.

Про Героя

Назарій народився 10 березня 2003 року в Вінниці. Навчався у школі №32.

В шкільні роки Назар сильно захопився військовим формуванням Національної гвардії України — 12-ою бригадою спеціального призначення «Азов». Вперше він познайомився з «Азовцями», коли йому було 14. Тоді він долучився до вінницького ультраса та познайомився з вінницьким колективом «Спортовія». 

Йому було 11 років, коли почалась війна в Україні і росія анексувала Крим. І в той час, Назар пообіцяв собі, що коли стане повнолітнім, після школи, піде захищати Неньку Україну, свою сім'ю, своїх рідних та близьких.

Відео дня

Після закінчення школи, він поступив до Донецького університету, де вчився на юриста. І ось, коли йому виповнились довгоочікувані 18 років, вінничанин сказав мамі, що їде до Польщі, а потім, можливо і іще кудись. А насправді ж, поїхав до Маріуполя та вступив у лави «Азову». За один рік служби став парамедиком і став навчати інших. Він здійснив своє бажання та став наймолодшим бійцем серед них з позивним «Грінка».

Полон

Після 24 лютого, Назарій отримав поранення, під час оборони Маріуполя. Після взяття міста противником, Назар з побратимами опинився в оточенні на Азовсталі, де провів три місяці, тримаючи оборону з побратимами. Там він зустрів своє 19-тиріччя, рятуючи поранених побратимів від смерті. За це отримав орден «За мужність» третього ступеню. Опісля, опинився в полоні на 4 місяці.

21 вересня 2022 року був визволений з полону в обміні військовополонених. Але потім знову став на захист держави, повернувшись в стрій, незважаючи ні на що.

Після повернення Назар заснував підрозділ «Контакт 127, у якому був командиром взводу оптичних спостерігачів.

«Таких як він, ніколи більше не буде»

Шостого травня 2024 року біля населеного пункту Кремінне обірвалося життя офіцера підрозділу «Контакт-12», незламного «азовця». Це був його останній бій. Тепер Назарію навіки 21 рік.

«Моє життя нічого не варте порівняно з нацією». Історія полеглого Героя Назарія «Грінки» Гринцевича

Патріот та приклад

Назар Гринцевич був патріотом, відданий своїй державі. Він був свідомим громадянином, котрий робив все можливе задля нашої перемоги. Не зважаючи на вік, боронив свою країну зі зброєю в руках. Назарій є прикладом для теперішніх та майбутніх поколінь, як могутній вогонь, що рветься в бій за свободу і незалежність, мир та волю, за благополуччя України.

Пам'ять про нього буде передаватись з поколінь у покоління!

Петиція

— Цією петицією ми звертаємось з проханням перейменувати вулицю Острозького на вулицю Назарія Гринцевича, — цитуємо текст петиції. — Перейменування вулиці Острозького на вулицю Назарія Гринцевича, що межує зі школою, в котрій навчався Воїн — це вічна пам'ять про Героя, вдячність, повага та пошана до нього. Ми хочемо назавжди закарбувати його могутність та відвагу як почесного громадянина держави.

Петицію за три дні підписали 745 людей з 350 необхідних.

Редакція RIA/20 хвилин, нагадаємо, має проєкт «‎Героям Слава!»‎. Розповідаємо вінничанам про наших неймовірних бійців, щоб слава про них та їхню мужність летіли далеко за межі України! Нам є ким пишатися!

Також ми часто пишемо про волонтерів та організації, які допомагають армії та постраждалим від війни. Всі історії зібрали у рубриці «Герої тилу». Почитати їх ви можете за посиланням.

 

Читайте також:

Максим Гребельський з Літина отримав медаль «Захиснику України» від Головкома ЗСУ

Солдат із Гайсинщини Володимир Гунька отримав «Залізний хрест» від Головкома ЗСУ

Захисник з Козятинщини отримав «Золотий Хрест» від Головнокомандувача ЗСУ

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (2)
  • Читач74

    Вулицю названу в честь князя, перейменувати в честь сержанта?
  • Адольфо Августович Піночет

    Недавно острозького перейменували. Тепер знову? Людям нічим зайнятися?

keyboard_arrow_up