Суди над тими, хто попереджає у месенджерах про ТЦК: чи є вироки на Вінниччині?

Суди над тими, хто попереджає у месенджерах про ТЦК: чи є вироки на Вінниччині?
  • У Реєстрі судових рішень на сьогодні можна знайти низку справ по Вінницькій області, пов’язаних із перешкоджанням роботі Збройних сил України, а саме — з розміщенням інформації про перебування працівників ТЦК та СП.
  • Ми дослідили деякі з цих справ і з’ясували, як карають адміністраторів каналів, які поширюють подібну інформацію.

 

Зазвичай судять за таке порушення судять за ч. 1 ст. 114-1 КК України (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань в особливий період). Відповідний злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Загалом, як з'ясували журналісти «Слідства.Інфо», виявилося, що з початку повномасштабного вторгнення і до кінця жовтня 2024 року було засуджено 57 українців за поширення у Viber і Telegram інформації про місцезнаходження військових ТЦК і роздачу повісток. Частина обвинувачених — адміністратори таких чатів чи каналів. Один із них навіть попереджав про ТЦК у приватному листуванні зі знайомим.

Яка ситуація на Вінниччині?

Наразі у реєстрі ми знайшли шість таких справ по Вінницькій області. Усі вони перебувають на розгляді Вінницького міського суду. У п’яти з них суд задовольнив клопотання слідчих про арешт майна підозрюваних, вилученого під час обшуків. Зазвичай ідеться про телефони та гаджети, з яких поширювалася інформація. Ще в одній справі суд надав дозвіл безпосередньо на проведення обшуку.

Відео дня

Тепер розглянемо кожну зі справ детальніше.

Кого судять на Вінниччині?

Viber-спільнота «Дорога Ямпіль-Дзигівка»

30 жовтня цього року Вінницький міський суд дав дозвіл на арешт майна мешканця села Дребчин Шаргородського району, який створив та адміністрував Viber-спільноту «Дорога Ямпіль-Дзигівка».
У цій спільноті він та інші учасники публікували інформацію про місцезнаходження та переміщення працівників ТЦК та СП.

Viber-спільнота «Радар АВТО Хмільник!!!»

Подібна ситуація з адміністратором Viber-спільноти «Радар АВТО Хмільник!!!». Уродженець села Лелітка Хмільницького району разом з іншими учасниками публікував матеріали, які, за даними слідства, сприяли особам призовного віку уникати мобілізації та перешкоджали ефективній діяльності військовослужбовців у виконанні їхніх завдань.

У реєстрі судових рішень також є справи щодо адміністраторів Viber-спільнот «Щасливої дороги», «Поліція в Кісниці» та ще однієї спільноти у Viber і Telegram, назви яких наразі невідомі.

На сьогодні жодних вироків, рішень чи постанов щодо цих справ у Вінницькій області не винесено. Проте, варто зазначити, що всі згадані справи з’явилися у період осені 2024 року.

Як судять у сусідніх областях?

У сусідніх областях вже є винесені вироки за подібні злочини. Наприклад, на Хмельниччині 31-річного чоловіка, який був адміністратором публічних Viber- і Telegram-спільнот, що поширювали інформацію про місцезнаходження ТЦК у громадських місцях та роздачу повісток, було засуджено до п’яти років позбавлення волі. Однак обвинувачений визнав свою провину, запевнив, що більше не буде цього робити, і отримав зміну реального покарання на іспитовий строк тривалістю один рік.

На Одещині також винесли вирок жінці, яка розповсюджувала інформацію про мобілізаційні заходи через соцмережі. Їй призначили покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з випробувальним строком.

На Кіровоградщині місцевий мешканець створив чат під назвою «Повістки Світловодськ або оливки». Щоб замаскувати свої повідомлення, він замінював слово «повістки» на «оливки» і додавав фотографії овочів. Під час розслідування чоловік уклав угоду з прокурором, визнав свою провину і сприяв слідству у встановленні всіх обставин справи. У результаті суд призначив йому п’ять років позбавлення волі з іспитовим строком на два роки.

 

Читайте також:

Чому військові йдуть в СЗЧ? Проаналізували судові справи у Вінницькій області

Вчителька з Тульчина вимагала від мами учня компенсацію моральної шкоди і сама «влетіла» на гроші

Нові судді Вінниччини: хто отримав призначення і які мають зв’язки та статки?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі (40)
  • Віктор

    Людолови.тцк.в.людській.подобі.звірі!?
  • Валя Іщенко

    У мене два сина,і я радію тим що вони у мене відважні,такі як я їх не ловили,вони самі пішли захищати свою Україну,а мені 73 роки і я їх підтримую.

    Qwerty Qwerty reply Валя Іщенко

    З віком має приходити мудрість, у вас просто роки прийшли...

    Мені вас щиро, шкода.
  • Читач99

    Цікаво, чи всі, хто в коментарях радить щось із собою брати, щоб боронитися від ТЦК (до речі, за це теж можна притягнути до відповідальності), просто не хоче поповнювати ряди ЗСУ - вмикали мізки на виборах 2019 року? Чи тоді було "поржать, пожрать, по..рать"? Ще цікаво, чи працюють у головах таких людей хоча б мінімально причинно-наслідкові зв'язки.

    Просто репліка: якщо є стадо баранів, обов'язково знайдеться той, хто це стадо стригтиме й пускатиме на фарш.
  • Тамара

    А це ще раз доводить, що люди, повинні " щось" мати( думаю ви, шановні, мене розумієте), щоб у будь яку хвилину, незалежно скільки буде цих людоловів і в якій формі вони будуть, щоб людина могла себе захистити.
    Думайте добре, тому що до кращого не йде.Не ви їх повинні боятися, а вони вас!

keyboard_arrow_up