Дерев’яна гармата, вишитий трамвай та портрети знайомих в поліетиленових пакетах. Розшукали на Дні міста креативних майстрів, які дивували вінничан. Звичайно, це далеко не повний перелік і, напевно, ми когось пропустили. Додавайте тих кого помітили ви у коментарях.
Вінничанин Юрій Гайдей привіз на День міста гармату з кріслами та столиком. Все це виставив у Центральному парку, неподалік літнього театру.
— В минулому я інженер, зараз на пенсії, — розповідає майстер. — Від нічого роботи став і подумав, щоб таке зробити. А то лише на дачі працюю. Придумав зробити модель гармати. Такі були на Запорізькій січі у 1965 році. Додав до цього крісла та столик. Професійного інструмента у мене немає, все на рівні любителя.
П'ятеро студентів, які навчаються в різних вузах України, об’єдналися, щоб створити гру про історію Вінниці.
— Ми хотіли показати Вінницю з різних сторін, а не лише магнітом, - розповідає один із розробників гри Іван Ушаков. — Хотіли, щоб турист, який приїжджає у місто міг вивчити його у якомусь такому класному режимі вивчити історію та подивитись пам’ятки. Зрозуміли, що за дві години гра це може донести.
Хлопці працюють над іграми для різних українських міст. Уже випустили для Франківська, Львова, Чернівців та Вінниці. Гру вже можна знайти у вінницьких магазинах. Коштує вона 500 гривень.
— Хочемо зробити, щоб у кожному місті України була така гра, яка б об’єднала країну, — розповідає Іван Ушаков.
Вінничанка Юлія Заєць навчається на четвертому курсі історичного факультету ДОНу. 22 вересня вона з друзями організовує у Вінниці екофестиваль ДІЛИ. Фотовиставка «mood поліетилен» є частиною цього проект.
— З’явилася ідея вишити книгу міста Вінниці. Тому що у нас ще не має вишитої книги про місто, а це було б цікаво, — розповідає завідувач кафедри мистецьких дисциплін педагогічного університету Леся Старовойт. — Тому ми зі студентами зробили такий творчий проект.
За словами майстрині, кожна сторінка вишивалась окремою людиною.
- Вони самі обирали об’єкти, які будуть представляти, - розповідає Леся Старовійт. - Цією роботою нам хотілось якомога краще показати красу та ніжність нашого міста.
Викладач вінницького педуніверситету Віктор Соловей показав роботу своїх студентів — шахи «Трудовичок».
- У нас є гурток художня обробка деревини, — розповідає майстер. — Зараз у світі є прерогатива «творча особистість». Для того щоб навчити якихось певних умінь, навичок працювати інструментами, я вирішив творчо підійти до справи. Ми зі студентами вирішили виготовити тематичні шахи Трудовичок. Заодно, показуючи їх ми популяризуємо нашу спеціальність.
Шахи - це групова робота 12 студентів. Вони рудились над ними два місяці. Шахи йдуть в комплекті разом зі столиком. За словами майстра, вони виготовлені з матеріалів, які можна легко дістати: фанера, дерево, яке легко обробляється на токарному станку і різні лакофарбові матеріали.
Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.
№ 16 від 16 квітня 2025
Читати номер