Скинулися і купили будинок для родини зоозахисників. Подружжя опікується понад сотнею тварин

Скинулися і купили будинок для родини зоозахисників. Подружжя опікується понад сотнею тварин
  • Переселенці з Донеччини не мали куди переїздити з сотнею тварин, яких вони прихистили у своєму приватному притулку. Звернулися за допомогою до небайдужих українців, які й зібрали кошти на придбання будинку. Житло знайшли в одному із сіл Вінницької області. Як тепер живуть зооволонтери?

Наталія та Сергій Тимошенки родом з Донецька. Жінці 65 років, її чоловікові 51. До 2014 року вони мали приватний притулок для котів та собак. Тварин утримували в облаштованих вольєрах та у своєму помешканні. На утримання притулку витрачали власні гроші, але й від допомоги небайдужих донеччан не відмовлялися. 

З початком війни на сході країни, перебралися до села Журавка Покровського району. Наталія зізнається, внутрішньо відчувала, що на Донецьку все не закінчиться і що їхати треба вглиб країни, але зупинилися вони таки в межах рідної області. Усіх тварин вдалося вивезти і на кілька років подружжя з підопічними опинилися в умовній безпеці. 

Повномасштабне вторгнення Наталія з чоловіком відчули одразу. Ворог постійно гатив по навколишнім населеним пунктам. Особливо страшно стало, коли почалися запеклі бої за Авдіївку та Карлівку. Вибухи були такої сили, що жінка подовгу не насмілювалася покидати сховок, який облаштувала собі під столом. Тварини також стресували і щось з цим потрібно було робити.  

Відео дня

Наталія

Тоді під час однієї з розмов, добра приятелька подружжя обурилася, чого це вони досі сидять під обстрілами і нікуди не виїжджають. Почувши у відповідь, що немає куди їхати, запропонувала відкрити збір коштів на житло та майбутній притулок у більш безпечному регіоні. 

— Частину тварин на той час нам вже вдалося прилаштувати до притулків у Румунії, Англії та у Дніпрі. Однак лишалося ще 48 собак та 30 котів, більшість з яких були старими. Покинути їх ми не могли, адже це частина нас. Тому й відкрили збір, — розповідає Наталія Тимошенко. — За тиждень чи два вдалося зібрати 10 тисяч доларів. За 370 тисяч гривень ми придбали будинок, а решту витратили на перевезення вольєрів та інших речей до нового житла. З перевезенням тварин нам допомогли безплатно, що також стало приємним сюрпризом. 

Сергій

Будинок подружжя Тимошенків придбало у селі Бджільна, що у Гайсинському районі. Облаштували там вольєри та інші необхідні для утримання такої великої кількості тварин зручності. Наразі у притулку 62 собаки та 50 котів. 

Чимало роботи, пояснює власниця притулку, ще попереду. Будинок не в найкращому стані, тому доводиться постійно щось лагодити та купувати. Днями мають привезти та встановити нові вікна. Далі працюватимуть над вольєром, адже кість мешканців постійно збільшується. 

— Багатьох тварин нам підкидають, або привозять поранених, чи просять забрати маленьких, бо немає куди подіти. Нещодавно так на блокпосту двох цуциків підібрали, — говорить Наталія. — Сусідів ми особливо не маємо, тому гавкіт нікому не заважає. Роботи у притулку дуже багато і все це на плечах трьох людей: мене, яка має проблеми зі здоровʼям, чоловіка, який з інвалідністю і майже нічого вже не може робити, та помічника Ігоря, який з нами ще з Донецька. Без нас ці тварини приречені, тому не маємо іншого виходу. 

Основна стаття витрат у подружжя — це їжа для мешканців притулку. Щомісяця на ці потреби йде 15-20 тисяч гривень. Крім того, чималі кошти витрачаються на стерилізацію, обробку від кліщів та бліх. 

— Найближча ветеринарна клініка у Гайсині. Власного авто ми не маємо, тому з твариною може дістатися туди лише на таксі. А це 1000 гривень, — говорить Наталія Тимошенко.

З витратами притулку допомагають небайдужі люди. Щочетверга Наталія оголошує збір на своїй сторінці у Фейсбуці і просить людей долучатися до нього. Інакше, каже вона, притулок не зможе існувати. 

— Зараз нам також потрібний сухий корм для котів. Можливо, каші якісь чи консерви. Якщо ви маєте можливість надіслати це нам, чи підтримати матеріально наш притулок, ми будемо дуже вдячні, — звертається Наталія до вінничан. 

Корм можна надіслати на відділення «Нової пошти» №1. Село Бджільна, Вінницька область. Отримувачка: Наталія Тимошенко. Номер телефону: (050) 887-73-98.

Підтримати притулок для тварин донатом можна за цими номерами карток: 

4149 6293 4399 9090

5167 8032 4777 0857 — Ощадбанк

5375 4114 2206 7897 — Монобанк

Читайте також:

Оновлення даних у деклараціях із сімейним лікарем до 1 березня. Що про це варто знати?

Ввечері неможливо вийти на вулицю і вранці нічим дихати. Що з якістю повітря у Вінниці?

Слідкуйте за новинами Вінниці у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up